Pigi kelionė į Ispaniją: maršrutas po Andalūziją

Andalūzijos regione keliaujant (ir dirbant nuotoliu) Ispanijoje kartu su draugu praleidome maždaug penkias savaites, šeštoji buvo skirta Lisabonai ir grįžimui namo per Londoną.

O mūsų kelionė Ispanijoje prasidėjo nuo skrydžio iš Kauno į Malagą. Keliavome savarankiškai, pakankamai taupiai, bet su patogumais ir pramogomis. Tad pasidaliju mūsų maršrutu po Ispanijos Andalūzijos regioną ir kiek mes išleidom per visas 6 savaites.

Pigi kelionė į Ispaniją

Andalūzijos regionas

Myliu Ispaniją, jos kultūrą, maistą, kalbą. Barselona man labai patiko, bet tai brangokas ir itin turistų mylimas miestas.

Ieškodami pigesnio varianto, keliaujant Ispanijoje, tikrai verta rinktis Andalūzijos regioną pietuose. Tai skurdžiausias, bet ir pigiausias Ispanijos regionas, o pažiūrėti ir veikti čia tikrai yra ką.

andalucia cities map, andaluzija ispanijoje

Neturėjome jokių problemų su interneto ryšiu (nes darbavomės nuotoliu iš Ispanijos), o ir šiaip kelionė buvo sėkminga ir pakankamai sklandi. O ir labai patogu, jei tik reikia, AIRALO paslauga pasinaudoti, suskuriant internetinę SIM, su kuria galima sutaupyti internetui užsienyje ir ramiai naudotis mobiliaisiais duomenimis, jei Jūsų mobilaus ryšio operatorius nesiūlo gero varianto.

Keliavome Vasario mėnesį, žiemą, tad keliauti buvo malonu, bet turėkite omenyje, kad dauguma butų Ispanijoje neturi centrinio šildymo ir namie tikrai reikėjo vilnonių megztinių.

Apie tai ČIA aprašiau plačiau.

Skrydis į Malagą, Ispaniją

Kelionė į Ispaniją prasidėjo nuo Kauno oro uosto ir tiesioginio skrydžio į Malagą.
Skridome su Ryanair oro linijomis, skrydis truko virš 4 valandų.
Už bilietus ir priority su 10 kg rankiniu bagažu, pasirinktomis vietomis sumokėjau po 80 € asmeniui.

Skrendant ne sezono metu, kai dar maudynės neaktualu, turistų mažiau, tikrai galima atrasti pigesnių skrydžių. Mes skridome Sausio pačiame gale. Oras Malagoje buvo neblogas, tarp 16 ir 22 laipsnių. Reikėjo striukės, bet keliavimui puikiai tiko.

Malaga

Malagoje nakvojome penkias naktis.
Labai priklauso nuo poreikių ir keliavimo tempo, bet pačiai Malagai galima pasilikti ir kokias 2 pilnas dienas, kad ją pavyktų kokybiškai apžiūrėti, užeiti į kelis muziejus ir užkopti į pilis.

Dienos kelionės iš Malagos

Ronda iš Malagos

Vieną dieną paskirčiau RONDAI – mes ten keliavome su BlaBlaCar platforma, kaip pakeleiviai ir tai buvo pigiausias variantas. Bet yra ir daug autobusų, traukinių variantų. Galima ir turą su nuvežimu nusipirkti. Arba, žinoma, išsinuomavus Ispanijoje automobilį, patogiausiai ten nuvažiuoti, nes atstumas tik gera valanda automobiliu.

ronda spain view, ronda spain nature, ronda ispanija, andaluzija

Caminito Del Rey

Pakeliui link Rondos ir garsųjį CAMINITO DEL REY kelią galima praeiti. Jei tik aukščio nebijot, tai bus itin įsimintina ir įdomi patirtis. Duoda šalmus, kelias tikrai apsaugotas, bet šiurpuliukų einant siaurais takais aukštai irgi netrūks. O atsiveriantys vaizdai fantastiški. Daug kam Caminito Del Rey karalių takelis – tampa vienu įspūdingiausių reginių kelionėje į Andalūziją, Ispaniją.

Bilietus būtinai pirkite iš anksto, nes spontaniškai nepateksite.
Galite įsigyti paprastą bilietą, (14,5 €) arba su gidu (29 €).

Powered by GetYourGuide

Gibraltaras iš Malagos

Gibraltarą ypač patogu bus aplankyti iš Malagos. Patogiausia automobiliu, bet galima ir autobusą, traukinį pasigauti, tik reikės ir kojas įdarbinti pačiame Gibraltare. Arba geras variantas, nusipirkti turą ar dienos išvyką, kuri pasirūpins transportu iš ir į Malagą.

Dienos Gibraltare tikrai užteks, užkilsite ir į kalną (galima funikulieriumi) ir pamatysi gražią panoramą ir pabendrausite su Gibraltaro bezdžionėmis. Tik atsargiai, nes jos kandžiojasi ir nemėgsta neprašyto dėmesio, už jų maitinimą didelė bauda.

Powered by GetYourGuide

Granada

Iš Malagos mes važiavome į Granadą. Važiavome su BlaBlaCar kaip pakeleiviai, bet yra ir autobusų, traukinių. Išsirinkit patogiausią Jums variantą.

Granadoje viešėjome tris savaites, nes tai buvo mūsų pagrindinė stotelė, kur dirbome nuotoliu ir tuo pačiu gyvenome, keliavome. Tad Granadą pažinome tikrai neblogai. Turistų mažiau, senamiestis labai gražus, maistas skanus ir ne toks brangus. O tapas kultūra Granadoje, kur gauni nemokamo užkandžio su kiekvienu gėrimu yra kažkas nuostabaus vietinės virtuvės gerbėjams.

granada spain city view, granada panorama, old town in granada spain, ka aplankyti granadoje

Bet realiai pačiai Granadai reiktų dviejų dienų, jei laiko daugiau nėra.
Vieną skirti reiktų senamiesčiui ir pačiai Granadai, o kitą Alhambrai.

Granadoje esanti Alhambra tai didingų rūmų kompleksas, kur ir musulmoniška, ir krikščioniška palikimo dalis yra autentiškai susipynusi. Ir nuostabūs sodai, ir rūmai, muziejus. Tikrai būtinai aplankykite.
O bilietus pirkite stipriai iš anksto (ne sezonu metu buvo laisvų vietų tik po nepilno mėnesio).

Powered by GetYourGuide

Kordoba

Iš Granados į Kordobą važiavome ALSA autobusu. Kelionė truko apie 2h 30min.
Bilietas žmogui kainavo apie 19 €.

Vienos pilnos dienos užteks pamatyti pagrindiniams Kordobos objektams.
Svarbiausia pasivaikščioti po Kordobos senamiestį ir aplankyti Mezquita-Catedral de Córdoba.

Mezquita-Catedral de Córdoba, kordobos katedra, kordobos katedra mecete, bilietai i kordobos katedra mecete, nemokamai lankyti kordobos katedra

Sevilija

Iš Kordobos mes RENFE traukiniu keliavome į Seviliją.

Kelionė iš Kordobos į Seviliją traukiniu truko kiek ilgiau nei 1 val. 30 min.
Mokėjom po 15 € asmeniui, pirkau bilietus per OMIO.

Kiek laiko reiks Sevilijai? Mes čia nakvojom penkias naktis, bet dienomis vis padirbėdavom ir keliavome be skubos. Vis tik manau, kad mažiausiai dvi dienas verta Sevilijai skirti, jei norite ir Real Alcazar rūmus pamatyti, ir miesto dviračiais pasivažinėti, Ispanijos aikštę, Katedrą aplankyti…

sevilija, ka pamatyti sevilijoje, gidas po sevilija, ispanija

O po Sevilijos?

Mes patys traukėme į Lisaboną. Važiavome iš Sevilijos su FLIX autobusu.
O iš Lisabonos skridome į Londoną ir tada į Vilnių – namo.
Jei norite aplankyti ir Lisaboną – esate netoli, galimybių tikrai yra, paieškokite, kokie skrydžių variantai.

lisabonos panorama, ka pamatyti lisabonoje, ka veikti lisabonoje, gidas po lisabona

Sevilija – Huelva – Faro – Lisabona

Kitas variantas: Sevilija – Huelva – Faro.
Ispanijoje esanti Huelva rami, daili, nebus pilna turistų. Faro pasiūlys gražų Portugalijos kurortą su paplūdymiais. Po to galima ir į Lisaboną nukakti ir nuo ten keliauti toliau.

Sevilija – Cadiz – Malaga

Aš svarsčiau variantą vietoj Lisabonos, liekant Ispanijoje: Sevilija – Cadiz – Malaga.
Tuomet iš Malagos galima tiesiogiai nuskristi į Kauną. Jei būtume radę geros kainos variantą iš Malagos, būtume taip ir darę.

Beje, nuo Cadiz dar arčiau ir Gibraltaras, tad, jei seniau neaplankėte, čia galima jį ir Rondą aplankyti.

two weeks itinerary trip to spain andalusia plan, kelione po ispanija andaluzija

Kelionės į Ispaniją išlaidos

Tikrai išleidome daugiau nei galima buvo maistui, kad ir nevalgėm prabangiuose restoranuose, bet mieste valgydavom, desertus ragavom, vyną gėrėm, o parduotuvėje imdavom viską, kas įdomu. Na, ir į maisto parduotuvių sąskaitas dar įskaičiuotos ir higienos priemonės, skalbiklis ir panašūs dalykai.

Dalinausi atskiru įrašu apie maisto kainas Granadoje.

Galvoju, kad nakvynėms išleidom pakankamai normalią sumą, nemažai kur pataupėm su transportu.

Muziejai ir lankytini objektai nemažai kainavo, bet gavom įspūdžius, dėl kurių buvo verta, kai kuriuos aplankėm nemokamai, nes radau, kuriomis valandomis galima lankytis be bilieto ir radau visokių triukų, padėjusių sutaupyti – įrašuose visais jais dalijuosi. Studentai nebesam, tad bilietams lengvatų neturėjom.

picasso museum malaga, picasso muziejus malagoje ispanijoje, picasso purple woman painting in malaga museum spain

Į “Kita” kategoriją skyriau suvenyrus, pirkinius (ar pakabukas, ar megztinis), kosmetiką ne iš prekybcentrių. Granadoje kelis kartus ėjome į kiną (kartą Sevilijoje), siuntėme siuntą namo ir pan.
Daug kur apvalinu.

Skliausteliuose prie miesto įrašau, kiek naktų ten nakvojome.
Visur dviems žmonėms. Gyvenom kukliuose, bet privačiuose apartamentuose.

MALAGA (5)GRANADA (22)KORDOBA (1)SEVILIJA (5)LISABONA (5)
Transportas205 €
(su skrydžiu)
30 €40 €57 €203 €
(su skrydžiu)
Nakvynės277 €
(naktis 55,5 €)
557 €
(naktis 25,3 €)
40 €320 €
(naktis 64 €)
320 €
(naktis 64 €)
Maistas115 €
(dienai 23 €)
740 €
(dienai 33 €)
53 €180 €
(dienai 36 €)
220 €
(dienai 44 €)
Muziejai24 €40 €031 €156 €
Kita80 €200 €040 €11 €

Mano lentelė asmeniška, bet dalinuosi, kad gal padės bent maždaug įsivaizduoti, kiek kelionė Andalūzijoje gali kainuoti.

Keli pastebėjimai:

  • Granadoje nakvynės gavosi pigios, nes pernuomojome butą iš draugės draugo, tad mokėjom kaip už ilgalaikę nuomą – todėl už naktį gavosi bent dvigubai pigiau nei būtume radę AirBnb.


  • Maisto daug pirkom, bet ir ėjom į barus, kavines, buvo miksas visko. Čia ir oro uosto maistas, ir vynas, ir namams pirkti makaronai, mėsa… Taupant maistui tikrai galima gerokai mažiau išleisti. Bet ir tikrai valgydavom namie, pirkom kokybiškesnį maistą (riešutus, daugiagrūdę duoną, chia sėklas, vaisius), bet ir visokius skanėstus, šokoladukus, bandeles iš vietinių kepyklėlių.


  • Daug vaikščiojom, gana nedaug naudojomės viešuoju transportu, ieškojom pigesnių bilietų keliaujant iš miesto į miestą. Lisabonoje gyvenom toliau nuo centro, tad transporto reikėjo daugiau, Sevilijoje naudojom miesto dviračius. Taxi (Bolt) per visą kelionę dar kokius keturis kartus naudojom.

  • Granadoje, prieš išvykstant, išsiuntėme didelę dėžę namo su daiktais, suvenyrais ir tuo, ko nenorim vežiotis toliau. Siuntėm per DhL kurjerių tarnybą, viskas puikiai atėjo. Siuntimas kainavo apie 40 €


  • Skrydis iš Lisabonos į Londoną. Pabuvom dar dvi naktis Londone ir iš ten išskridom į Vilnių.
sierra nevada kalnai granadoje

Mūsų darbostogose buvo visko, bet pati Andalūzija pasirodė svietinga ir labai graži.
Kainos gana panašios kaip Lietuvoje, klimatas malonus (kol nėra per karšta), maistas labai skanus.
Na, ir mano tikslas dar buvo ispanų kalbą patobulinti, ką irgi dariau 🙂

Ar keliavote po Ispanijos Andalūzijos regioną? Gal planuojate?
Pasidalinkite įspūdžiais ir patarimais komentaruose.

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *