Apie Briuselio Charleroi oro uostą, Ryanair skrydį iš Kauno, kelionę iki Briuselio centro rašiau ČIA.
Na, bet reikia juk ne tik nuskristi, bet ir kažkur apsigyventi, visomis prasmėmis paskanauti lankomo miesto. Tad aš trumpai papasakosiu apie savo patirtį, lankantis kelias dienas Belgijos sostinėje.
AIRBNB apartamentai
Ieškojau nakvynės, kuri būtų saugiame rajone ir ne per daug toli nuo centro (geras susisiekimas), su patogumais ir privatumu (virtuvėlė, tualetas, dušas, internetas) ir biudžetinė kaina, nes išlaidauti nesinorėjo. Radau neblogą variantą per AirBnb platformą – apsistojome ŠTAI ČIA.
Už tris naktis dviems žmonėms mokėjau 192 Eur.
Tai tikrai nebrangu Briuselio kainų kontekste. Bet butelis paprastas, trūksta remonto, nieko ištaikingo, bet išsimiegoti, nusiprausti, makaronų išsivirti tikrai galima ir viskas buvo gerai, iki centro ketvertas kilometrų, netoli metro, parduotuvė.
Rekomenduoju pasižiūrėti variantų per BOOKING.COM platformą , taip pat dar AGODA, VRBO , o jei norite būtent hostelio patirties – HOSTEL WORLD.
Taipogi, per TRIP ADVISOR ir CHEAP OAIR turi pasiūlymus ir veikloms, ir apgyvendinimui, ir bendriems paketams, kur primena “all inclusive”.
Aš dažniausiai peržiūriu įvairias platformas, išsirenku patinkančius variantus mano biudžeto rėžyje ir tuomet lyginu, skaitau komentarus.
Maistas Briuselyje
Maistas Briuselyje man pasirodė brangus. Net ir parduotuvėse už viską išsileisdavo nemažai pinigų. Šalia mūsų ir kur vaikščiojome, buvo Carrefour parduotuvė. Ji gal ir yra kiek brangesnė, bet patogioje lokacijoje nieko patogesnio nebuvo. Dar pirkome Deli, bet tikrai ne pigiau.
Labai daug maisto jau paruošto vartoti – supjaustyti vaisiai, sutarkuotos daržovės. Brangu, bet tinka turistaujant ar neturint laiko.
Pirkom belgiško alaus, virėmės makaronus, darėmės sumuštinius, ragavom Belgiškų bandelių ir šokoladų.
Kavinėse valgėm kelis kartus, bet daugiau užkandinėse, kioskeliuose. Kainos kandžiojasi, bet maisto kokybė atrodė gan aukšta, viskas skanu, šviežia.
Ilgiau pabuvus, atrastum ir pigesnių parduotuvių, ir taškų, kur sočiai pavalgyti, bet per kelias dienas keliaujant pasirodė tikrai brangus miestas. Vis tik – bent kartą nusipirkti bulvyčių ir belgišką vaflį (Prie Magrito muziejaus, 3,50 Eur) , tikrai verta.
TRIP ADVISOR turi visą sąrašą kavinių, restoranų, kur Briuselyje galima ir verta nueiti. Pamatysit įvertinimus, kainų rėžius.
Yra dar tokia platforma EAT WITH, kur galite rasti pasiūlymų pietums ar vakarienei, kurią galima ir pristato vietiniai, tad tai ir gardi virtuvė, supersonalizuota patirtis lyginant su restoranais, o ir socialinė veikla, nes pavyks susipažinti su vietiniais žmonėmis, geriau pajausti kultūrą.
Viešasis transportas Briuselyje
Patogiai išvystytas metro, jį puikiai rodė Google maps programėlė, galėjai matyti kaip tiksliai keliauti, kur tik reikia. Teko važiuoti ir tramvajumi. Visam miesto viešąjam transportui galioja tie patys bilietėliai.
Bet transportas brangus, daug vaikščiojom pėščiomis, bet atstumai dideli.
Vienkartinis bilietėlis – 2,60 Eur.
Dienos bilietas – 8 Eur. (Galioja nurodytą dieną)
Tokios kainos suaugusiam, neturinčiam Briuselio kortelės (Brupass), kurią naudoja ten esantys. Ji vardinė, ją galima užsisakyti už 5 eurus, bet tai aktualu, jei keliaujate ten ilgesniam laikui, pagyventi.
Bilietėlius galima pirkti automatuose, pasirenkant “papper ticket”. Atsiskaityti galima ir kortele, grynais ar telefonu.
Daugiau informacijos, kaip kad žemėlapiai, kainynai: https://www.brussels.be/public-transport , https://www.visit.brussels/en/visitors/plan-your-trip/practical-info/get-around .
Muziejai Briuselyje (Magritte , Fine arts)
Aplankiau tik vieną, bet tas “tik” toks netikras, nes jaučiuosi labai daug gavus.
Lankiausi Rene Magritte muziejuje ir kartu esančiame “Fine arts: old masters” meno muziejuje. Galima pirkti bilietus kiekvienam atskirai (po 10 Eur) arba abiems kartu (kaip dariau aš).
Kombinuotas bilietas kainuoja suaugusiam asmeniui 15 Eur. Pasitikrinti kainas, darbo laiką galite ČIA.
Magritto (žymus belgų dailininkas) muziejuje daug jo kūrinių, papasakota gyvenimo istorija, skirtingi kūrybos etapai. Yra suvenyrinė, kur ir atvirukai dailūs, ir yra visokių magritiškų grožybių lauktuvėms.
Jame užtrukom gerą valandą ar kiek ilgiau.
O “Fine arts” muziejuje senieji meistrai kaip Rembrantas, Rubensas ir kiti. Gražios patalpos, didelė ekspozicija, irgi buvo įdomu pavaikščioti. Iš viso muziejuje (abejose ekspozicijose) užtrukom apie tris valandas.
Siūlau atkreipti dėmesį, kad į kai kuriuos muziejus galima eiti nemokamai pirmąjį mėnesio sekmadienį.
O kai kurie nemokami – pirmą mėnesio trečiadienį. ČIA yra sąrašas, bet siūlau prieš vykstant pasitikrinti informaciją ir patikusio muziejaus puslapyje.
Lankytini objektai Briuselyje
1. Grand Place – centrinė aikštė
Čia dairaisi į visus tuos rūmus ir gotiniai peizažai atima amą. Nuostabi rotušė. Tikrai ne kartą grįžau į šią aikštę ir ji beprotiškai graži. Lankantis ten vyko didžiulis alaus festivalis – žmonių buvo tiek, kad vos praeisi. O tie istoriniai pastatai, švenčiantys žmonės ir visa bendra atmosfera buvo tokia gyva ir graži, kad norėjosi džiaugtis drauge.
WE GOT TRIPS siūlo audio-gidą (anglų kalba) po istorinį Briuselį. Jo kaina 11 eurų, o jis virtualiai pavedžios po miestą ir papasakos istoriją, pristatys tai, ką matote. Man atrodo, kad tokie variantai labai naudingi norint keliauti savarankiškai, daug neišlaidauti, bet ir geriau pažinti miestą, kuriame neturite daug laiko.
2. Royal Gallery of Saint Hubert
Tai pasažas, kuriame visokios prabangios parduotuvės ir kavinukės. Kaip ir Milane. Ten smagu pasivaikščioti, nepamirškite tiek į neskubančius žmones, tiek į įspūdingas vitrinas pažiūrėti, bet nepamirškite ir kilstelti galvos, nes lubos labai gražios.
3. Musical Instruments Museum
Tai muzikos instrumentų muziejus – viduje nebuvau, bet vien pats pastatas centre yra nepakartojamas. Labai unikalus ir gražus dekoruotas natomis statinys, kurį verta apžiūrėti.
4. National Basilica of the Sacred Heart in Koekelberg
Didinga bazilika. Parkelyje priešais ją (bent jau vasarą) yra sudėdami krėslai, ant kurių gali prisėsti ar prigulti su nuostabiu vaizdu į Šventosios širdies baziliką.
5. Parc du Cinquantenaire
Gražus parkas su keliais senoviniais statiniais.
Čia galima tiek bėgioti, tiek knygą paskaityti ar bandelę suvalgyti, tiek ir pasivaikščioti. Yra didelė arka, primenanti Paryžiaus triumfo arką. Ši arka pastatyta 1880 metais, minint Belgijos 50-ą jubiliejų.
6. Palais de Justice
Teismo rūmai – didingas pastatas, 1883 metais inauguruotas, kurį verta pamatyti. Viduramžiais tai buvo pagrindiniai teismo rūmai prancūzams. Kiek teko skaityti, dar ir dabar kai kuriuos Prancūzijos ieškinius po apeliacijų nagrinėja čia. Tai vieni didžiausių teismo rūmų pasaulyje.
7. Delirium Café
Turistų mėgiamas baras. Įspūdingi padėklai su skirtingų spalvų ir skonių alaus bokalais. Tai naktinio gyvenimo daug mačiusi vieta, kuri nėra prašmatni, bet tikrai įdomi ir pilna Belgijos alaus.
O ir visai šalia rasite sisiojančios mergaitės skulptūrą, nepražiopsokite, Briuselis ne tik Sisiojantį berniuką turi 🙂
8. Atomium
Atomas – didžiulis ir gražus. 9 “rutuliukai” simbolizuoja geležies molekulę, padidinus ją 165 bilijonus kartų. Labai populiarus ir turistų itin lankomas objektas. Nutolęs nuo centro, mes apie pusvalandį važiavome tramvajumi, bet galima važiuoti ir metro.
Pastatytas 1958 metais, švenčiant atominį amžių ir metalo pramonės pasiekimus ir inovacijas.
WE GOT TRIP siūlo ir bilietus su audio-turu, bet ir papildomą audio-gidą įsigyti už 6 eurus (anglų kalba), kuris padės geriau susipažinti su monumentu ir daugiau pasisemti iš šios patirties.
Šalia gražus parkas, viduje muziejus. Bilietai suaugusiam po beveik 17 Eu. Daugiau informacijos rasite ČIA. Kas įdomu, tai pamatysite viduje futuristines “kapsules” ir gražią panoramą. Į bilietą įskaičiuotas apsilankymas ir šalimais esančiame “Design Museum Brussels” (Briuselio dizaino muziejuje).
O šalia rasite ir Mini Europą – miniatiurinį Europos vaizdą.
9. the European Quarter
Europos kvartalas – Briuselio likimą tikrai pakeitė tai, kad jis Europos Sąjungos sostinė. Čia ne tik Europos parlamentas, bet ir kitos svarbios įstaigos. Yra ir Europos istorijos namai, muziejus, parlamentariumas. Visas kvartalas modernus ir tikrai įdomu apžiūrėti.
10. Manneken Pis
Sisiojantis berniukas – simbolis. Mažas, nėra įspūdingas, bet pamatyti reikia, idant būtum aplankęs. Gal kokią sėkmę atneš? Bet ir sisiojančios mergaitės nepamirškit – ji santūresnė, ne tokioje akivaizdžioje vietoje lengvinasi, bet aplankykit ir ją.
Ar patiko Jums Briuselis?
PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.
5 Replies to “BRIUSELIS – 10 lankytinų vietų (Belgija)”