Kemeri raisto pažintinis takas Latvijoje, prie JŪRMALOS

Latvijoje, prie Jūrmalos yra tikrai autentiškas Didysis Kemeri raisto pažintinis takas, kuriame galima išvysti gražių vaizdų ir pabūti arčiau gamtos, įdomiau pasivaikščioti. Nes pelkynai gali būti kvapą gniaužiantys!

map of the kemeru nationalais parks in jurmala latvia, latvijoje jurmaloje kemeri nacionalinio parko zemelapis

Pelkynai prie Jūrmalos

Latvija taip netoli mūsų, kad aplankyti ją tikrai būtina.
Mėgstu atvažiuoti į RYGĄ, vasaromis užsuku į LIEPOJĄ, o kartą pasirinkau ir geriau JŪRMALĄ patyrinėti. O šalia jos – tikrai nuostabus ir įdomus, vertas dėmesio pažintinis takas – Kemerių raisto takas palei pelkynus.

informacinis stendas latvijoje jurmaloje kemeri raisto pazintinio tako ir kemeriu nacionalinio parko, kemeriu pazintinis takas jurmaloje, uzvedibas noteikumi kemeri jurmala, kemeri national park information stand latvia

Kemeri nacionalinis parkas šalia Jūrmalos

Šis pažintinis Kemeri raisto takas yra Kemeri nacionalinio parko , įsteigto 1997 metais, pagrindinis objektas. Einant šiuo taku galima apžiūrėti aukštapelkę ir jos gyventojus.

Po Kemerių pelkynais trykšta sieringi mineraliniai vandenys. Liaudies medicinoje šie šaltiniai gydytojams buvo žinomi jau XVIII a. II p. – XIX a. prad., kai čia gydymo tikslais ėmė lankytis Kuršo aukštuomenė. Ligonius priimdavo vietos eiguliai, kurių namuose būdavo įrengtos iš pelkių šaltinių atvesto gydomojo vandens vonios. Su vieno iš eigulių – Kemerio – vardu susijęs ir pelkės, o nuo 1838 m. – ir kurorto, pavadinimas.

Galbūt skamba nelabai įdomiai, bet vaizdai iš tiesų užburiantys, patirtis įdomi. Man įspūdį šis Kemeri pažintinis takas tikrai paliko, nuotraukos gavosi puikios, o ir žmonių nėra daug, tad galima ramiai pasivaikščioti.

kemeriu nacionalinis parkas latvijoje, kemeri pazintinis takas jurmala pelkynai, girl walking in kemeri national park jurmala latvia

Kaip pasiekti Kemeri nacionalinį parką?

Patogiausia čia atvažiuoti nuosavu automobiliu iš Jūrmalos. Tikrai greičiausias ir geriausias variantas.

Bet galima atvažiuoti į KEMERI stotį ir traukiniu iš Rygos ar Jūrmalos.

Tik turėkite omenyje, kad pati stotis sena, joje daug informacijos gauti nepavyks, o kelias nuo stoties iki šio pažintinio tako pradžios bus apie 45 minutės pėščiomis. Galbūt gera mintis būtų keliauti traukiniu su dviračiu?

Yra ir variantų, nusipirkti pilną turąRygos, kuris pasirūpina ir transportu, ir ekskursija po Kemeri nacionalinį parką. Anglų kalba, tad tinka užsienio svečiams.

Powered by GetYourGuide
kemeriu raisto pazintinis takas jurmala latvija, salia jurmalos kemeriu nacionalinis parkas, jurmala latvia national park, kemeri jurmala pazintinis takas pelkynai, raisto pazintinis takas latvijoje

Didysis Kemeri raisto pažintinis takas

Tako pradžios adresas: Lielā Ķemeru tīreļa laipa, Slampes pagasts, Tukuma novads, LV-3133, Latvia

Mums teko gerokai paklaidžioti, sekant google maps nuorodas telefone, kol suradome, kur gi pagrindinis įėjimas. Suradus – šalia yra mokamas parkingas, valanda automobiliui kainavo berods 2 €

Ten rasite ir tvarkingus lauko tualetus, medinius stalus, kur galima paiškylauti.

Takas tikrai neblogai sutvarkytas, eiti buvo malonu ir patogu, yra suoliukų.

kemeri nacionalinis parkas jurmala latvija, kemeri national park, jurmala latvia nature park, jurmala kemeri apzvalgos raisto takas pelkynais

Kuo Kemeri pažintinis pelkynų takas ypatingas?

Tai labai rami, natūralios gamtos grožiu alsuojanti vieta, bet ir tikrai išskirtinė, turinti itin turtingą biologinę įvairovę, sieringus mineralinius šaltinius. O čia smagu pasivaikščioti ir padaryti nuotraukų. Nes vaizdai tikrai užburiantys ir verti dėmesio.

Man šis takas buvo labiausiai patikęs dalykas atostogose Jūrmaloje, o savęs net nelaikau didele gamtos mėgėja. Čia atsiveria samanų, pušų, akivarų, ežerėlių ir pelkių gyventojų gelmė. Jei jau atostogauti Jūrmaloje, tai aplankyti tikrai verta.

Powered by GetYourGuide

Du Kemeri tako variantai žygeiviams:

Jau pasiekus taką, jo pradžioje galima sekti rodykles ir pasirinkti trumpesnį arba ilgesnį Kemeri tako variantą.

Trumpasis atstumas mediniais tilteliais yra maždaug ~ 1,4 km ilgio.
O ilgesnis maršrutas ~ 3,4 km, kuriame prieiti galima prie apžvalgos aikštelės, į kurią įlipus atsivers tikrai kvapą griaužianti gamtos panorama. Aš ėjau ilgesniuoju keliu.

kemeri national park from above latvia jurmala, latvija jurmala kemeri nacionalinis parkas apzvalgos takas pelkes

Tereikia sekti rodykles ir tiek. Viskas tikrai gražiai sutvarkyta, apeini viską mažesniu ar didesniu ratu. Nepasiklysite.

One Reply to “Kemeri raisto pažintinis takas Latvijoje, prie JŪRMALOS”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *