Apie Veroną jau esu rašiusi – ČIA – bet nepraėjus net metams man pavyko čia dar pusdieniui sugįžti, tad miestas nusipelno pakartotinio paminėjimo.
Italijoje beprotiškai patogu (ir nebrangu) keliauti traukiniais. Bet į Veroną iš Venecijos atvėžė FLIX autobusas su itin savotišku vairuotoju, kuris rūkydamas pylė benziną, dainuodavo į mikrofoną ir sustodavo pavalgyti sumuštinio. Mokėjimo neskubėti reiktų pasimokyti.
TRANSPORTAS Veronoje
Stotyje nusipirkite autobuso bilietėlį kieme esančiame raudoname automate – po 1.30 eu. Jei reikės grįžti į stotį – verta iškart nusipirkti ir atgalinį, nes automatus ne visada lengva atrasti. Bet, jei kas, visada galima įsigyti ir pas vairuotoją – už 2 eu. ir vienartinį, tuo tarpu bilietėlis iš automato ne tik pigesnis, bet ir galioja 90 min. per kurias galite persėsti, kiek tik norisi.
Beje, Verona turi savo laisvai nuomuojamus dviračius, kuriais irgi galima puikiai keliauti po miestą. Čia galite rasti visą reikiamą informaciją: https://www.bikeverona.it/home
LAGAMINŲ SAUGYKLA VERONOJE
Jau praeitą kartą teko Veronoje ieškoti, kur pasidėti lagaminą. Atradom labai gražią vietą pačiame Veronos centre, kur pakankamai nebrangiai pasaugos keletą valandų mūsų bagažą. Pamenu, kad ten buvo malonus personalas, jie nuomojo ir dviračius… Patikrinau adresą – Via Carlo Cattaneo, 5C, 37121 Verona VR, Italija – vis dar likusi vieta, tad ten ir patraukėm. Ir sunkiai atradau, nes llyg įėjimas kitaip atrodė – pasirodo vieta visiškai pasikeitė.
Toliau saugo lagaminus, bet dabar ten įrengta automatizuota saugykla be personalo. Bet visiškai gera, aiški ir mūsų abu rankinio bagažo standartus atitinkantys lagaminai puikiai tilpo į vieną mažesnę spintelę. Dalį sumoki kortele avansu, likusią dalį už valandinį tarifą – pasiimant lagaminus. Už abu sumokėjom kokius 8 eu. bendrai ir saugojome lagaminus apie 4 – 5 val. Tikrai apsimoka ir labai patogu. Tik reikia turėti kreditinę kortelę (ir žinoti jos pin kodą). Saugykla dirba 09 – 22 valandomis.
Galite per RADICAL STORAGE atrasti visą sąrašą vietų, kur galima palikti saugiai lagaminus.
DIENA VERONOJE, ITALIJOJE: KĄ VEIKTI?
Čia buvau vasarą – tada temperatūra kilo net iki 38 C laipsnių. Dabar, Balandį, buvo vos 10 C – bet lygiai taip pat gražu.
Nes Verona turi savo dvasią – arkos ir papuošimai virš langų, aptrupėję gelsvi pastatai ir poetų skulptūros. Suprantama, kodėl Šekspyras pasirinko būtent šį miestą, rašant savo garsiausią meilės dramą.
Powered by GetYourGuideDžiuljetos kiemelis ir dabar prikimštas žmonių – jautiesi kaip silkė statinėje. Kažkada žmonės taip eidavo pas šventuosius, o dabar “šventi” jau visai kiti dalykai. Kad ir butaforiniai.
Autobuse palikom skėčius – tad Veronoje laukė paieškos naujų. Nors tikimės, kad gal prognozės nemeluos ir oras gražės. Pistacijų ledai su kava padeda atstatyti jėgas, o nuo senovinio tilto beprotiškai gražiai atrodo kalvos su pilimis.
Man Verona labai patinka. Pilna bažnyčių, tiltų ir savito rafinuotumo – jau vien į Veronos langus galėčiau žiūrėti ir žiūrėti.
Pats centras yra ten, kur Veronos Arena – ji tartum mažesnis Romos koliziejus. Galima nueiti ir į vidų, į muziejų.
Siūlau pro areną praeiti į dešinę link tiltų ir jį praeiti, kitoje tilto pusėje gyvenama, ramu, bet labai gražiai senasis tiltas ir viršuje esantys statiniai atrodo.
Viena iš pilių, kurias pamatote ant kalvos – tai Šv. Petro pilis, kuri stovi čia nuo Romėnų laikų, galiausiai pastatyta 1300 metais . Pats Šv. Petras, pagal legendą, ją pavadino savo vardu. ji buvo pastatyta. Ji nėra atvira lankytojams, bet praeiti pro ją ir pasigrožėti architektūra visada galima.
Kita Veronoje esanti pilis – 1354 pastatyta Castle Vecchio.
Jūsų dėmesio lauks ir Giusti sodai, esantys šalia Giusti pilies, esančios rytuose prie Adige upės. Neo-klasicistiniai sodai tikrai nuostabūs. Jie padalinti į aštuonias dalis ir kiekviena dalis turi kiek savitą stilistiką. Be to, šalia padarytas gražus medinis takas.
Aplankykite ir romanikos stiliaus Katedrą – itin gražus statinys. Įėjimas į vidų mokamas, bet jau ir išorė primena atvirą muziejų. Adresas: Piazza Vescovado, 37121 Verona VR, Italija.
Neaplenkite Piazza delle Erbe bei Piazza Bra aikščių. Senamiestis gal ir nėra milžiniškas, bet labai gražus. Kavinukės, labai daug ledainių… o dar ir krūva tiek prabangių, tiek mums labai įprastų prekybos centrų – nuo Tiger, iki H&M, Mango iki Chanel, Dior bei Svarovski.
Prasieiti galite ir San Bonifacio keliu arba po Veronos bažnyčias. Taip prasidėjus, tikrai pakaks, kad pajaustumėte Veronos dvasią. O būtent dvasia, ar kaip bepavadinsite tai, šis miestas ir garsėja.
Kur skaniausi ledai su kava? Kiek per brangioje, bet vardan tos dvasios vertoje vietoje – Amorino. Tai labai jauki ledainė, kuri garsėja tradiciniais ledais vien iš natūralių ingridientų.
Būnant Veronoje teks apsilankyti ir Džiuljetos kiemelyje – sakau teks tik todėl, kad tai ne visada maloni patirtis, nes turistų antplūdis į tą kiemelį tiesiog glumina. Blogiausiai būna tada, kai įvedamos milžiniškos grupės – būtent jos sukelia bėdas. Tad tik patarčiau eiti ne viduryje dienos, kai žmonių daugiausia. Džiuljetos nei Romeo namai irgi verti Jūsų žvilgsnio.
Verona man labai patiko. Ir ji puikioje vietoje ir šiaip – jei turite daugiau nei pusdienį, tai galite nuvažiuoti prie nuostabaus Garda ežero. Šio ežero centrinė dalis nuo Veronos nutolusi apie 38 km. Važiuokite automobiliu arba traukiniu – ir trenitalia, ir italo kompanijos siūlo pusvalandžio ilgumo keliones nuo Veronos iki Garda ežero.
FB: https://www.facebook.com/kelionduone/
PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.
4 Replies to “Diena VERONOJE, Italijoje: ką reikia žinoti?”