Ką pamatyti Kopenhagoje, Danijoje? Kopenhagą pasiekti nesunku, tiesioginis skrydis iš Kauno su Ryanair arba iš Vilniaus su SAS ir per pus antros valandos jūs jau Kopenhagos žemėje. Viską apie Kopenhagos oro uostą, miesto transportą ir Kopenhagos rajonus rasite ČIA. O ir skaitykite apie papildomus patarimus, keliaujant į Kopenhagą.
O dabar apie tai, ką pamatyti Kopenhagoje, kokių objektų, muziejų ir monumentų nepraleisti pro akis.
Pirkdami bilietus ar paslaugas per kai kurias mano pateiktas partnerių nuorodas – remiate tinklaraštį, nes gaunu nedidelę komisinę premiją, o Jums tai nieko papildomai nekainuoja. Ačiū!
Ką pamatyti Kopenhagoje?
Tivoli parkas Kopenhagoje
Tivoli – tai ne tik linksmybės, bet ir daniškas dizainas bei dėmesys detalėms. Viskas – nuo senovinių karuselių iki švieselių girliandų, nuo gėlynų iki romantiškų pavėsinių – sukuria pasakos atmosferą.

Net jei nevažinėsite atrakcionais, verta užeiti dėl unikalios Tivoli atmosferos.
Aišku, brangoka, bet šiaip pasivaikščiojome maloniai. Labiau patiks šeimoms ar norintiems bent kokius atrakcionus išmėginti, nuotaikingai praleisti laiką.
Galima rinktis įėjimo bilietą, o už norimus atrakcionus mokėti atskirai (jei norėsis) arba iškart rinktis kombinuotą bilietą su galimybę važinėtis atrakcionais. Nusipirkite bilietus iš anksto, kad nesugaištumėte stovėdami eilėse.
Pavasarį labai gražu, nes viskas žaliuoja, žydi. Bet ir Helovino laikotarpiu viskas būna papuošta, o žiemą – pilna jaukumo, hygge ir Kalėdinių dekoracijų.

Ten rasite ir maisto Tivoli maisto halę su įvairiais restoranėliais, kur galėsite užkąsti. Vietoje ir popkornai, ledai, kava laukia, yra keli prabangesni restoranai. Kainos kaip ir pačioje Kopenhagoje.
Rådhuspladsen
Rådhuspladsen tai Kopenhagos Rotušės aikštė, kuri dar yra viena judriausių. Visai šalia Tivoli sodų ir Centrinės stoties, tad atlieka tartum vartų į Kopenhagos senamiestį vaidmenį.
Čia visada verda gyvenimas – protestai, koncertai, festivaliai, minios žmonių. Vasarą būna ir net gultai ir fontanas, o žiemą – karaliauja šventinė atmosfera. Beje, metoliese – Visit Copenhagen info centras, jei prireiktų žemėlapių ar dar ko.
Čia pamatysite gidus su ryškiais rožiniais skėčiais – jie veda nemokamas ekskursijas po Kopenhagą. Praeitą kartą viešėdama mieste tokioje dalyvavau, tikrai patiko. Palikite gidui arbatpinigių. Jos būna anglų, ispanų kalbomis.

Kopenhagos Rotušės aikštėje pamatysite:
- Kopenhagos rotušė (Københavns Rådhus) – įspūdingas neorenesanso stiliaus pastatas su 105 m aukščio bokštu. Galima užlipti į bokštą – atsiveria gražūs vaizdai.
- Hans Christian Andersen statula – jis sėdi su knyga rankoje, priešais Tivoli.
- Lurblæserne – du bronziniai trimitininkai ant kolonos (simbolizuoja skandinavų mitologiją).
Ką pamatyti Kopenhagoje: Strøget
Strøget tai 1,1 km ilgio pėsčiųjų gatvė, jungianti Rådhuspladsen su Kongens Nytorv aikšte Kopenhagoje. Ji tęsiasi per kelias mažesnes gatves (Frederiksberggade, Nygade, Vimmelskaftet ir Østergade), bet visa laikoma vienu vardu – Strøget.
Čia rasite labai daug parduotuvių, restoranų, gatvės muzikantų, kavinukių.
Galite nuo Rådhuspladsen eiti link Kongens Nytorv, taip judėsi link Nyhavn ir kitų žavių Kopenhagos miesto vietų. Čia labai jauku ir vakarais, kai užsidega žibintai.

Jei norėsis ramesnės atmosferos, Strædet ar šoninės gatvės kaip Pisserenden siūlo daugiau alternatyvios mados butikų, knygynų, meno galerijų.
Strøget veda pro mažas gatveles ir aikštes, kuriomis verta „nutekėti“ į šoną:
- Amagertorv – graži aikštė su fontanu ir „Illums Bolighus“ dizaino parduotuve.
- Højbro Plads – erdvi aikštė netoli kanalo, puiki vieta pasėdėti.
- Strædet – paralelinė, mažesnė, spalvingesnė ir kūrybiškesnė gatvė su bohemiška nuotaika.
Nyhavn Kopenhagoje
Nyhavn (lietuviškai – naujas uostas) – tai istorinis kanalas ir krantinė Kopenhagos centre, iškastas XVII a. kaip prekių ir keleivių uostas.
Kadaise tai buvo šurmuliuojantis jūrininkų, smuklių ir prostitučių rajonas, o dabar – vienas gražiausių ir jaukiausių Kopenhagos kampelių, puikiai tinkantis pasivaikščiojimui, vakarienei ar tiesiog pasėdėjimui prie vandens.

Aplinkiniai spalvoti namukai pastatyti 1600–1700 m. – spalvingi, siauri, su mediniais langais. Atkreipkite dėmesį į Nr. 20 – čia gyveno Hans Christian Andersen, garsusis pasakų rašytojas.

Kanale švartuojasi senoviniai mediniai laivai, sukuria autentišką atmosferą.
O ir labai rekomenduoju leistis į ekskursiją kanalu ir pasiplaukiojimą – kas kartą lankydama Kopenhagą tai padarau, nes tiesiog malonu, gražu.
Kopenhagos undinėlė
Kopenhagos undinėlė (daniškai Den Lille Havfrue) stovi ant akmenų Langelinie promenadoje, šalia Kopenhagos uosto, Østerbro rajone, šiauriau nuo miesto centro, netoli Kastellet (žvaigždės formos tvirtovės) ir Churchill parko.
Undinėlė pastatyta 1913 m. ir yra įkvėpta Hanso Christiano Anderseno pasakos „Undinėlė“.
Tai viena iš ikoninių Kopenhagos simbolių, nors turistų ji dažnai nustebina tuo, kokia ji nedidelė – vos 1,25 m aukščio. Ji įspūdinga ne tiek savo grožiu, bet veikiau simbolika. Kaip ir besišlapinantis berniukas Briuselyje. Pamatysite minią besispiečiančią aplink undinėlę ir bandančių nusipaveiksluoti.

- Nuo Nyhavn ar Amalienborg rūmų galite iki Undinėlės nueiti pėsčiomis per 20–30 minučių, keliaujant palei pakrantę.
- Galima važiuoti metro iki stoties Østerport, o iš ten dar apie 15 min. pėsčiomis.
- Taip pat populiarus variantas – dviračiu, nes trasa pritaikyta dviračių eismui.
Amalienborg rūmai
Amalienborg – tai keturi vienodi rokoko stiliaus rūmų pastatai, išdėstyti aplink aštuonkampę aikštę.
Ši vieta yra Daniškos karališkosios šeimos žiemos rezidencija. Kai šeima yra mieste – virš vienų rūmų plevėsuoja Danijos vėliava.

Rūmai pastatyti XVIII a. ir kiekvienas jų priklausė kilmingai šeimai, bet po 1794 m. gaisro Christiansborg rūmuose karališkoji šeima persikėlė čia. Dabar rūmus sudaro:
- Christian IX rūmai – pagrindinė rezidencija (čia gyvena dabartinė karalienė Margrethe II).
- Christian VII rūmai – iškilmingiems priėmimams (galima apžiūrėti su gidu).
- Frederik VIII rūmai – čia gyvena sosto įpėdinis princas Frederikas su šeima.
- Christian VIII rūmai – Karališkasis muziejus (Amalienborgmuseet), atviras lankytojams.
Kasdien 12:00 val., aikštėje vyksta sargybos keitimosi ceremonija.
Jei karalienė yra rūmuose, ceremonija būna pilna – su orkestrais, uniformomis ir ceremoniniu žygiavimu.

Beje, rūmai stovi netoli Frederiko bažnyčios (Marmorkirken) – tai įspūdinga barokinė bažnyčia su didžiuliu kupolu (taip pat verta užsukti).
Danų architektūros centras
Danų architektūros centras (DAC) – tai pagrindinis Danijos architektūros ir urbanistinės kultūros centras, įsikūręs moderniame BLOX pastate Kopenhagos uosto pakrantėje. Tai vieta, kur susitinka architektūra, dizainas ir miesto kultūra, siūlanti įvairias parodas, ekskursijas ir renginius tiek suaugusiems, tiek vaikams.
Bilietai suaugusiems 125 DKK (apie 17 €), jaunimui iki 26 m. ir studentams – 60 DKK, vaikams iki 18 m. – nemokamai.
Man muziejus labai patiko, o ir centro parduotuvėlėje galima rasti unikalių dizaino smulkmenų, suvenyrų.
Pagrindinė paroda buvo apie danų architektūros ir dizaino istoriją – į bilietą įeina audio gidas anglų arba danų kalba, labai verta jį pasiimti. Tikrai buvo įdomu, gražiai ir autentiškai viskas išdėstyta. Paminėtos ir lempos bei danų dizainas, apie kurį šiek tiek rašiau, kalbėdama apie hygge ir danų laimės paslaptį.

Laikinoji paroda – apie tvarumą. Bet tikrai įdomi, įtraukianti. Tikrai labai patiko, labai verta užsukti.
Beje, paskutiniame aukšte yra kavinė su terasa ir fantastišku vaizdu į miestą, Kopenhagos kanalą. Nepraleiskite progos ten kavos atsigerti.
Reffen maisto halė Kopenhagoje
Reffen – unikalus, hipsteriškas maisto turgus palei uostą. Turi daugiau nei 30 restoranėlių-kioskų. Jis atidarytas tik pavasarį-vasarą, kai geras oras, o ir ten galima nukeliauti su vandens autobusu, tad dar įdomesnė patirtis. Beje, jam galioja dienos viešojo transporto bilietas.

Aš ten nuplaukiau su vandens autobusu, tuomet paėjau ir atsidūriau šurmuliuojančioje maisto halėje. Pasirinkimas labai didelis, daug žmonių. Būtinai aplankykite. Valgiau ten dešrainius su alumi ir tikrai pajutau atostogas.

Ką pamatyti Kopenhagoje: Torvehallerne
Torvehallerne Kopenhagoje yra tikras malonumas visiems, kurie mėgsta skanų maistą, vietinius skonius ir jaukią atmosferą. Tai modernus gurmaniškas turgus pačioje Kopenhagos širdyje.
Torvehallerne – tai du stikliniai paviljonai ir atvira turgavietė tarp jų, įsikūrę netoli Nørreport stoties.
Čia rasite apie 80 skirtingų prekeivių ir stendų, siūlančių viską nuo daniškų sumuštinių iki šviežiausių jūros gėrybių, šokolado, kavos, kepinių ir net gėlių ar prieskonių. Nėra pigu, bet verta užsukti ir užkąsti (bandelė su cinamonu + kava = daniška klasika).
Puiki vieta lauktuvėms – gali nusipirkti rankų darbo šokolado ar daniškų skanumynų.
Veikia kasdien, išskyrus kai kuriuos sekmadienius (priklauso nuo sezono).
Geriausia ateiti per pietus arba ryte savaitgaliais, kai dar neperpildyta.
ADRESAS: Frederiksborggade 21, 1360 København K
Kopenhagos zoologijos sodas
Daugiau nei 4 tūkstančiai gyvūnų, kurių tarpe drambliai, pandos, tigrai, laukia Kopenhagos zoologijos sode.

Jei tik keliaujate su šeima, mėgstate gyvūnus ir zoologijos sodus, tvarkingą ir erdvų Kopenhagos zoo tikrai verta aplankyti.
Nacionalinis Danijos muziejus
Danijos nacionaliniame muziejuje pristatomas ir dokumentuojamas Pasaulio nematerialusis kultūros paveldas: vikingai, užkariavę jūras ir vykdę ekspedicijas į tolimus pasaulio kampelius. Danijos tyrinėtojus, pasižyminčius nuotykių pojūčiu ir deginančius smalsumu nepažįstamiems kraštams. Danijos istorija ir kai kurie brangiausi lobiai laukia jūsų pačioje Kopenhagos širdyje.
Rosenborg pilis
Rosenborgas – tai renesanso stiliaus pilis, pastatyta 1606 m. karaliaus Christiano IV iniciatyva. Iš pradžių ji buvo karališkieji vasaros rūmai, bet vėliau tapo karališkųjų relikvijų saugykla.

Dabar čia veikia Karališkasis muziejus, kuriame saugomi Danijos karūnos brangakmeniai.
Ypatingai žavingi ir Rosenborgo sodai – Kongens Have – pilis apsupta parku, vadinamu Karaliaus sodu. Tai seniausias karališkasis parkas Danijoje, dabar – atvira vieša poilsio zona.
Statens Museum for Kunst (SMK)
Statens Museum for Kunst (pažodžiui: Valstybinis meno muziejus) saugo didžiausią Danijoje meno kolekciją – nuo XIV a. iki šių dienų. Tai tarsi kelionė per Europos ir Danijos meno istoriją, kur vienoje vietoje gali pamatyti ir Rembrandtą, ir Picasso, ir vietinius modernistus.
Beje, muziejaus kavinukė labai jauki, su gražiu vaizdu į Botanikos sodą. Gėrėme ten kavą ir tikrai maloniai praleidome popietę.
Šiame muziejuje lankiausi ir praleidau mažiausiai 2-3 valandas. Jis erdvus, tikrai nemažas, vertingos ekspozicijos. Muziejaus puslapyje galite peržiūrėti, kas šiuo metu eksponuojama. Man lankantis be nuolatinės ekspozicijos dar buvo Mikelandželo skulptūrų paroda.
Bilietai po 130 DKK (17,5 €)

Kopenhagos botanikos sodas
Jei lankotės pavasarį ar pasitaikė malonus oras, labai rekomenduoju ir po Kopenhagos botanikos sodą pasivaikščioti.
Kopenhagos botanikos sodas (daniškai: Botanisk Have) yra viena iš žaliųjų erdvių Danijos sostinėje. Jis priklauso Kopenhagos universitetui ir yra mokslinis, edukacinis bei rekreacinis objektas, įsikūręs pačioje miesto širdyje, šalia Rosenborg pilies ir Statens Museum for Kunst (Valstybinio meno muziejaus).
Botanikos sodas užima apie 10 hektarų plotą ir turi daugiau nei 13 000 augalų rūšių iš viso pasaulio. Čia rasite Alpinariumus su Skandinavijos ir kitų regionų augalais, vaistožolių kolekcijas, gėlių ekspozicijas.
Po botanikos sodą galite visiškai nemokamai pasivaikščioti.
Bilieto reikės tik, jei norėsite įeiti į šiltnamius ir apžiūrėti parodas. Bilietai nuo 60 DKK
Siūlau pasidomėti ir kombinuotu parkų bilietu (rasite ČIA).

Bilieto reiks, jei nuspręsite aplankyti didįjį palmių šiltnamį – pastatytas 1874 m., šis Viktorijos stiliaus pastatas yra tikras sodo perlas. Jame auga tropiniai augalai, palmės, orchidėjos ir net milžiniški paparčiai. Galima užlipti į apžvalgos balkoną palei šiltnamio viršų.
Ką pamatyti Kopenhagoje: Davids Samling
Davids Samling (Davido Kolekcija) yra yra vaizduojamojo ir taikomojo meno privatus muziejus Kopenhagoje. Įkurtas danų teisininko ir kolekcininko C. L. David 1945 m.
Jo buvusi vila miesto centre buvo paversta viešu muziejumi, kuriame eksponuojama:
- Islamiškojo meno kolekcija (viena didžiausių Šiaurės Europoje!), kuri apima meno kūrinius nuo VIII a. iki XIX a.
- Europos meno ir danų aukso amžiaus, XIX a. pirmos pusės, paveikslų kolekcijos
- Dekoratyvinis menas – baldai, porcelianas, stiklas, miniatiūros. Viskas pateikta istorinėje atmosferoje, todėl jautiesi lyg svečias pas labai turtingą senovinį kolekcininką.
Uždaryta pirmadieniais ir antradieniais. Įėjimas į muziejų nemokamas!

Tuo metu, kai lankiausi, dar buvo laikinoji paroda apie Kataro kurdų bendruomenę, daug fotografijų ir edukacinis filmas. Muziejus tikrai patiko, nemokamai tikrai verta nueiti.
Designmuseum Danmark
Designmuseum Danmark – tai Danijos dizaino muziejus, įsikūręs pačioje Kopenhagos širdyje ir skirtas viskam, kas susiję su dizainu, mada, taikomaisiais menais ir architektūra. Jei jums patinka skandinaviškas minimalizmas, gražūs daiktai ir kūrybinė istorija – tikrai verta aplankyti.
Designmuseum Danmark buvo įkurtas dar 1890 m., o nuo 1926 m. veikia istoriniame XVIII a. barokiniame ligoninės pastate, netoli Amalienborg rūmų.
Danija garsėja savo dizaino legendomis: Arne Jacobsen, Hans Wegner, Børge Mogensen.
Kopenhagos dizaino muziejuje pamatysite ikoniškas kėdes, kurių formos dabar kopijuojamos visame pasaulyje, taip pat daug dėmesio skiriama tekstilės menui, tvarumo temai.

Taip pat vyksta ir laikinosios parodos, dažnai jos būna tikrai įdomios, pavyzdžiui apie žaislų dizainą, plakatų meną, popkultūros tendencijas.
Siūlau aplankyti ne tik muziejų, bet ir suvenyrinę bei vidinį kiemelį, kur galima atsigerti kavos.
Uždaryta pirmadieniais. Bilietai po 140 DKK (18.75 €) , vaikams iki 18 m. lankymas nemokamas.
Galite apie muziejų dar Trip Advisor puslapyje pasiskaityti, muziejaus instagrame pasidairyti.
Kopenhagos rajonas Frederiksstaden
Frederiksstaden – tai vienas elegantiškiausių ir reprezentatyviausių Kopenhagos rajonų, dažnai vadinamas miesto perlu.
Jis išsiskiria klasikine architektūra, karališku oru ir išdailintu miesto planavimu, kuris atspindi XVIII a. danišką ambiciją – sukurti tobulą miestą karaliui ir jo visuomenei.
Frederiksstaden buvo suprojektuotas 1749 m. minint Danijos Oldenburgų dinastijos 300 metų jubiliejų. Tai buvo karališkoji vizija – sukurti tvarkingą, harmoningą ir didingą miestą, paremtą rokoko stiliaus architektūra.

Jį rasite tarp Nyhavn, karališkojo uosto, Kastellet tvirtovės Kopenhagoje.
Frederiksstaden Kopenhagoje verta pamatyti:
- Amalienborg rūmai
- Frederiko bažnyčia / Marmorkirken -Įspūdinga kupolinė bažnyčia, įkvėpta Šv. Petro bazilikos Romoje. Ji simboliškai užbaigia Frederiksstaden ašį nuo rūmų iki jūros. Įėjimas nemokamas.
- Designmuseum Danmark – dizaino muziejus Danijoje
- Amaliehaven parkelis ir uosto pakrantė – Atsiveria panoraminis vaizdas į Operos rūmus kitoje pusėje uosto. Puiki vieta pasėdėti ar fotografuoti architektūrinius kontrastus. Netoli undinėlė.
- Karališkoji Danijos opera – matoma iš Amalienborg aikštės. Moderni architektūra ant vandens, kuri sąmoningai kontrastuoja su klasikiniu Frederiksstaden stiliumi.

Siūlau tiesiog pasivaikščioti ir skirti šiek tiek daugiau laiko šiam rajonui Kopenhagoje.
Nørrebro rajonas Kopenhagoje
Nørrebro – vienas įdomiausių, spalvingiausių ir gyviausių Kopenhagos rajonų, garsėjantis savo daugiakultūriškumu, kūrybiškumu, jaunatviška atmosfera ir socialiniu aktyvumu.
Jis įsikūręs į šiaurės vakarus nuo miesto centro, netoli nuo ežerų (Søerne), ir ilgą laiką buvo darbininkų klasės kvartalas. Pastaraisiais dešimtmečiais Nørrebro labai pasikeitė ir tapo vienu „madingiausių“ Kopenhagos rajonų.
Čia yra daug populiarių vietų pavalgyti:
- GRØD – daniškų košių restoranas (taip, skamba keistai, bet danai labai mėgsta košes, tad kodėl nepabandžius)
- Manfreds – populiari vieta Kopenhagoje su dėmesiu augaliniam maistui ir natūraliems vynams.
- Jægersborggade – viena žaviausių gatvių visame rajone, pilna kavinių, galerijų, keramikos parduotuvių ir net yra mikrošokoladinė.

Nørrebro daugiakultūrinis ir turintis daug įvairovės, vien eidami pagrindine Nørrebrogade gatve galite rasti ir libanietiškų kepyklėlių, ir somaliečių kirpyklų, ir daniškų dizaino butikų. Bet čia rasite ir teatrų, parduotuvių ir tikrai daug vietų, kur norėsis bent jau įkišti nosį.
Aplankykite ir Nørrebro esančius parkus:

- Superkilen parkas – tai viena garsiausių rajono erdvių. Tai modernus, architektūriškai unikalus parkas, padalintas į tris zonas (raudoną, juodą ir žalią), su daugybe skulptūrų ir objektų iš skirtingų pasaulio kultūrų – nuo rusų suoliuko iki tailandietiško bokso maišo. Parkas simbolizuoja taikų daugiakultūrio gyvenimo sambūvį.
- Assistens Kirkegård – senosios kapinės, kurios kartu yra ir poilsio, ir pasivaikščiojimų vieta. Čia ilsisi žymūs danų kultūros veikėjai, tarp jų – Hansas Kristianas Andersenas ir filosofas Søren Kierkegaard. Labai rami, jauki vieta gamtos mylėtojams ir tiems, kas ieško ramybės miesto šurmulyje. Labai rekomenduoju aplankyti. Man patiko natūralumas, erdvė, jokio kičo ir dirbtinių gėlių, žmonės bėgioja, žymių žmonių kapavietės irgi kuklios. Žydint pavasario medžiams viskas buvo nusėta krentančių žiedlapių – pasakiškas vaizdas.

Ką pamatyti Kopenhagoje: Christianshavn
Christianshavn – žavus, unikalios atmosferos Kopenhagos rajonas, įsikūręs rytinėje miesto dalyje, vos už kelių minučių kelio nuo miesto centro. Jį skiria kanalai, primenantys Amsterdamą, o rajonas jungia du kontrastingus veidus: istorinį, elegantišką kanalų kvartalą ir laisvą, alternatyvią Christianijos bendruomenę.
Christianshavn buvo įkurtas XVII a. karaliaus Kristijono IV nurodymu kaip prekybinis rajonas ir uosto dalis. Jis pastatytas ant supiltų salų ir nuo pat pradžių turėjo būti modernus, į Amsterdamą panašus kvartalas su kanalais ir sandėliais. Ilgainiui jis tapo vienu iš žaviausių Kopenhagos rajonų.
Christianshavn – puiki vieta pradėti kanalų turą laiveliu.
Ką pamatyti Christianshavn:
- Vor Frelsers Kirke (Išganytojo bažnyčia) – Garsėja savo įspūdingu spiraliniu bokštu, kurio išoriniais laiptais gali užlipti į viršų ir pamatyti vieną geriausių vaizdų į Kopenhagą. Tai vienas labiausiai fotografuojamų objektų visoje Kopenhagoje!
- Užlipimas 400 laiptelių vardan vaizdo kainuoja 65 DKK (9 €) – kai buvome, laukė didelė eilė lauke, nes vienu metu įleidžia tik tam tikrą kiekį asmenų. Turėkite tai mintyje.

- Christiania – laisvės miestas. Tai garsiausia alternatyvioji bendruomenė Danijoje, įkurta 1971 m. apleistoje karinėje teritorijoje. Ji veikia kaip savotiškas “miestas mieste“, kur gyventojai vadovaujasi savais principais, o atmosfera primena bohemišką, menininkų kvartalą.
Christianijoje gali pamatyti spalvingus grafičius, meno instaliacijas, užsukti į kavines ar koncertą. Nors turistams čia lankytis leidžiama, svarbu gerbti bendruomenės taisykles – pvz., fotografuoti kai kuriose vietose draudžiama.

Kur Christianshavn pavalgyti:
- „Broens Gadekøkken“ – lauko gatvės maisto aikštė ant tilto tarp Nyhavn ir Christianshavn, labai smagi vieta greitam, bet skaniam maistui. Yra ir šiek tiek blusturgio kioskelių.

- Noma – vienas garsiausių restoranų pasaulyje, 3 „Michelin“ žvaigždutės. Net jei nesilankysi viduje, įdomu pamatyti šią kulinarijos ikoną.
- Christianshavn Voldene – buvusios gynybinės žemės pylimų ir ežerų teritorija, dabar – puiki vieta pasivaikščiojimui ar piknikui gamtoje. Čia dažnai renkasi vietiniai su knygomis, šunimis ar jogos kilimėliais. per ten iki Kopenhagos operos galite prasieiti (bent aš taip dariau).

Glyptoteket muziejus Kopenhagoje
Ny Carlsberg Glyptotek – vienas įspūdingiausių muziejų Kopenhagoje, garsėjantis senovės skulptūrų kolekcija, impresionistų tapyba ir stulbinančiu architektūriniu interjeru. Tai ne tik meno muziejus, bet ir vieta, kur galima pabėgti nuo miesto triukšmo į estetikos, istorijos ir ramybės oazę.
Glyptoteket buvo įkurtas 1888 m. alaus daryklos Carlsberg savininko Carl Jacobsen iniciatyva.
Jis buvo aistringas meno kolekcininkas, o savo rinkinį padovanojo miestui. Muziejus pavadintas „Glyptotek“, nes tai graikiškas žodis, reiškiantis skulptūrų saugyklą. Galite muziejaus instagram paskyroje pasidairyti.

Bilietai perkant internetu DKK 135 – 18 € ( su 10 proc. nuolaida, perkant vietoje DKK 150, 20 €). iki 27 m. bei studentams – DKK 108 – 14,5 € (vietoje DKK 120, 16 €). Vaikams iki 18 m. – lankymas nemokamas.
Yra ir sezono bilietai, kurio metu galima lankytis, kiek norisi, nuo DKK 150 (20 €).
Lankymas nemokamas su Kopenhagos kortele.
Muziejaus lankymas nemokamas kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį.
Atkreipkite dėmesį ir į priešais aikštėje esančią skuptūrą, kuri sukurta kaip protestas prieš parkingo požeminės aikštelės statybas toje vietoje. Ji makabriška, su kiaulės galvomis ir pilna groteskos elementų.

Carlsberg alaus darykla Danijoje
Jei esate suaugę ir atsakingi alaus mėgėjai, galite apsilankyti originalioje alaus darykloje Kopenhagos centre ir susipažinkite su „Carlsberg“ alaus gamybos istorija, siekiančia 1847 metus.
„Carlsberg“ namuose sužinosite daugiau apie ‚Carlsberg‘, taip pat apie ypatingus Danijos kultūros aspektus, istoriją, autentiškų alaus daryklos pastatų architektūrą ir alaus gamybos procesą.
Žinoma, paragauti alaus ir gaiviųjų gėrimų irgi galima. Ir, būtinai, hygge atmosferoje.
MACA šiuolaikinio meno centras
Šiuolaikinio meno muziejus, kuriame galite pamatyti garsių XX-XXI a. menininkų darbus.
Išvysite Warhol, Basquiat, Banksy, RETNA, KAWS, Haring, Calleja, Hirst, Matisse, Murakami ir dar daugiau. Plačiau skaitykite muziejaus puslapyje.
Bilietai po 160 DKK (apie 21,5 €)
Nacionalinės bibliotekos kiemas
Šiek tiek pasislėpęs, bet nepražiopsokite – užeikite į vidinį nacionalinės bibliotekos kiemą. Jame fontanas, parkas, tikrai gražūs vaizdai, Soren Kierkegaard statula, Danijos žydų muziejus, daug vietos piknikauti.

Kaip matote, ką pamatyti Kopenhagoje tikrai yra. Aš šios kelionės metu turėjau penkias nakvynes ir keturias pilnas dienas – per jas spėjau tikrai daug pamatyti, bet dar tikrai liko neištirtų vietų ir muziejų. Gaila, Kopenhagos oras nelabai lepino… Bet miestas, kad ir brangus, man labai patiko. O ir nepraleiskite progos pasidaryti dienos kelionę iš Kopenhagos, ar kelias, nes aplink irgi yra, ką pamatyti.
Pingback: Iš Kopenhagos: Kronborgo, Frederikborgo pilis ir Roskildė - Kelionduonė
Pingback: Ką pamatyti Stokholme, Švedijoje? 3 dienų kelionės gidas - Kelionduonė
Pingback: Malmė ir Lundas, Švedija: dienos kelionė iš Kopenhagos - Kelionduonė