Skrydis į Malaga: oro uostas, nakvynė ir transportas

Ryanair oro linijos siūlo tiesioginius skrydžius į Malagą Ispanijoje iš Kauno. Iš Vilniaus šiuo metu tiesioginius skrydžius siūlo Wizzair, bet pasirinkimas labai ribotas.

Kainos neblogos, už du bilietus (į vieną pusę) su priority ir rankiniu bagažu sumokėjau 160 Eur. Keliaujant tik su kuprine žmogui būtų kainavę po maždaug 50 Eur.
Skrydis trunka kiek ilgiau nei 4 valandas.

Geriausius skrydžius galite per KIWI platformą susirasti, padės atrasti pigiausius variantus ir susidėlioti kelionės planą. Mes pagal tai ir dėliojomės, nes datą galėjom šiek tiek stumdyti.

Malaga – Ispanijos pietuose, Andalūzijos regione, kuris turi daugiausia gyventojų Ispanijoje ir yra antras pagal dydį iš septyniolikos Ispanijos regionų. Labai senas miestas, uostas, kuriame vykdavo mainai, todėl čia daug tiek romėnų, tiek maurų ir kitų palikimo pėdsakų.

Daug palmių, karštos vasaros, 300 saulėtų dienų per metus ir malonūs pliažai, o kalba daugiausiai Andalūzijos dialektu – greitakalbė, maišant katalonų ir ispanų kalbas. Bet ir angliškai susikalbėsite.

Iš Malagos patogu apkeliauti ir kitus Andalūzijos miestus – Kordobą, Granadą, Seviliją – galite daug gerų kelionės variantų autobusais, traukiniais rasti per OMIO platformą.

Autobusų variantų dar rasite BusBud, FLIX BUS platformose.
Kelionėms traukiniais variantų rasite TrainLine , RainEurope.

O jei turite vairuojančių savo tarpe, Andalūzijoje daug kas renkasi automobilio nuomą, nes labai patogu ir daug pamatai, o dar sutaupai. Galite variantų paieškoti EconomyBookings, RentalCars , AutoEurope platformose.

Malagos oro uostas – Malagos centras

Oro uostas tikrai nėra mažiukas kaip Kauno, bet ir ne gigantas. Jame susigaudyti po skrydžio nebuvo labai paprasta, bet galiausiai suradome, kur važiuoja traukiniai.

Iki Malagos centro galima važiuoti traukiniu renfe C1 – vienkartinį bilietuką nusipirkti galima automate, kai jau atrasit traukinių stotį. Vienam suaugusiam bilietas 2,60 Eur. Mes išlipome “Malaga centro” stotyje ir jau tada ieškojome autobuto, kuriuo nuvažiavome iki gyvenimo vietos. Traukiniu važiavome gal 12min. Vienkartinis autobuso bilietas kainuoja 1,40 Eur ir galima nusipirkti pas vairuotoją (galima kortele prilietus).

Kitas variantas – KIWI TAXI paslaugos, privatus pavežėjimas nuo oro uosto iki viešbučio ar apartamentų.

Nuo oro uosto taip pat galima važiuoti autobusu – kaina žmogui 4 Eur, sekite paskui ženklus oro uoste, veža kelios kompanijos. Kelionė trunka apie 20 min.

Jei norite važiuoti taxi – ispanai papildomą mokestį ima už lagaminus. Kaina iki centro apie 20-25 Eur.
Kiek pigiau, naudojantis CABIFY programėle, tai panašu kaip uber paslauga. Kelionė gali kainuoti apie 15-17 Eur. ir truks apie 15min.

AirBnb ir nakvynės vieta

penkioms naktims užsakiau butuką porai (du asmenys). Vieta ne pačiame centre, bet netoli, yra privatūs patogumai, patogi lova, virtuvėlė, skalbimo mašina. Mokėjau 278 Eur. Kainos maždaug tokios 250-400 vidutinio lygio su patogumais žiemos metu, vasarą bus brangiau.

Vietos nakvynei savo biudžeto rėmuose galite paieškoti ir Booking.com , AGODA ,
jei norite hostelio – HOSTEL WORLD.

Mes keliaujame Sausio gale – Vasario pradžioje, tad tokiu sezonu apsigyventi pavyks pigiau. O oras žiemą ne pliažui, bet keliavimui puikus – apie 18-20 C laipsnių dienos metu, naktys apie 10 laipsnių.

Siūlau atkreipti dėmesį, ar yra centrinis šildymas, jei keliaujate žiemą, nes Ispanijoje jo nėra visur, ar bent kondicionierius turi šildymo funkciją, nes naktys vėsios. Internetas irgi nėra toks geras kaip Lietuvoje, tad ieškokite, kad būtų geras ryšys. Visa kita čia taip pat, kaip Lietuvoje, tik auga mandarinai, o ne šaltalankiai šalia gatvės 🙂

Kur apsipirkti

Mes atradome artimiausią LIDL parduotuvę – nustatymuose pakeitus šalį, galima ir programėle su nuolaidom ir kuponais naudotis. Kai kas pigiau nei pas mus, kai kas panašu, bet asortimentas kiek kitoks, įdomu daug ką pabandyti. Prisipirkom ir duonos, sūrio, mėsytės, gaivių gėrimų, butelį vyno, skalbiklio ir vaisių, salotų, kiaušinių, sviesto – sumokėjau 48 Eur. Tad maisto kainos labai normalios.

Praeinant nusipirkome kavinukėje-parduotuvėlėje empelladų – jos būna su įvairiais įdarais, mano buvo su sūriu špinatais, benrakeleivio su jautiena, sūriu ir svogūnais. Jų kainos už vienetą apie 2,30-2,60 Eur.

Būtinai užsukit į Malagos centrinį turgų – MERCADO CENTRAL DE ATARAZANAS – ten ir nusipirkti maisto, ir vietoje paskanauti galima. Veikia nuo 8 ryto iki 15 valandos (kasdien, išskyrus sekmadienį).

Atkreipkite dėmesį, kad tiek turgus, tiek didžioji dauguma parduotuvių nedirba sekmadieniais. Aišku, mažesnės privačios krautuvėlės ir kai kurios parduotuvėlės dirbs, bet pagrindinės, didesnės parduotuvės bus uždarytos. Sekmadienį veikia MasAndGo parduotuvė.

Keli pastebėjimai ir patarimai keliaujant Malagoje:

  1. TAPAS yra ispaniški užkandžiai prie gėrimų – Malagoje juos reikia pirkti atskirai, jų kainos daug kur prieinamos ir jie labai verti dėmesio, tai kultūros dalis. Kartais jie būna kelių dydžių ir visada skirti dalintis. Maistas tai bendravimo kultūros dalis. Tapas tai ir alyvuogės pamarinuotos, ir bulvės (patatas bravas) su užpilu, daug žuvies ir jūros gėrybių, ispaniško kumpio gabaliukai, maži sumuštinukai ar pan. Kai kuriuose miestuose jie įskaičiuoti į gėrimo kainą (pvz Granadoje), bet Malagoje reikia užsisakyti atskirai. Beje, alus būna cana stiklinėse – 200 ml, kas mums neįprasta.
  2. TRANSPORTAS gerai išvystytas, autobusą pagauti nesunku, bilietėliai pas vairuotoją. Galima naudotis EMT MALAGA programėle, bet man ir google maps rodė viską gerai, patogu naudotis.
    Bet šiaip Malaga labai vaikštoma, atstumai nėra dideli, turint laiko tikrai verta pasivaikščioti. Jei tik neturit judėjimo sunkumų ir mėgstate pasivaikščioti, tikrai apsieisite be kasdienio važinėjimo. Mūsų namai nutolę apie 20 min kelio nuo centro, autobusu važiavome tik su daiktais iš oro uosto ar į stotį ar stipriai nutolus. O ir susitaupo.
  3. VANDUO iš čiaupo pasirodė neblogas, bet ne Vilniaus. Gėriau virintą arba pirkau. Viskas su juo gerai, bet poskonį turi šiokį tokį. O mieste nemačiau daug fontanėlių gertuvėms nemokamai pildyti. Deja.

Po Malagos, dienos kelionės į Rondą, trijų savaičių Granadoje, aplankytos Kordobos , Sevilijos tai tik dar labiau pamilau Ispaniją. Andalūzija tikrai labai verta dėmesio. Tad dalijuosi šviežiais įspūdžiais su Jumis ne be reikalo 🙂

O, iš Malagos yra fantastiškų day-trip galimybių:

Rekomenduoju ieškote traukinių, autobusų bilietų per OMIO platformą.

Jei norite keliauti būtent traukiniu (Ispanijoje jie patogūs ir labai gerai išvystyta infrastruktūra. Tiesa, brangesni nei autobusai, bet priklauso nuo konkretaus maršruto) pasinaudokite TrainLine ir RailEurope plarformomis.

Powered by GetYourGuide

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *