Traukiniu iš Briuselio į Briugę ir Gentą (kelionė po Belgiją)

TRAUKINIU IŠ BRIUSELIO Į BRIUGĘ

Briugė nuostabus pasakiškas nedidelis miestas netoli Briuselio. Traukiniu kelionė trunka dvi valandas.
Kaina svyruoja, bet suaugusiam į vieną pusę gaunasi apie 17 Eu.
Bilietus pirkau nuvykus į centrinę Briuselio stotį, automate.

SAVAITGALĮ – UŽ PUSĘ KAINOS


Atkreipkite dėmesį, jei keliaujate savaitgalį – galioja savaitgalio nuolaida ir visi bileitai už pusę kainos. Tuomet spauskite “Weekend Ticket”. Mes mokėjome asmeniui 17,40 Eu už kelionę pirmyn-atgal. Tad tikrai nėra brangu. O tikrai verta.

Briugėje galima pavažiuoti viešuoju transportu – rasite stotelėse automatus, kur galima pirkti vienkartinius bilietukus, kainos panašios kaip Briuselyje. Bet mes visur vaikščiojome, pačioje Briugėje pabuvome gal trejetą valandų, pasivaikščiojome.

Paragavome belgiškų bulvyčių “Casa Patata” (bulvių namuose), jos brangios – berods 8,50 Eur už porciją bulvyčių su šiek tiek vištienos (kaip padažo). Bet skanios.

Gražus kanalas, kuriuo galima plaukti. Gigantiškos pilys, kurios atima amą. Yra keli istoriniai muziejai, daugybė suvenyrinių, vaflinių ir šokoladinių… čia patarčiau tiesiog vaikščioti ir dairytis. Ir į Švento kraujo Baziliką užsukti.

Briugė tikrai nuostabi.

TRAUKINIU IŠ BRIUSELIO Į GENTĄ

Pusiaukelėje tarp Briuselio ir Briugės yra dar vienas gražus Belgijos miestas – Gentas. Jei tik galite skirti porą valandų, labai raginu išlipti ir jame. Beje, atskirų bilietų pirkti nereikia, jei važiuojate Briuselis-Briugė maršrutu traukiniu. Nes bilietas galioja numatytą dieną, tad galite į priekį ar atgal važiuojant išlipti pasidairyti Gente ir su tuo pačiu bilietu ramiai sėsti į kitą traukinį ir grįžti į Briuselį.

Čia nuo stoties iki centro yra geras pusvalandis kelio pėščiomis, bet galima pavažiuoti tramvajumi. Stotelėse rasite automatus, kuriuose galima nusipirkti bilietėlius. Vienkartinis suaugusiam – 2,50 Eur.

Pats Gentas irgi labai gražus, pilnas senovinių pastatų, autentiškų suvenyrinių ir siaurų gatvelių.

Aplankykite Gente ir grafičių gatvę – galima ir gražių nuotraukų pasidaryti ir tiesiog pasidairyti.

Man dienos kelionė iš Briuselio į Briugę ir Gentą tikrai patiko. Neprailgo, bet laiko pakako pajausti miestų dvasią (ir per daug neišsileisti :)). Jei tik turite papildomą dieną Belgijoje, tokią kelionę galima pasidaryti. O suvenyrams galite ir nerinių, ir šokolado, ir gražių atviručių parvežti. O gal belgiško alaus?
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *