POTSDAMAS Vokietijoje (kaip nukeliauti iš Berlyno)

Potsdamas Vokietijoje yra visai netoli Berlyno, o jame tikrai yra, ką pamatyti.
Visai nesunkiai galite pasidaryti dienos kelionę iš Berlyno į Potsdamą.
Šiame įraše papasakosiu, kaip tai padaryti.

Potsdamas Vokietijoje

Potsdamas ypač patiks tiems, kurie mėgsta lankyti pilis, rūmus ir didingus sodus.
Būdami Berlyne, galite dieną paskirti būtent Potsdamui. Puiki proga praplėsti akiratį.

Turai ir ekskursijos iš Berlyno į Potsdamą

Taipogi, galite išsirinkti patinkantį turą. Tai gali būti ekskursija pėščiomis, autobusu ar dviračiais, plaukimas laivu, gidas muzieje ar rūmuose…. Variantų tiek, kad kiekvienas ras sau tinkamiausią.

Turas ar ekskursija tikrai padės geriau ir greičiau pažinti Potsdamą, sutaupyti laiko bei koncentruotai parodys geriausias miesto vietas. Yra daug variantų, kurie organizuojami su vykimu iš Berlyno.

Štai keli variantai:

Jei jėgų jau nedaug, bet pamatyti ir patirti Potsdamo dvasią norisi – yra labai geras 3 valandų kruizas iš Berlyno iki Potsdamo ir atgal, o plaukiant pamatomos į UNESCO paveldą įrašytos vietovės. Asmeniui kaina (bent šiuo metu, kai rašau) 21.90 € 

day trip to potsdam from berlin, kruizas potsdame berlyne, potsdamas vokietija

Pati plaukiau ir buvo labai gera pailsinti kojas ir pasigrožėti gamta, matomais ant kranto esančiais statiniais. Tikrai vertas kainos kruizas. Jis išplaukia iš stoties, kuri yra maždaug pusiaukėlėje tarp Berlyno ir Potsdamo (dar B zona). Po kruizo verta nuvykti į patį Potsdamą pasivaikščioti, aplankyti rūmus. Bet šitas pasiplaukiojimas tikrai malonus, galima užsisakyti gėrimų, maisto. Rekomenduoju.

Powered by GetYourGuide

Norintiems pasportuoti, pajudėti, bet ir daug pamatyti patiks Gardens & Palaces of Potsdam Bike Tour from Berlin – šis turas trunka apie 6,5 valandos. Įskaičiuotas traukinys į Potsdamą ir atgal, suteikiamas dviratis ir gidas, visa ekskursinė programa, kur aplankomi Potsdamo populiariausi objektai, gražiausi sodai ir rūmai. Dviračiu minti reiks apie 16 km. Kaina asmeniui 75 € 

Powered by GetYourGuide

Dar vienas populiarus variantas tai Potsdam: Sanssouci Palace Guided Tour from Berlin turas – tai kelionė iš Berlyno autobusu ir atgal su gidu, aplankomas įspūdingas Sanssouci parkas ir rūmai – viskas trunka apie 4 valandas. Kaina asmeniui  60

Powered by GetYourGuide

Aplink Berlyną yta ir Potsdamas, ir Sachsenhausen Koncentracinė stovykla, skaudi atminimo vieta ir dabartinis muziejus-memorialas, kurį tikrai verta pamatyti. Jei neturite daug laiko, norite kartu aplankyti ir Sachsenhausen stovyklą, ir Potsdamą, labai geras variantas šis turas: Berlin: Sachsenhausen Concentration Camp and Potsdam Tour .
Trunka apie 7 valandas, keliaujama autobusu, viską aprodo ir papasakoja gidas (anglų kalba), kaina  65

Powered by GetYourGuide

Jei Sachsenhausen koncentracijos stovyklos memorialą norite lankyti savarankiškai, atskirai nuo Potsdamo – apie tai rašiau ŠIAME ĮRAŠE.

Turai ir ekskursijos Potsdame

Tikrai galite ir nuvykti į Potsdamą savarankiškai ir ten užsisakyti norimą turą ar ekskursiją.

Įspūdingas 4 valandų kruizas Potsdame yra puikus variantas, norint turistauti ir pailsinti kojas.
Išplaukia iš Potsdamo uosto ir jį sugrįžta. O vaizdai atimantys žadą. Plaukiant laivu pavyks pamatyti ir gražią Vokietijos gamtą, pamatysite didingus rūmus iš išskirtinio kampo, plauksite per vaizdingus kaimelius ir pamatysite daugiau nei Potsdamo grožybes. O ir galėsite užsisakyti pavalgyti, mėgautis plaukimu.

Powered by GetYourGuide

Kitas geras variantas yra Potsdam: City and Castles Tour – tai ir turistinis autobusas, ir vaikščiojimas pėščiomis, pamatant Potsdamą. Gidas daugiausiai kalba vokiškai, bet turistai gauna audio-gidą, kuriame galima pasirinkti norimą kalbą, gauna bukletus su informacija. Trunka 3 valandas, kaina  25

Powered by GetYourGuide

Žinoma, geras variantas pailsinti kojas ir koncentruotai pamatyti Potsdamą tai Hop-On Hop-Off Bus tustiniai autobusai su audio gidu. Asmeniui  20

Powered by GetYourGuide

Kaip nuvykti iš Berlyno į Potsdamą

Atstumas nuo Berlyno iki Potsdamo yra apie 35 km.
Automobiliu kelionė trunka apie 45 minutes, bet eiliniam keliautojui dažnu atveju patogiau keliauti į Potsdamą su Berlyno regioniniu ir viešuoju tranportu.

Traukinys iš Berlyno į Potsdamą

Patogiausias variantas keliauti į PotsdamąBerlyno yra regioniniu traukiniu.
Nuo Berlyno centrinės stoties (Berlin Hbf) iki Potsdamo centrinės stoties (Potsdam Hbf) daugelis traukinių nuvažiuoja per nepilną pusvalandį. Daro mažiau sustojimų nei S-Bahn.

iš berlyno į potsdamą, traukinys berlynas potsdamas

RE1 ir RB23 regioniniai traukiniai kursuoja Berlynas-Potsdamas maršrutu.

Šie regioniniai traukiniai stoja Berlin Hbf, bet ir kitose stotyse kaip kad: Ostkreuz, Ostbahnhof, Alexanderplatz, Friedrichstr, Berlin Hauptbahnhof, Zoologischer Garten, Charlottenburg Bahnhof, Wannsee Bahnhof. Tad pasirinkite patogiausią ir artimiausią nuo ten, kur gyvenate Berlyne.

RE1 traukinys į Potsdamą

Ne visi RE1 traukiniai turi identišką maršrutą. Yra pora variacijų.

Vieni RE1 važiuoja iki Magdeburgo ir stoja Potsdam Hbf (centrinėje Potsdamo stotyje), bet nedaro sustojimų kitose Potsdamo vietose. Tad turite išlipti Potsdam Hbt ir perlipti į kitą traukinį (RB21, RB22, RB23), važiuoti autobusu, tramvajumi arba nueiti pėščiomis iki Sanssouci rūmų, kuriuos tikriausiai labiausiai norite pamatyti Potsdame.

Kiti RE1 važiuoja iki Brandenburg Hbf – stoja ir kitose Potsdamo vietose: Potsdam Hbf, Potsdam Charlottenhof, Park Sanssouci. Kursuoja kartą per valandą.

RB23 traukinys į Potsdamą

RB23 traukinio maršrutas prasideda Brandeburgo oro uoste. Jis itin tiks, jei norite vykti į Potsdamą tiesiai iš Berlyno Brandegurgo oro uosto.

RB23 traukinys važiuoja iki Potsdam Golm Bahnhof stoties (kuri nutolusi nuo populiarių Potsdamo objektų), bet jis taipogi stoja Potsdam Hbf, Potsdam Charlottenhof Bhf, Potsdam Park Sanssouci Bhf.

Berlyno į Potsdamą su S-bahn

Dar vienas variantas, kaip galite nuvažiuoti patogiai ir pigiai iš Berlyno į Potsdamą, tai su S-Bahn (Berlyno miesto traukinukai). Užtruks kokių 10 minučių ilgiau nei regioniniu traukiniu, nes daro daugiau sustojimų. Bet gali būti patogus variantas, jei S-Bhn stotelė Jums patogesnėje vietoje, o ir kursuoja dažniau.

traukinys berlynas potsdamas

S7 S-bahn važiuoja iš daugybės stotelių centriniame Berlyne, kaip kad Ostkreuz, Warschauer Str, Ostbahnhof, Alexanderplatz, Hackescher Markt, Friedrichstr, Berlin Hauptbahnhof, Zoologischer Garten, Charlottenburg Bahnhof, Westkreuz, Wannsee Bahnhof.

S7 linija, važiuojanti į Potsdam Hbf – Potsdamo centrinę stotį. Tai linijos paskutinė stotelė.
Potsdamo centrinė stotis arti senamiesčio, kuriame tikrai yra, ką pamatyti.

Potsdamo centrinė stotis (Potsdam Hbf)

Bet S-Bhn nenuveš tiesiai Park Sanssouci Potsdam Bahnhof, tad nuo centrinės stoties galite perlipti į RE1, RB21, RB22, RB23 regioninius traukinius, jei norite kuo greičiau pasiekti gražiuosius Potsdamo rūmus. Atstumas nuo centrinės stoties iki Sanssouci rūmų apie 3 km – galite pasivaikščioti, galite važiuoti.

ka pamatyti potsdame, potsdamo rumai is berlyno, berlynas potsdamas

Nuo centrinės stoties iki rūmų (Schloss Sanssouci stotelė) važiuoja 695 autobusas.
Dar tinka 91 tramvajus, važiuojantis link Potsdam Pirschheide – išlipkite Luisenplatz-Süd/Park Sanssouci stotelėje, nuo kurios netoli eiti iki pačių rūmų ir parko.

Į Sanssouci rūmus bilietus siūlau įsigyti iš anksto, kad tikrai pavyktų apsilankyti. Asmeniui  22 , tikrai vertas reginys.

Powered by GetYourGuide

O, jei norite aplankyti Marmorpalais arba Schloss Cecilienhof Potsdame – tuomet nuo Potsdamo centrinės stoties lipkite į 96 tramvajų, važiuokite iki Potsdam Rathaus (rotušės) ir perlipkite į 603 autobusą, važiuojantį link Potsdam Höhenstr, išlipkite Schloss Cecilienhof ar (jei norite lankyti Marmopalais) Glumestr stotelėje.

Bilietai iš Berlyno į Potsdamą

Jei keliaujate savarankiškai (ne su turu) iš Berlyno į Potsdamą, tuomet reiks nusipirkti tinkančius transporto bilietus. Galioja ta pati tvarka kaip jau rašiau kalbėdama apie Berlyno viešąjį transportą.
Ten rasite viską išsamiai.

Bilietai nebrangūs, regioniniams traukiniams ir S-Bhn galioja tie patys.
Jums reikia pasirinkti tokius, kurie galioja ABC (t.y. – visoms) zonoms. Kaip ir važiuojant į Berlyną iš Brandeburgo oro uosto.

berlyno transportas, berlynas, autobusas berlyne

Pačiame Potsdame, jei važiuosite ten autobusu ar tramvajumi, irgi galios tie patys bilietai.
Galite pirkti vienkartinius bilietus ABC zonai – į vieną pusę žmogui kainuos 3.80 €

Labiausiai tokiai dienai, jei neperkate turo ir keliaujate savarankiškai, tiks 24 valandų bilietas ABC zonoms 11,40 € – jis galios parą. Galėsite važiuoti per tą laiką pačiame Berlyne, važiuoti traukiniu ar S-Bhn iki Potsdamo ir atgal, važinėti pačiame Potsdame ar iki ten, kur baigiasi C zonos ribos.

Powered by GetYourGuide

Bilietus galima nusipirkti raudonuose Deutsche Bahn & Sbahn automatuose, juos rasite stotyse.

S-Bhn and DB trains berlin tickets machine, traukinio ir transporto bilietu automatas berlyne
Anastasia Nelen, Unsplash

Aš asmeniškai dienos kelionę Potsdame pasidariau paskutinę dieną, prieš vėlyvą skrydį namo.
Tad iš Potsdamo traukiniu važiavau tiesiai į Brandeburgo oro uostą.

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

One Reply to “POTSDAMAS Vokietijoje (kaip nukeliauti iš Berlyno)”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *