Maisto kainos GRANADOJE, Ispanijoje ir kur apsipirkti

Granadoje dviese buvome tris savaites. Tad apsipirkinėjom tikrai ne kartą, išbandėm skirtingas parduotuves, gaminomės maistą namuose, valgėme mieste. Tad dalinuosi atradimais ir tiesiog informacija, kad būtų aiškiau, kiek Andalūzijoje kainuoja maisto ir kiti reikalingi produktai:

Beje, visi tinkliniai prekybos centrai, supermarketai Ispanijoje nedirba sekmadieniais.

Dirba tik dalis privačių maisto parduotuvėlių, krautuvėlių, kioskų.

Beje – visos kainos yra 2024 m. Vasario mėnesio ir su laiku gali keistis.

LIDL

Tikriausiai pats pigiausias variantas, bet artimiausia mums LIDL parduotuvė buvo nutolusi apie 3 km ir tikrai nepatogus variantas, jų nėra daug. Bet kelis kartus apsilankėm.

Beje, čia veikia ta pati LIDL programėlė telefone kaip ir Lietuvoje, tik pasikeiskite šalį nustatymuose. Taip irgi gausite kuponų, nuolaidų, pasiūlymų. Tiesa, visos kasos su darbuotojais, nors parduotuvė didelė, nėra savitarnos kasų (kaip ir kitose parduotuvėse, čia nepopuliaru).

Keli produktų pavyzdžiai su kainomis:
– 6 kiaušiniai 1,19 € 
– 0,5 kg vištienos krūtinėlės 3,72 € 
– kukurūzų trapučiai 1,15 € , ryžių trapučiai 1,19 € 
– bandelė su šokoladu ir kremu 0,82 € 
– viena didesnė raudona paprika 0,93 € 
– negliaudytų pistacijų pakelis 3,25 € 
– nedidelė cukinija 0,54 € 
– konservuoti persikai 0,95 € 
– tepamas light sūrelis 0,85 € 
– litras vištienos sultinio (skysto) 0,75 € 
– pilnagrūdė spjaustyta sumuštinių duona 1,89 € 

LIDL tikrai galima rasti pigesnių variantų ir krepšelis tikriausiai kainuotų pigiausiai, bet LIDL lokacija (jei nuo centro) labai nepatogi ir LIDL parduotuvių nedaug.

MERCADONA

Kiek teko apsipirkinėti, didesnė MERCADONA yra geriausias prekybos centras, norint gausiau apsipirkti maisto produktų. Kainos ir pasirinkimų santykis labai neblogas.

  • 1,5 litro negazuoto vandens 0,39 € 
  • Baltas vynas kartoninėje pakuotėje (sausas, 11 laipsn, tinka labai gaminant) 1,60 € 
  • Litras pieno be laktozės 0,99 € 
  • Riešutų miksas, užkandis 2,60 € 
  • 1kg graikiško natūralaus jogurto 2,45 € 
  • 1,45 €  kilogramas bananų
  • 2,75 €  kilogramas obuolių
  • 1,89 € kilogramas mandarinų
  • vištienos krūtinėlė 4,35 €  (apie 0,5kg)
  • Paruoštos cezario salotos 2,39 € 
  • Du litrai Coca-Cola zero 1,99 € 
  • 500 g. vyšninių pomidoriukų 1,95 € 
  • Abrikosų džemas 2,55 € 

Kainos “Mercadona” prekybos centre tikrai normalios, pasirinkimas didelis. Yra ir skanių bandelių, kurių kaina nesiekia euro, yra pieno produktų, mėsos, daržovių ir vaisių, bakalėjos prekių. Geriausia vieta Granadoj rimtesniam apsipirkimui. Beje, nemažai ir kosmetikos, higienos priemonių.

DIA, COVERAN

Šiuos prekybos tinklus išskirčiau kartu, kainos panašiame rėžyje, kai kas brangeliau, gal pasirinkimas menkesnis, bet irgi neblogi prekybos tinklai, galite nebrangiai apsipirkti.

  • 0,75 kg avižų pakelis 2,37 €
  • Plikyti ryžiai birūs 0,5kg – 0,99 €
  • Paprasčiausia juoda arbata pakeliuose 0,67 €
  • Kukurūzų trapučiai 1,40 €
  • Bulvių traškučių nedidelis pakelis 1,23 €
  • Pilnagrūdė duona 2,69 €
  • Obuoliai 2,75 € už kilogramą

CAREFFOUR

Irgi ne kartą lankiausi, jas galima centre atrasti, yra neblogų kokybiškų produktų, bet gausiau apsiperkant, brangiau nei kokioj “Mercadonoj”. Jei pastarojoj kruasanas po 0,4€, tai Careffour pirkau po 1 €.  Bet, jei norisi gėrimų, vandens, kokio banano – tikrai galima apsilankyti. Šitoje parduotuvėje ir kitose šalyse lankiausi, maži ekspress’ai bendrai brangesni, bet prekės geros.

  • Bounty šokoladukas 1,39 €
  • Juodas šokoladas 0,99 €
  • Nedidelės 5 slyvos 1,38 €
  • Riešutų mišinys 2,99 €
  • 1,25 l Coca-Cola 1,49 €

Kinų ir kitokios privačios krautuvėlės

Jų labai daug, jos dažnai dirba ir sekmadieniais ir būna gausiai ten, kur kitokių parduotuvių mažiau. Arčiausiai namų mums būtent tokia. Produktai brangesni, bet nusipirkti vandens, šokolado ar kažko nedaug labai patogu.

Powered by GetYourGuide

Maisto prekės Granadoje:

  • Beveik visur galima atsiskaityti kortele
  • Dauguma parduotuvių nedirba sekmadieniais
  • Alkoholis parduodamas visu parduotuvės atidarymo laiku, N-18
  • Praktiškai nėra savitarnos kasų
  • Maišeliai (bolsas) kainuoja 0.10-0.15 eur
  • Yra ir vaisių, daržovių atskiros parduotuvėlės ir turgeliai
  • Kinų, indų ar arabų krautuvėlėse galit rasti įdomesnių produktų, užkandžių, saldainių
  • Vandenį iš krano gerti turėtų būti saugu, bet jis nelabai skanus ir geriau pirkti buteliuose – natural agua reiškia negazuotas vanduo.
  • Rasit ir daug kepyklėlių, kur galima pirkti bandeles (1,5-3 Eur už bandelę dažniausiai), sumuštinius išsinešimui. Kebabai irgi kainuoja apie 5-6 Eur.

Kiek maistui išleisite Granadoje per mėnesį?

Velniškai individualus klausimas, bet turėtų gautis panašiai kaip Lietuvoje (bent man toks įspūdis susidarė, lyginant su Vilniumi). Priklausys, kiek apgalvotai apsipirkinėsit, ką ir kiek valgysit, kiek lankysitės baruose ir restoranuose ir pan. Ar į šią sumą įskaičiuojate ir higienos, kosmetikos priemones ir kokias, kiek perkate?

Ar įmanoma išsiversti su 300 Eur asmeniui per mėnesį? Įmanoma, jei valgai tik namie ir viską perki labai apgalvotai ir planuoji, taupai. Mes dviese apie 1200 Eur išleidome per mėnesį maistui ir higienos prekėms su barais, kavinėmis, greito maisto užkandinėmis, stočių ir oro uostų maistu…

TripAdvisor turi daug rekomendacijų, kur Granadoje pavalgyti. Ką Jūs rekomenduotumėt?

Kiti įrašai apie GRANADĄ:

Iki susikeliavimo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *