Ką aplankyti ir veikti LISABONOJE, Portugalijoje?

Lisabonoje, Portugalijos sostinėje buvau penkias naktis, bet tai buvo ne pirma aplankyta lokacija, o ir į ją su draugu atkeliavome autobusu iš Sevilijos. Ką Lisabonoje veikti ir ką verta pamatyti?

Dalijausi ir svarbiais faktais apie Lisabonos transportą ir dar patarimais, ką verta žinoti keliaujant po Lisaboną, Portugalijos sostinę.

O, iš Lisabonos oro uosto (yra autobusas, bet greičiau ir patogiau buvo su bolt, sumokėjau apie 9 €, važiavom apie 25 min) išskridome į Londoną.

Per Londoną buvo pigiau grįžti nei per kitur, tad toks variantas mums tiko.
Visada galite ieškoti KIWI platformoje pigiausių skrydžių ten, kur norite.

Daug kur skaičiau, kad Lisabonai užtenka trijų dienų, norint pamatyti lankomiausius objektus, bet man penkių naktų buvo mažokai. Gal todėl, kad neturistavau nuo ryto iki vakaro, o ir nuovargio buvo daug.

Lisabonai reikia bent dviejų pilnų dienų, o idealiu atveju – mažiausiai savaitės. Priklauso, kas domina, kiek muziejų norite aplankyti, kiek apsipirkti, ilsėtis… juk esame skirtingi 🙂 O ir aplink Lisaboną daug gražių vietų, kur galima (ir verta) nulėkti dienai…

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

Lisabonos kortelė:

Jei norite aplankyti daug muziejų, naudotis viešuoju transportu ir koncentruotai viską Lisabonoje apžiūrėti, verta pagalvoti apie Lisabonos kortelę. ČIA daugiau informacijos.

Yra trys variantai – 24, 48 arba 72 valandoms. Į kortelę įeina nemokamas tranportas, nemokamas patekimas į 26 Lisabonos muziejus bei lankytinas vietas, nuolaidos į kitus lankytinus objektus, pramogas.
Kaina prasideda nuo 22 €. Jei esate planuotojai – pasiskaičiuokite, gal pavyks taip gerokai sutaupyti 🙂

Powered by GetYourGuide

O, ką Lisabonoje tikrai reiktų pamatyti:

Praça do Comércio – centrinė Lisabonos aikštė

Tai pagrindinė Lisabonos aikštė, kuri buvo pastatyta buvusių Karališkųjų rūmų vietoje prieš juos sugriaunant per 1755 m. įvykusį liūdnai pagarsėjusį Lisabonos žemės drebėjimą.

Aikštė įrengta miesto centre, ant kranto, todėl neabejotinai ne kartą eisite pro šią aikštę. Svarbiausias jos taškas – Rua Augusta arka, į kurią užlipę galėsite iš paukščio skrydžio apžvelgti apačioje esantį Baixa rajoną.

ADRESAS: Avenida Infante Dom Henrique 1C, Lisboa 1100-053 Portugal

Castelo de São Jorge
Lisabonos pilis

Man Castelo de Sao Jorge pilis yra Lisabonos simbolis. Iš pradžių ji buvo pastatytas V a., vėliau ją papildė maurai, vėliau ji buvo paverstas karališkaisiais rūmais, o jos šlovės laikai prasidėjo viduramžiais.
Ši įspūdinga tvirtovė stūkso aukštai virš Lisabonos miesto, o iš čia atsiveria nuostabūs Lisabonos ir Tėjaus upės vaizdai.

Į pilį reikia stačiai pakilti į kalną, bet galima ir autobusu užvažiuoti, kuris stoja prie pat. Kasmet du milijonai lankytojų atvyksta apžiūrėti šios pilies. Mums pasisekė, nes Kovo pradžioje vakarėjant eilės ilgos nebuvo, pirkome bilietus vietoje.

Papildomai galima ČIA įsigyti audio-gidą, kuris giliau supažindins su istorija, daugiau nei valandą laiko pavedžios teritorijoje, tad apsilankymas bus įdomesnis, daugiau sužinosite. Reikia savo ausinių,išmanaus telefono. Gidas anglų kalba.

Bilietus galima pirkti internetu ČIA. Suaugusiems (nuo 26 m.) pilna kaina 15 €.
Pilis veikia kasdien, oficialiame puslapyje rasite visą reikiamą informaciją, darbo laiką (jis priklauso nuo sezono). Tiesa, atėjome vėliau vakare, kai jau darbo laiką rašė iki 21 h ir mums pasakė, kad galėsim tik vaizdu pasigrožėt ir lauku, o kitkas nuo 19h uždaryta, kaina tokia pati, tad grįžom kitą dieną dar nesutemus.

Powered by GetYourGuide

Atsiveria labai graži Lisabonos panorama – ji man patiko labiausiai. Galima užlipti ant mūrų ir apžiūrėti viską iš aukščiau – man su aukščio baime nelabai aktualu – yra nedidelis muziejus, visur teritorijoje vaikšto povai ir klykauja.

ADRESAS: Rua de Santa Cruz do Castelo, Lisboa 1100-129 Portugal

Mosteiro dos Jerónimos
Jeronimo vienuolynas

Jeronimo vienuolynas yra svarbi Lisabonos kelionių istorijos vieta, nes Atradimų epochos metu daugelis kelionių buvo pradėtos iš aplinkinių vietovių, o pats vienuolynas buvo pastatytas iš pelno, gauto už ekspedicijas į Indiją.

Nepaisant daugybės lankytojų, vienuolynas yra nepaprastai ramus, jį gaubia šilta auksinė šviesa, išryškinanti išskirtines vienuolyno detalės. Prie vienuolyno taip pat stovi didinga Santa Marijos bažnyčia, kurioje ilsisi garsusis keliautojas Vasca da Gama.

Oficialiame puslapyje rasite reikiamą informaciją. Įėjimas suaugusiam 12 €.

ČIA galite įsigyti audio gidą, kuris praturtins patirtį. Klausant geriau pajausite atmosferą, sužinosite, kuo jis toks ypatingas, o ir atkreipsite dėmesį į detales. Gidas anglų kalba, per WeGoTrip programėlę, reikia išmanaus telefono ir ausinių.

Bilietą galima nusipirkti parke, priešais patį vienuolyną. Bet prie bilietų visada eilė, tad galima ir internetu. Aš pirkau per headout tarpininkus, mokėjau 12,60 su administravimo mokesčiais.
Labai siūlau per Get Your Guide bilietą nusipirkti, nes kainuos tiek pat, o papildomos eilės nereiks atstovėti.

Powered by GetYourGuide

BET Kovo pradžioje, apie 12 val darbo dieną eilėje prie įėjimo (jau su bilietais) laukiau daugiau nei valandą su puse. Saulė kaitino tiesiai į pakaušį, eilė buvo nežemiška ir judėjo labai lėtai. Nežinau, kaip reiktų išlaukti per karščius… Labai išvargino, tad gražų vienuolyną apžiūri pavargęs ir nusiminęs. Jei nebūčiau turėjus bilieto, būčiau spjovus ir neaplankius, bet nenorėjau pasiduoti. Buvau viena, tad laukimas erzino, o ir buvo gaila laiko, nes Lisabonoje jo nebuvo sočiai.

Gražios arkos, tikrai gražus vienuolynas, bet ar verta tiek laukti, net ir sumokėjus nemažai už bilietą? Nežinau. Antrą sykį tiek nelaukčiau 🙂

ADRESAS: Praça do Império Belém, Lisboa 1400-206 Portugal

Torre de Belem &
Padrão dos Descobrimentos

Belemo bokštas ir Atradimų paminklas yra netoli Jeronimo vienuolyno. Tryse jie simbolizuoja Lisabonos klestėjimo laikotarpį ir galingą jos padėtį pasaulyje.

Belemo bokštas buvo pastatytas kaip įtvirtinimas, saugantis įplaukimą į Lisabonos uostą, ir yra taškas, iš kurio išplaukdavo ir grįždavo į Lisaboną didieji keliautojai. Atradimų paminklas buvo pastatytas garsiausių Portugalijos atradėjų garbei – atidžiai įsižiūrėję pamatysite, kad jų atvaizdai iškalti paminkle.

Eilė prie Belemo bokšto buvo irgi milžiniška, rašė, kad vidutinis laukimo laikas – dvi valandos. Bilieto kaina 8 €. Yra ir kombinuotų bilietų su Jaronimo vienuolyno aplankymu.

Powered by GetYourGuide

MAC/CCB Museu de Arte Contemporânea
Meno muziejus Lisabonoje

Šalia Jaronimo vienuolyno yra ir gana didelis šiuolaikinio meno muziejus. Jis visai naujas, atvertas 2023 metų Spalį.

Bilietas suaugusiam 12 . Nuolaidos taikomos studentams, senjorams, portugalams – kainynas.
Daugiau informacijos rasite MAC/CCB puslapyje.
Nedirba pirmadieniais.

Čia rasite ir labai žymių menininkų darbų, įvairių intaliacijų, šiuolaikinių menininkų eksperimentų.
Labai norėjau aplankyti, bet kadangi tiek laiko praleidau eilėje prie vienuolyno, nebespėjau. Kitam kartui pasilikau.

ADRESAS: Praça do Império, 1449-003 Lisboa, Portugal

Patarimas: aplankykite Jaronimo vienuolyną, Belem bokštą, Šiuolaikinio meno muziejų vienu kartu, nes jie nutolę nuo centro ir yra arti vienas kito.

Elevador de Santa Justa 
Santa Justa Lift

Šis gana neįprastai atrodantis statinys – tai liftas, jungiantis Baixa rajoną su aukščiau esančiu Bairro Alto rajonu. Vis dėlto patarčiau nesinaudoti juo kaip priemone keliauti iš vieno rajono į kitą, nes dabar tai gana populiari turistų atrakcija. Bet, jei nebijote laukti ir norite patirti naujovę, iš lifto atsiveria puikūs miesto vaizdai.

Aš nevažiavau, bet ne kartą praėjau pro jį iš visų pusių, eilės buvo didžiulės. Bet gražu pažiūrėti.
Bilietas iki apžvalgos aikštelės 1,50 , bet važiavimas pirmyn ir atgal kainuoja 5,30 .
Kiek skaičiau, jei turite nusipirkę transporto dienos bilietą, jis galioja ir liftui. Tad apsimoka.

Detaliau apie šį liftą radau šiame įraše anglų kalba.

ADRESAS: R. do Ouro, 1150-060 Lisboa, Portugal

Carmo Convent
Lisabonos vienuolyno pamatai

Viduramžiais buvo didelis ir didingas karmelitų vienuolynas. Dabar tai grožio ir siaubo simbolis, įkūnijantis 1755 metais Lisaboną nusiaubusį žemės drebėjimą. Vieta išskirtinė, graži ir tuo pačiu didinga, trapi. Žiūrėti į dangų per arkas, prisiminti, kad viskas trapu.
Įėjimas 5 . O ČIA galite ir daug informacijos, ir vidaus nuotraukų pamatyti.

ADRESAS: Largo do Carmo 27, 1200-092 Lisboa, Portugal

Calle Rosa de Lisboa
The Pink street

Rožinė gatvė yra naktinio Lisabonos gyvenimo epicentras. Čia barai, kavinės, klubai. Tiesiog gatvė, nudažyta rožine spalva. Dieną mažiau spūsčių. Ir taip, ja einant, vos nuošaliau iškart gavome pasiūlymą pirkti žolės ar kitų narkotikų. Tad vėlai vakare čia tikrai sutiksite daug siūlytojų, nenustebkit 🙂

Pati gatvė man nepasirodė labai įspūdinga, bet jos dalis, kur spalvoti skėčiai kabo, atrodo tikrai fantastiškai, tad verta buvo aplankyti.

ADRESAS: R. Nova do Carvalho 21 23, 1200-291 Lisboa, Portugal

Tramvajus 28 Lisabonoje

Istorinis geltonas Lisabonos tramvajus – mažiukas, medinės sėdynės, jautiesi kaip muziejuje. Jo išskirtinumas, kad veža vaizdingu maršrutu, turi daug stotelių, tad neskuba. BET jis dažnai pilnas žmonių, tad įlipti geriausia pirmoje maršruto stotelėje, nes sėdint tikrai bus maloniau. Jo maršrutas jungia Martim Moniz ir Campo Ourique. Visas maršrutas trunka nepilną valandą.

Powered by GetYourGuide

Jis vingiuoja siauromis gatvelėmis, daro posūkius, kai ir sėdint reikia prisilaikyti, tad malonumas tik tada, jei nebūsite jame it silkė… Mane dar kiek nuvylė, kad tie istoriniai 28 tramvajai neišliko istoriniai, bet yra visi aprengti reklaminiais stendais. Gal bent juos galima buvo senamadiškai palikti nuogus ir ironiškai mažiau pelningus?

Perkant bilietuką iš vairuotojo, jis kainuos brangiau nei įprastas – 3 €, bet turint geltoną transporto kortelę ir ją pasipildžius ar vienkartiniais bilietukais po 1,80 € ar nusipirkus dienos transporto bilietą, šis važiavimas kainuoja tiek pat kaip paprastu transportu.

Visur ženklai, kad saugokitės kišenvagių, nes tokioje vietoje tikrai nėra sunku apšvarinti turistų kišenes, tad laikykite pinigus, dokumentus, telefoną matomoje sau ir saugioje vietoje, tiesiog būkite budrūs ir nelaikykite brangių dalykų ten, kur lengva Jums nematant atsegti ir pasiimti.

Beje, jei norite senovinį tramvajaus interjerą pamatyti, bet nenorite grūstis su kitais turistais, galite pavažiuoti 24 tramvajumi – maršrutas neveda per siauras senamiesčio gatveles, bet irgi įdomus.

ČIA galima anglų kalba paskaityti papildomos informacijos.

National Tile Museum / Museu Nacional do Azulejo

Azuleho tai keramikinių plytelių menas, kuriuo tikrai verta žavėtis Portugalijoje. Šiame muziejuje yra ir istorijos, ir daug ornamentų, gražių arkų. Galima parsisiųsti telefone nemokamą audio gidą.
Bilietas kainavo 8 , eilėse laukti nereikėjo, bet rekomenduoju per GetYourGuide iš anksto bilietą nusipirkti, nekainuoja papildomai. Žmonių buvo, bet tikrai nelabai daug, nereikėjo stumdytis.

Man šis muziejus labiau patiko nei Jaronimo vienuolynas. Čia laisviau vaikštai, vaizdas gražus, keramikos menas pakeri, o ir tikrai įdomu. Tikrai nepraleisčiau ir būtinai aplankyčiau.

Powered by GetYourGuide

O jei norite gražių instgram worthy nuotraukų – čia tikrai galima pasidaryti, o ir paprasta, kai ne tiek daug žmonių. Labai rekomenduoju.

ADRESAS: Rua da Madre de Deus, 41900-312 Lisboa

Miradouro da Senhora do Monte
Lisabonos panorama

Lipau, lipau visokiom nuošalesnėm gatvelėm, kol pasiekiau apžvalgos aikštelę. Ji nuošaliau, bet išlendi tikrai aukštai ir vaizdas gražus. Man patiko, kad aplink daug gatvės meno atradau.
Apie šią vietą ir Trip Advisor.

ADRESAS: Largo Monte, 1170-107 Lisboa, Portugal

Jardim Zoológico
Lisabonos zoologijos sodas

Apie jį viską detaliai aprašiau ŠTAI ŠIAME ĮRAŠE.

Bilietai brangūs – mokėjom po 27,55 € pirkdami internetu (vietoje po 29 €). Bet zoologijos sodas didelis, sąlygos gyvūnams neatrodo skurdžiai, yra net ir delfinariumas, kur vyksta pasirodymai. Mums su draugu tikrai patiko.

ADRESAS: Praça Marechal Humberto Delgado, 1549-004 Lisboa

Oceanário de Lisboa
Lisabonos Akvariumas

Bilietai nepigūs – suaugusiam po 25 €, apėjom per pus antros valandos.
ČIA galite įsigyti bilietus.

ŠIAME ĮRAŠE aprašiau patirtį Lisabonos akvariume detaliai.


Bet vaizdas užburiantis. Trip Advisor akvariumas yra pirmoje vietoje pagal rekomendacijų, ką aplankyti Lisabonoje, sąrašą ir turi virš 40, 000 įvertinimų.

Yra didelis pagrindinis akvariumas, kuriame plaukioja rykliai, rajos ir įvairiausios vandenyno žuvys. Tai tarsi vandenyno dalis perkelta į gerai matomą vietą. Kaip koks mikrokosmosas. Labai gražu, erdvu ir daro įspūdį. Tai iš įvairių taškų meditatyviai stebėti tą atsiveriantį vandenyno pasaulį galima ilgai – nuo to ir priklausys, kiek užtruksit.

Be pagrindinio didelio akvariumo, yra ir pingvinų, medūzų, jūros žvaigždžių, koralų, skirtingų vandens gyvūnų, priklausomai nuo pristatomo vandenyno ir jo biologinės įvairovės. Gražu.

ADRESAS: Esplanada Dom Carlos I s/nº, 1990-005 Lisboa

Lisabonos Katedra

Daili, centre, kur daug parduotuvių, kavinių. Dažnai vadinama “Se Cathedral”. Ši Katedra XII a. gotikinis architektūros paminklas. Apie ją daugiau ČIA anglų kalba. Įėjimas į vidų mokamas: suaugusiam 5 €.

Beje, prie Katedros gatvėje rasite liftą – man reikėjo į stotelę, kuri kelios minutės pėščiomis nuo Katedros, bet niekaip negalėjau jos rasti. Pasirodo, reikėjo viešu liftu dviems aukštais nusileisti (liftas nemokamas) – aš tiesiog buvau virš stotelės 🙂

ADRESAS: Largo da Sé 1, 1100-585 Lisboa, Portugal

National Pantheon /
The Church of Santa Engrácia

Nuo Katedros paėjėjus ir Panteono prieisite. Mačiau tik iš išorės, bet tikrai gražus, didingas XVII a. monumentas. Buvusi bažnyčia, paversta Panteonu, kuriame laidoti žymūs portugalai.

Įėjimas į vidų mokamas, suaugusiam bilietas kainuoja 8 €.

ADRESAS: Campo de Santa Clara, 1100-471 Lisboa, Portugal

Tiek aplankyti per tris dienas tikrai įmanoma, bet tai dar ne visa Lisabona! Aš jaučiau, kad man reikia daugiau laiko, bet jo neturėjau. Bet neskubėjau, vaikščiojau po miestą ir tiek. Gražu. Planavau keliauti dienai į Sintrą, bet buvau nuvargus ir paskutinę pilną dieną pasilikau Lisabonai, Sintra liko sekančiam kartui.

Kelionė iš Lisabonos į Sintrą

Šiaip keliauti dienai į Sintrą labai paprasta. Veža tiesioginis traukinys per 40 min. Kursuoja jie dažnai. Kaina apie 3 žmogui į vieną pusę, o galima nusipirkti dienos bilietą Lisabonoje (brangesnį variantą už 10,40 , kur įskaičiuoti ir traukiniai), tik Sintroje už autobusus reikės mokėti atskirai.

Sintroje keturios pagrindinės pilys. Pasakų pasaulis, kur kojos pavargs, teks pasistumdyti su turistais, bet tikrai labai gražu. Geriausia ne sezono metu, padarius namų darbus 🙂

Powered by GetYourGuide

Visų keturių pilių kokybiškai neapžiūrėsit per vieną dieną, eilėms pasiruošti reikia, bet pasivaikščioti, kurią nors pilį aplankyti, padaryti fantastiškų nuotraukų ir pasportuoti tikrai puiki proga. 🙂

Pastel de nata
Portugalų firminis desertas

Portugališkas maistas turėtų būti svarbūs atradimai, nenusileidžiantys pilims ar tramvajams. Tai pastel de nata – portugališki pyragėliai su kremu – yra visur, tad būtinai paragaukite.

Kaip ir Ginja – vyšnių likerio. Jį visur Lisabonos centre pardavinėja mielos močiutės, kurios įpila likerio į šokoladinę čerkutę. Duodi į delną 1,5 € už tokį saldainį ir apsikeiti šypsenom. Obrigada.

Portugališkas vynas, portveinas ir ne tik irgi čia labai populiaru.

Pietavom labai skaniai restorane SOLAR DO DUQUE – aptarnavimas toks malonus ir kokybiškas, kad sunku apsakyti. Maisto luktelėjom ilgokai, bet buvo verta, o sėdint lauke mums atnešė pledus, kad Kovo pradžioje nesušaltumėme. Valgiau menkės grietinėlėje užkepėlę su bulvėmis (15 €) – labai sotu, skanu, šviežia. Ir labai portugališka. Draugas valgė lašišos kepsnį (18 €). Tikrai gera patirtis, portugališka virtuvė, ilgai veikiantis restoranas. O sėdint lauke mačiau Lisabonos pilį, tad tikrai puiki vieta.

Ką dar pridėtumėte į šį sąrašą?

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per Get Your Guide ar Tiquets platformas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *