Ką pamatyti Budapešte? Toks klausimas tikrai kyla kiekvienam į Vengrijos didelę ir spalvingą sostinę Budapeštą keliaujantiems. O sąrašas ilgas, nes, ką pamatyti Budapešte, tikrai yra kiekvienam – ar istorija, ar architektūra, parkais, naktinėmis linksmybėmis, spa, maistu ar meno muziejais domėtumėtės.
Lankiau Budapeštą porą kartų ir noriu grįžti. Didelis, šurmuliuojantis miestas, bet pilnas parkų, pilių, muziejų, vietinių kavinukių, barų ir siaurų gatvelių. Kad ir kaip griežčiau dantį ant Vengrijos valdžios, bet pats Budapešto miestas man tikrai patinka. Kai šį įrašą išgliaudisite, laukia ir antra dalis apie alternatyvų Budapeštą, ką dar jame aplankyti.
Dar vienas riebus Budapešto pliusas – lyginant su kitais Europos didmiesčiais ir turistų mylimomis sostinėmis (pvz. Paryžiumi, Roma, Londonu) tikrai gali pasigirti įkandamomis kainomis.
Trumpa atmintinė, keliaujant į Budapeštą
- Vengrijos valiuta: forintai. Centre tikrai yra vietų, kur priimami ir eurai, yra kioskelių, kur kortele nepriima, tad šiek tiek forintų išsikeitėm, paskutinius oro uoste išleidom. Bet, jei kelionė trumpa ir po pagrindinius objektus, įmanoma išsiversti tik su kortele.
Jei reikia mokant rinktis, kuria valiuta atlikti mokėjimą, dažniausiai labiau apsimoka rinktis forintus, o ne eurus, gaunasi mažesnis mokestis.
Šiai dienai 1 Vengrijos forintas lygus 0.0025 Eurui.
- Šiuo metu Ryanair ar Wizzair, kiek matau, tiesiogiai į Budapeštą nebeskraidina iš Lietuvos, vykdomi skrydžiai iš Varšuvos Modlin oro uosto (trumpas skrydis, vos 1 h 20 m), tiesioginis skrydis iš Rygos vykdomas su Air baltic oro linijomis, į Ferenc Liszt BUD oro uostą. Skrydžius patogu per KIWI platformą susižiūrėti. Nuo oro uosto iki Budapešto centro per 40min nuveža autobusas, viską rasite ČIA.
- Jei planuojate nemažai pamatyti – verta pagalvoti apie Budapešto miesto kortelę, į kurią įskaičiuotas viešasis transportas, dalis muziejų, kruizas Dunojumi ir dar daugiau paslaugų. Pasižiūrėkite, gal tai padės nemažai sutaupyti ir supaprastins kelionės planavimą.
- Norint patausoti kojas ir greitai pamatyti populiarias Budapešto vietas – Hop on-Hop off turistinis autobusas išlieka geru ir patogiu variantu.
- Kartu su mama savaitei apsistojom The Rose Garden Apartments – buvo nedidelė privati virtuvė, balkonėlis, vonios kambarys su skalbykle ir du kambariai, iš kurių vienas valgomasis, o kitas patogus miegamasis. Labai patiko mums, pagal kainą tikrai puikus variantas pasirodė. Na, o per booking.com rasite įvairių neblogų variantų, rinktis yra, iš ko.
Ką pamatyti Budapešte?
Vengrijos Parlamentas Budaspešte
Vengrijos parlamentas (nepaisant vengrų valdžios) architektūriškai veikiausiai yra gražiausias mano matytas parlamento pastatas. Prie jo verta ir sutemus nueiti, kai dailus pastatas kartu su atspindžiais ant Dunojaus paviršiaus atrodo ypač stebuklingai. Vakare galima paplaukioti Dunojumi, atsiveria magiška Budapešto ir pačio Parlamento panorama.
Jei norite aplankyti ir Vengrijos parlamento pastato vidų – tai galima padaryti tik su grupe (bilietą kartu su audio gidu galite ČIA įsigyti iš anksto) ir reikia susiplanuoti iš anksto, nes dažnai vietos išpirktos gerokai į priekį. Tai, kaip dažnai vykdomos ekskursijos, priklauso nuo to, ar tuo metu posėdžiauja seimas ar ne. Apie tai galite Vengrijos parlamento puslapyje daugiau sužinoti.
Vidų pamatyti tikrai verta, leidžiama užsukti prie didingų laiptų, apžiūrėti ištaikingas patalpas, karūnavimo salę su istoriniais eksponatais ir šventąja Vengrijos karūna, kuri dar žinoma kaip Šventojo Stepono karūna, pavadinta Šventojo Stepono I garbei. Ji buvo Vengrijos karalystės karūnavimo karūna, naudota didžiąją jos gyvavimo dalį, karaliai ja buvo karūnuojami nuo XII a. Karūnavimo salėje draudžiama fotografuoti.
Žvejo bastionas Budapešte
Kai pirmą sykį išvydau Žvejo bastioną Budapešte (Fisherman’s Bastion) kairiajame Dunojaus krante, pamaniau, kad čia viena gražiausių mano matytų vietų, primena pasaką. Atrodo, kad būtent tokiose vietose filmuojami filmai. Aišku, geriausia ateiti pavyzdžiui anksti ryte, nes žmonių čia visada daug, ypač sezono metu.
Žvejo bastėja iš pradžių buvo pastatyta XIX a. pabaigoje kaip dekoratyvinis apžvalgos bokštas.
Balto akmens arkos ir septyni bokštai, simbolizuojantys septynias protėvių vengrų gentis, neįtikėtinai dekoratyvūs ir dailūs.
Žemutines dalis galima aplankyti nemokamai, bet norint pasivaikščioti bastėjos sienomis, reikia mokėti nedidelį įėjimo mokestį (galima vietoje). Nuo Žvejų bastėjos sienų atsiveria panoraminiai Budapešto ir Dunojaus upės vaizdai.
Jei tik angliškai suprantate, labai verta sudalyvauti ekskursijoje su gidu po Budos pilies apylinkes, išgirsti daug įdomių istorinių faktų, detalių.
Mato bažnyčia
Visai prie pat ir gotikinė Mato bažnyčia (Matthias Church) su spalvingais čerpių stogais ir įmantriomis architektūrinėmis detalėmis. Ji pastatyta XIV a., o XIX a. pabaigoje restauruota. Osmanų valdymo laikais joje trumpai veikė mečetė. Įdomu tai, kad ji pavadinta ne apaštalo Mato, bet XV a. Vengrijos karaliaus Mato Korvino garbei.
Įėjimas į Mato bažnyčią mokamas.
Taipogi, čia vyksta ir klasikinės muzikos koncertai, į kuriuos galite įsigyti bilietą.
Ką pamatyti Budapešte: Budos pilis
Budos pilis, dar vadinama Karališkaisiais rūmais, stūkso ant kalvos, nuo kurios atsiveria vaizdas į Dunojaus upę. Teritorija didžiulė, o vaizdai pasakiški.
Visas Budos pilies rajonas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Labai verta nueiti ir į ekskursiją po Budos pilies urvus – unikalus reginys.
Vengrijos nacionalinė galerija ir Budapešto istorijos muziejus
Šiandien buvusiuose Karališkuosiuose rūmuose, Budos pilyje įsikūrusi Vengrijos nacionalinė galerija ir Budapešto istorijos muziejus (Budapesti Történeti Múzeum).
Lankiau Vengrijos nacionalinę galeriją, tuo metu kaip tik mane dominusi Art Deco paroda vyko ir tikrai labai patiko. Galerijos puslapyje pasižiūrėkite bilietų kainas ir šiuo metu vykstančias parodas – perkant bilietą į laikinas parodas, galite lankyti ir pastovią galerijos ekspoziciją.
Istorinis Budapešto funikulierius
Budapešto pilies kalno funikulierius atidarytas 1870 m. ir buvo antrasis tokio tipo funikulierius pasaulyje. Nepaisant to, kad per Antrąjį pasaulinį karą jis buvo sugriautas, 1986 m. sėkmingai restauruotas ir iki šiol išlaikęs savo originalų dizainą.
Specialus geležinkelis važiuoja 95 metrų ilgio bėgiais, įveikiančiais 50 metrų nuolydį, o keleiviams atsiveria kerintys miesto vaizdai. 1987 m. funikulierius įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Norėdami pasiekti Budos pilį, pakilkite funikulieriumi į kalną.
Galima ir lipti (ką irgi kelis kartus teko daryti), bet bent kartą funikulieriumi pasinaudoti tikrai verta.
ČIA rasite visą informaciją, kainoraštį. Funikulierius yra viešojo Budapešto transporto dalis. (BKK)
Kelionė suaugusiems kainuoja 5 000 forintų (apie 12 €) pirmyn ir atgal.
Budapešto terminės vonios ir SPA
Nemažai Budapešto lankytojų vien dėl terminių vonių atvažiuoja. Šios maudyklos svarbi romėnų laikų vengrų kultūros dalis. Terminiai vandenys pasižymi gydomosiomis savybėmis, sakoma, kad turi daug naudos sveikatai ir natūraliai gali siekti net iki 40 laipsnių Celsijaus.
Budapešte yra keletas terminių gydyklų, iš kurių kiekviena pasižymi unikaliu stiliumi ir atmosfera.
Aš aplankiau populiariausią Széchenyi Spa – apie apsilankymą rasite detalų atskirą įrašą.
Šis spa šurmulingas, didelis, turi didelį baseiną, pritraukia daug turistų.
Beje, mėgstantiems vakarėlius ir panaktinėjimą – šiame SPA vyksta SPArty renginiai – estetiška, smagu ir tikrai įdomesnė patirtis Budapešte. Suaugusiems.
Bent į kurį nors Terminių vandenų SPA Budapešte tikrai verta nueiti.
Nors galiu pasakyti, kad patirtis nėra labai prabangi – esmė vanduo, skirtingų temperatūrų baseiniukai, bet daug kas pakankamai nudevėta, daug žmonių, viskas labai paprasta ir didelės prabangos tikrai nėra. Persirengimo kambarys, dušai priminė Žirmūnų mokyklos baseiną, į kurį kažkada seniai pigiai vaikščiodavau. Beje, reikia atsinešti savo šlepetes ir rankšluosčius. Bei plaukimo kepuraitę – be jos neleidžia į didijį baseiną, jei norite paplaukioti.
Ką pamatyti Budapešte: Šv. Stepono bazilika
Šv. Stepono bazilika – viena gražiausių Budapešto bažnyčių, pavadinta pirmojo Vengrijos karaliaus vardu. Neoklasicistinio dizaino bazilika su didingu kupolu, nuo kurio atsiveria vaizdinga Budapešto panorama.
Labai rekomenduoju nusipirkti bilietą ir užeiti apžiūrėti bazilikos vidaus bei užkilti į kupolą.
Bažnyčios viduje pamatysite ir pirmojo Vengrijos karaliaus dešinę ranką, o tai neabejotinai yra vienas neįprasčiausių dalykų, kuriuos galima pamatyti Budapešte.
Vyksta ir išsamūs turai anglų kalba po Budapešto katedrą – išgirsite daug istorinių faktų, konteksto, atkreipsite dėmesį į detales, o tai padės geriau įvertinti ir pajausti, ką matote priešais save.
Ką pamatyti Budapešte: Didžioji Sinagoga
Didžioji sinagoga, dar vadinama Dohány gatvės sinagoga, yra dar viena Budapešto lankytina vieta, kurią būtina pamatyti Budapešto žydų kvartale. Tai didžiausia sinagoga Europoje, talpinanti 3000 žmonių.
Ši sinagoga taip pat yra Holokausto aukų memorialas.
Nenustebinsiu, kad norint į ją patekti, reikia praeiti pareigūnų patikrą – antisemitizmo išpuoliai visada egzistavo, o dabartinėmis geopolitinėmis sąlygomis būtina dar atidžiau užtikrinti saugumą. Apranga irgi turi būti pagarbi. Nesineškite didelių kuprinių, žirklių ar kažko, kas primintų ginklus.
Bilietai į sinagogą gana brangūs, bet bent kartą ją apžiūrėti iš vidaus verta. Labai rekomenduoju iš anksto įsigyti bilietus, nes eilėje stovėti prie sinagogos reikės mažiausiai valandą. Turint bilietus tikrai greičiau apsisuksite ir mažiau sugaišite paprasčiausiai laukdami.
Labai rekomenduoju sudalyvauti ir ekskursijoje po sinagogą, sužinosite daugiau ir apie Budapešto ir Vengrijos žydų bendruomenės istoriją.
Budapešto žydų kvartalas
Verta ir visą žydų kvartalą išnaršyti. Jame ir labai dailių gatvelių, beigelinių ir kavinių, muziejų ir monumentų rasite. Pirmą kartą, kai lankiausi Budapešte kelioms dienoms, žydų kvartale apsistojau ir labai patiko atmosfera.
Galima patiems vaikštinėti, bet turint laiko – rekomenduoju ekskursijoje po Budapešto žydų kvartalą sudalyvauti (vyksta anglų arba vokiečių kalbomis). Arba šį turą po žydų kvartalą anglų kalba.
Yra ir praktiškai nemokamas turas (tik gidui tikrai palikite arbatpinigių).
Dar rekomenduoju užsukti į slaptą Mika Tivadar muziejų: tai pirmasis Vengrijos slaptasis muziejus, kuriame kadaise veikė vario dirbtuvių manufaktūra, vėliau žmonės čia ieškojo prieglobsčio nuo nacių per Antrąjį pasaulinį karą.
Ką pamatyti Budapešte: laivu po Dunojų
Vienas iš geriausių būdų pamatyti Budapeštą – plaukiant Dunojumi, kai atsiveria nuostabūs abiejų miesto pusių vaizdai, įskaitant visas garsiąsias Budapešto įžymybes.
Ekskursijas laivu siūlo kelios kompanijos – nuo trumpų valandos trukmės ekskursijų iki ilgesnių vakarienės kruizų. Patarčiau rinktis tokią ekskursiją, kurioje yra audiogidas, kad plaukdami upe galėtumėte sužinoti apie miesto istoriją ir architektūrą.
Aš paskutinę dieną, laukdama skrydžio, labai maloniai pasiplaukiojau Dunojumi ir pasigrožėjau miesto vaizdais. Plaukiau dienos metu, bet vakare nepaprastai gražiai miestas atrodo taipogi.
Batai ant Dunojaus kranto
Cipők a Duna-parton tai vienas iš monumentų Dunojaus krantinėje, sukurtas 2005 metais.
Kino režisieriaus Can Togay sumanymu jis kartu su vengrų skulptoriumi Gyula Pauer sukūrė šį monumentą rytiniame Dunojaus upės krante, kad pagerbtų žydus, kuriuos Antrojo pasaulinio karo metais Budapešte nužudė fašistinės Vengrijos milicijos nariai.
Žydams buvo liepta nusiauti batus (batai buvo vertingi, juos milicija galėjo pavogti ir po žudynių perparduoti) ir sušaudyti prie vandens krašto, kad jų kūnai įkrito į upę ir buvo nunešti. Paminkle pavaizduoti ant kranto palikti jų batai.
Herojaus aikštė Budapešte
Hősök tere, arba Herojaus aikštė, yra viena garsiausių Budapešto aikščių Andrássy prospekto pabaigoje.
Joje stovi žymusis Tūkstantmečio paminklas, kurį sudaro aukšta kolona, kurios viršūnėje pavaizduotas arkangelas Gabrielius, kuris, kaip tikima, aplankė Vengriją ir palaimino tautą. Kolonos papėdėje stovi septynios statulos, vaizduojančios Vengriją įkūrusias vengrų gentis.
Ką pamatyti Budapešte: Dailės muziejus
Prie pat Herojaus aikštės Budapešte pamatysite Budapešto dailės-vaizduojamųjų menų muziejų (Szepmuveszeti Muzeum). Tuo metu, kai lankiausi, vyko puiki Henri Matisse paroda, kur tiek jo originalios kūrybos, tiek jo gyvenimo istorijos ir retrospektyvų buvo gausu. Man labai patiko.
Siūlau pasižiūrėti, kokios parodos reziduoja tuo metu, kai lankotės Jūs. Beje, galėsite ir pastovias ekspozicijas apžiūrėti, kur rasite įdomia Egiptologijos salę, Europos viduramžių meno ir pan.
ČIA galite iš anksto bilietą įsigyti.
Vajdahunyad pilis Budapešto miesto parke
Miesto parkas yra didžiausias Budapešto parkas, kuriame galima ramiai pasivaikščioti, surengti pikniką arba aplankyti Vajdahunyad pilį ir Széchenyi termines pirtis, kurias jau minėjau.
Vajdahunyad pilis yra gražiausia Budapešto pilis, nors techniškai ji niekada nebuvo tikra pilis.
Ji buvo pastatyta 1896 m. Tūkstantmečio parodai kaip Hunyad pilies Rumunijoje kopija.
Vajdahunyad pilis atrodo tarsi tiesiai iš pasakos. Būtinai pasivaikščiokite po apylinkes.
Visą informaciją rasite pilies oficialiame puslapyje, jei norite užkilti į bokštą ir aplankyti pilies vidų.
Beje, ir vengrų agrokultūros muziejų, įsteigtą tikrai prašmatniame pastate, atrasite.
Muzikos namai Budapešto miesto parke
Miesto parke man dar labai patiko muzikinis parkelis ir muzikos namai.
Aplinka pasakiška, moderni ir labai verta padaryti nuotraukų. O ir muzikos namų muziejus turi įdomių visai šeimai salių. Žinoma, čia vyksta įvairūs renginiai ir koncertai. Daugiau informacijos ČIA.
Yra ir kavinė bei man labai patikusi suvenyrinė, kur gražesnių ir unikalesnių suverynų nupirkau draugams.
Budapešto centrinis turgus
Centrinė turgaus halė yra gyvos Vengrijos kultūros liudijimas, o jos architektūra galima grožėtis net neįžengus į vidų. Tačiau būtent viduje vyksta visas veiksmas. Jei norite įsigyti suvenyrų ar paragauti vietinių skonių, tai puiki vieta.
Aš centriniame turguje pripirkau prieskonių, suvenyrų, o antrąjame aukšte valgiau guliašinę sriubą, lagos su alumi. Kai kas brangiau, kai kas pigiau, reikia paieškoti.
Minusas – labai daug žmonių ir daug turistų, o tai vargina, reikia grumdytis. Dar galima būtų pasiginčyti, kiek tai autentiška vieta, nes jau spėjo prisitaikyti (tiek asortimentu, tiek kainomis) prie turistų srauto, bet užsukti bent kartą verta.
Budapeštas – tiltų miestas
Budapeštas dažnai vadinamas „tiltų miestu“, ir ne veltui. Mieste yra keli gražūs tiltai per Dunojaus upę, jungiantys Budos ir Pešto puses. Šios dvi upės pusės anksčiau buvo atskiri miestai, kol buvo sujungtos.
Bene žymiausias iš jų yra Széchenyi grandininis tiltas, kuris yra ir seniausias tiltas. Tai populiari Budapešto fotografų vieta. Tačiau kiekvienas tiltas turi savo žavesio ir nuo jo atsiveria puikūs miesto vaizdai.
Labai dailus ir žalias Laisvės tiltas, pasižymintis įmantriomis detalėmis. Be to, jis yra šalia Budapešto turgaus halės.
Ką pamatyti Budapešte: Gelerto kalva
Nuo Gelerto kalvos atsiveria nuostabūs miesto panoraminiai vaizdai, o ant jos yra keletas paslėptų Budapešto brangakmenių.
Kalvos viršūnėje rasite Laisvės statulą ir Citadelę. Laisvės statula yra laisvės švyturys, matomas iš įvairių miesto vietų, o netoliese esanti Citadelė, buvusi tvirtovė, kartu su fantastiškais vaizdais siūlo ir intriguojantį istorinį tyrinėjimą.
Tikras paslėptas Gelerto kalvos perlas yra šventojo Gerardo Sagredo statula. Nuo šio žavingo kolonadinio statinio, apsupto vešlaus miško, atsiveria vaizdingas Budapešto vaizdas.
Ką pamatyti Budapešte: Bažnyčia oloje
Dar viena vieta, kurią būtina aplankyti, yra Gelerto kalvos viduje esanti Olos bažnyčia. Ši unikali bažnyčia pastatyta natūralioje oloje, ji šventinta ir joje vyksta mišios.
Aš ją aplankiau – ji nedidukė, bet jauki, įdomu buvo pasivaikščioti po ją, apžiūrėti detales.
Įėjimas kainavo porą eurų (1200 HUF) – tiesa, priima tik grynais vietoje, tad čia buvo ta vieta, kur išsikeisti forintai pravertė. Beje (keliaujantiems aktualu) yra ir tualetas lankytojams.
Margaritos sala Budapešte
Dunojaus upės viduryje esančioje Margaritos saloje yra parkai, sodai ir terminė pirtis, užeigos ir kino teatras. Margareto salą lengva pasiekti pėsčiomis arba viešuoju transportu per Margaritos tiltą.
Ši sala man priminė sanatorinį miestelį. Tokia ramesnė vieta, daug žalumos. Galima dviračiais pasivažinėti, pasivaikščioti. Vasarą sutemus dar ir fontanai šoka.
Teroro muziejus Budapešte
Vengrija turi sudėtingą ir tragišką istoriją, įskaitant 40 metų trukusį komunistų valdymą, kuris prasidėjo iškart po Antrojo pasaulinio karo pabaigos ir baigėsi tik 1989 m.
Kad geriau suprastumėte šią istorinę epochą, nors lietuviai, tikiu, ras daug bendrumo, siūlau apsilankyti Teroro namų muziejuje, kuriame pasakojama apie Vengrijos fašistinį ir komunistinį režimus tame pačiame pastate, kuriame buvo iš tikro kankinama ir žudoma daugybė žmonių.
Bilietus galite vietoje nusipirkti, suaugusiems po 4000 HUF (9,8 €).
Jei norite dar geriau suprasti Vengrijos istorinį komunizmo laikotarpį, galite nedidelėje grupėje sudalyvauti ekskursijoje (anglų kalba).
Muziejus įsikūręs populiariame Andrássy út, viename gražiausių Budapešto bulvarų.
Toje pačioje gatvėje yra, pavyzdžiui, Vengrijos valstybinės operos teatras.
Budapešte rasite irgi Memento parką, esantį kiek už miesto. Jame suvežtas visas komunistinio režimo palikimas, biustai, statulos. Kaip ir Lietuvos Grūto parkas. Turint skaudžią praeitį su komunizmu, širdis ten tikrai netraukė, tad nebent žiūrėti kaip į istorinius artefaktus, supažindinti kartas, kurios užaugo to neregėję. Bet nenorėčiau tų sovietinių spalvų, kad ir kokia forma, nors kiek romantizuoti…
Szimpla Kert ir Budapešto griūvėsių barai
Budapeštas garsėja unikaliomis griuvėsių užeigomis, įsikūrusiomis apleistuose pastatuose ir griuvėsiuose visame mieste. Šiuose eklektiškuose baruose vyrauja linksma ir atpalaiduojanti atmosfera, skamba gyva muzika, geriamas vietinis alus ir eksperimentiniai kokteiliai.
Garsiausias griuvėsių baras yra „Szimpla Kert“ (paprastas sodas), tačiau jis toli gražu ne vienintelis. Man ten labai patiko bohemiška atmosfera, maksimalistinis dizainas. Nemaža dalis šio baro yra lauke, tad smagiausia, kai geras oras. Baro adresas Budapest, Kazinczy u. 14, 1075 Hungary
Tuose griuvėsių baruose galima apsilankyti ir dieną, bet jie iš tikrųjų atgyja tik vakare.
Užkandžių ir nealkoholinių alternatyvų irgi tikrai galėsite ten rasti.
Budapešto metro
Budapešte veikia antra pagal senumą (po Londono) požeminio geležinkelio sistema pasaulyje.
Pirmoji metro linija, dar vadinama geltonąja, buvo atidaryta 1896 m. ir nuo to laiko nepertraukiamai veikia.
Tai ne tik patogus būdas keliauti po miestą, bet ir įspūdinga patirtis. Kaip ir Stokholme, stotys
dailiai dekoruotos, o seni traukinio vagonai suteikia važiavimui nepakartojamo žavesio.
Budapešto viešasis transportas patogiai iššvystytas, o miestas didelis, tad tikrai naudokitės ir tuo pačiu dar geriau pajauskite miesto ritmą. Galite nemažai sutaupyti ir su Budapešto pasu, į kurį ir nemokamas viešasis miesto transportas įskaičiuotas, tad pasiskaičiuokite – gal bus Jums patrauklus variantas.
Vengriškas gatvės maistas
Nė vienas vizitas Budapešte neapsieina be skanių vengrų virtuvės patiekalų. Nuo sočių troškinių, guliašų ir sriubų iki saldžių pyragaičių.
Kas man labai patinka – riebūs, bet skanūs LANGOS – tai kaip čebureko tešlos paplotėlis su grietine ir sūriu. Skaniau nei skamba. Gali būti ir su papildomais priedais. Rasite ir kavinukėse, ir kioskeliuose, turguje. Populiarus vietinis greitas maistas.
Ir kamino formos sluoksniuotas tešlainis (Kürtőskalács, en: Chimney cake) – skaniausia, kai karštas ir (bent man) su cukrumi ir cinamonu, bet gali būti voliotas šokolade ar su riešutais ar tik su cukrumi. Pas mus per kalėdines muges irgi kepa, bet kaina Budapešte gerokai mažesnė. Radau mažą kioskelį, kur pigiai gavau (gal 3 €) didelį karštą cinamoninį kaminą. Laaabai gardu.
Dar kiek neįprastesnę rekomendaciją turėsiu – nedidukę hipsterišką kavinukę Bors GasztroBar – kur gausite tartum sriubos forma, puodelyje, patiektus desertus ir visokius gatvės maisto skanėstus. Aš valgiau saldžią skanią sriubą su varške, šokoladu ir pan, bet yra ir nesaldžių variantų. Verta užsukti, skanu ir įdomu, pakankamai geros kainos.
New York Cafe Budapešte
Dar būtinai paminėčiau labai populiarią turistų tarpe kavinukę „New York Café“ – ji dažnai vadinama gražiausia kavine pasaulyje. Nuostabus interjeras ir elegantiška atmosfera leidžia pasijusti tarsi sugrįžus į kitą epochą. Tik, deja, žmonių daug ir gali tekti ilgai pralaukti eilėje, kol gausite vietą…
Ką dar pamatyti Budapešte?
Jei norite dar daugiau pasiūlymų ir rekomendacijų apie alternatyvų Budapešto veidą – skaitykite antrąją dalį.
Dienos kelionė iš Budapešto į Sentendrę
Labai rekomenduoju ir pusdieniui ar dienai į netoli esančią Sentendrę, vadinamą menininku kaimu, nuvažiuoti. Man labai patiko. Apie tai viską rasite ČIA.
Tikriausiai jau supratot, kad Budapeštas yra spalvingas ir jame labai daug visko. Per savaitę, viešėdama pastarąjį kartą, pamačiau labai daug, bet tikrai ne viską. Tad šį sąrašą galima tęsti ir toliau 🙂 Pasidalinkite, koks Jums pasirodė Budapeštas. Iki susikeliavimo!
PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas,
padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja,
o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.
2 Replies to “Ką pamatyti Budapešte, Vengrijoje? Spalvingas Budapeštas”