LONDONAS: dienos maršrutas po Londoną ir 12 lankytinų objektų

Londone buvau porą kartų. Praėjusį kartą dar neįvykus brexit, dabar jau po jo. Apie skrydį į STRANSTED LONDONO oro uostą, Londono transportą ir naudingą informaciją, lankantis Londone, jau dalinausi.
O dabar apie tai, ką Londone verta aplankyti ir pamatyti, net ir turint nedaug laiko.

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

Londonas – didžiulis Jungtinės Karalystės didmiestis

Londone ir dvi savaites atrastumėte, ką veikti, ką pamatyti. Muziejai, parkai, barai, skirtingą aurą turintys Jungtinės Karalystės kvartalai ir jaukūs priemiesčiai. Tikrai per dieną viso Londono neišmaišysit. Bet pamatyti pačius pagrindinius objektus ir aplankyti patinkantį muziejų, susipažinti su Londonu laiko pakaks.

GO CITY Londono pasas gali padėti sutaupyti, jei norite daug visko aplankyti.

Powered by GetYourGuide

Visokius kruizus, viešbučius, transportą ir pramogas, turistinius paketus Londone apsimoka užsisakyti ir per anglišką EXPEDIA puslapį, kuris UK labai populiarus turizmo sektoriuje ir gali padėti sutaupyti laiko ir pinigų.

Dabar skridau į Londoną iš Lisabonos, nakvojau priemiestyje Pinner dvi naktis, tada parskridau namo į Vilnių. Londonui atiteko viena pilna diena – ryte valanda kelio iki Londono centro ir vakare atgalios.

Ką Londone pamačiau, ką verta aplankyti?

best of london in a day itinerary list for travel, what to see in london list for travel, kelionduone londonas ka aplankyti sarasas

Ką būtina pamatyti ir aplankyti LONDONE?

1. Gamtos Istorijos muziejus Londone (Natural History Museum)

Gausiai lankomas ir tikrai vertas dėmesio gamtinės istorijos muziejus Londono centre.
Čia verta mažiausiai gerą valandą praleisti. Patiks ir vaikams. Lankymas nemokamas.

Man didžiausią įspūdį paliko dinozaurų ekspozicija, taipogi visokių gamtinių kristalų, akmenų paroda, kur galima pasigrožėti gamtos spalvingais stebuklais. Bet tikrai daug visko apie gyvūnus, kostmosą, mediciną, iškasenas… Galima AUDIO gidą (En) įsigyti, kuris praturtins vizitą.

inside of natural history museum in London with stairs and red planet sculpture, natural history muziejus londone

Nuo ten galite 40 min. pasivaikščioti, užsukti į HYDE parką ir prieiti Bekingemo rūmus. Arba pavažiuoti autobusu (tam tereikia bekontaktės banko kortelės – rašiau ŠIAME įraše apie Londono transportą).

2. Bekingemo rūmai (Buckingham Palace)

Užmesti akį į oficialią Jungtinės Karalystės monarcho rezidenciją (nuo 1837 m.) Londone yra būtina.
Rūmus galima apžiūrėti tik per vartų plyšius, o turistų minios nelabai džiugina, bet gyvai išvysti Bekingemo rūmus yra įdomu.

Atsistokite prie Viktorijos memorialo, esančio priešais pagrindinius Bekingemo rūmų vartus, ir pavyks padaryti neblogų kadrų, įamžinančių, kad prie jų pabuvojote.

bekingemo rumu isore centrinis fasadas vartai londone, outside of buckingam palace in london

Į rūmų vidų patekti nėra lengva. Bet tam tikros išskirtinės eskursijos vyksta vasaros-rudens sezonu.
Bilietus būtinai pirkite iš anksto.

Powered by GetYourGuide

3. The Mall, St. James Park, Horse Guards Parade

Priešais Bekingemo rūmus esanti The Mall yra bene garsiausia Londono gatvė.
Jei matėte televizijos transliacijas iš oficialių karališkųjų švenčių Londone, būtent šia gatve prasideda ir baigiasi jų kelionės su auksiniais karietomis ir karališkosios gvardijos paradais.
Čia tam tikromis dienomis apie 11 val. galite išvysti ir gvardijos pasikeitimo ceremoniją.

Šalia rasite ir žaliuojantį, jaukų Šv. Džeimso parką (St. James Park). Tai graži vieta pasivaikščioti, prisėsti ledų porcijai ar sumuštiniui suvalgyti.

st james park in london uk and yellow flowers blooming, geltoni narcizai zydi lontone svento dzeimso parke

Horse Guards Parade yra didelė paradinė aikštė, esanti Šv. Džeimso parko tolimajame rytiniame gale. Tai viena geriausių vietų pamatyti garsiąją Arklių gvardiją Londone. Čia taip pat įsikūręs Namų ūkio kavalerijos muziejus.

Powered by GetYourGuide

Be to, čia kasdien 11 val. ryto (sekmadieniais – 10 val. ryto) vyksta sargybos pasikeitimo ceremonija.

Šalia yra ir oficiali JK Ministro Pirmininko rezidencija – Dauningo gatvė Nr. 10.
Tačiau ji užtverta aukštais vartais prie įvažiavimo į gatvę, todėl ją galima įžiūrėti tik iš tolo.

4. Trafalgaro aikštė Londone (Trafalgar Square)

Paėjus dar dešimt minučių, prieisite Trafalgaro aikštę, kurios centre stovi Nelsono kolona, saugoma keturių bronzinių liūtų. Tai judrus miesto centras, aplink daug zujančių automobilių, autobusų, turistų ir balandžių.

Yra ir AUDIO gidas kelionei nuo Trafalgaro aikštės iki Bekingemo rūmų – jei eisite tokiu maršrutu, pravers.

trafalgar square and big ben with flags of united kingdom colonies around in london city, londone big benas ir veliavos anglijos koloniju trafalgaro aiksteje

Trafalgaro aikštėje taip pat yra Nacionalinė galerija. Ją galima aplankyti nemokamai, paprastai ji dirba kasdien nuo 10 val. ryto. Teko lankytis, labai patiko. ČIA audio gidas, kuris labai praverčia lankant nacionalinę galeriją.

5. Lesterio aikštė (Leicester Square) ir Kovento sodai (Covent Garden)

Ar verta užsukti čia, priklauso nuo asmeninių interesų. Jei lankotės Londone su vaikais arba mėgstate žaidimus, Harį Poterį – būtinai skirkite valandėlę.

Lesterio aikštėje gausu garsių parduotuvių, tokių kaip “M&M’s London” ar “LEGO Store”.
Viduryje taip pat yra nedidelis parkelis, kur galima pamatyti įvairiausių statulų ir skulptūrų, įskaitant Hario Poterio, skraidančio ant šluotos, statulą.

Šioje miesto dalyje taip pat yra keletas garsiausių Londono teatrų. Jei norite pamatyti spektaklį ar miuziklą, galite lengvai šiek tiek pakoreguoti šį maršrutą ir grįžti čia vakare.

Powered by GetYourGuide

Netoliese yra šurmuliuojanti Covent Garden zona. Čia galite aplankyti garsųjį Kovent Gardeno turgų su XIX a. stikliniu stogu ir nuostabia architektūra. Čia yra daug restoranų ir kavinių.

6. Londono akis – apžvalgos bokštas (London Eye)

Toliau kirskite upę Hungerfordo tiltu ir Auksinio jubiliejaus tiltu ir keliaukite į Londono pietinį krantą. Pakeliui galėsite pasigrožėti Londono vaizdais nuo tilto ir upės pakrantės.

london eye apzvalgos ratas londone

Londono akis tai aukščiausias Europoje apžvalgos ratas, todėl pasivažinėjimas juo – puiki proga pamatyti geriausią Londono panoramą. Nuo jo viršaus matosi visas centrinis Londonas.

Londono akis yra viena populiariausių turistų lankomų vietų Londone, todėl iš anksto internetu įsigykite bilietus su įėjimo laiku.

Powered by GetYourGuide

7. Vestminsterio tiltas (Westminster Bridge), Big Benas (Big Ben) ir Vestminsterio rūmai (Westminster Palace)

Nueikite iki netoliese esančio žymaus Vestminsterio tilto. Iš čia taip pat gerai matosi garsusis Big Beno bokštas (oficialiai vadinamas Elžbietos bokštu) ir Vestminsterio rūmai (Parlamento rūmai).

AUDIO GIDAS po Vestminsterio apylinkes bus naudingas, norint geriau suprasti, ką matote prieš save.

londone vesminsterio rumai parlamento pastatas jungtineje karalysteje, westminster palace london outside building in london

Tilto vaizdas su gražiais gotikiniais Vestminsterio rūmų pastatais yra vienas iš labiausiai atpažįstamų Londono vaizdų.

Aplankyti Big Beno bokšto negalima, bet ekskursijos į Parlamentą vyksta. Nėra pigios, reikia prisitaikyti prie laiko, bet tai tikrai unikali patirtis.

Powered by GetYourGuide

8. Vestminsterio abatija (Westminster Abbey)

Perėję tiltą ir paėję šiek tiek toliau už Big Beno, netrukus pamatysite garsiąją Vestminsterio abatiją.

Vestminsterio abatijoje vyksta daug svarbiausių Didžiosios Britanijos įvykių.
Nuo XI a. čia buvo karūnuotas kiekvienas britų monarchas, vyksta daugybė karališkųjų vestuvių ir laidotuvių. Šioje abatijoje taip pat palaidota daugybė žymių britų istorinių asmenybių, tokių kaip Čarlzas Darvinas ir Izaokas Niutonas.

vesminsterio abatija londone is isores, westminster abbey in london

Šis gotikinis pastatas nepaprastai gražus, jį galima aplankyti ir viduje. Jei nuspręsite tai padaryti, būtinai iš anksto rezervuokite bilietus su įėjimo laiku! Turėkite omenyje, kad abatijai apžiūrėti jums prireiks bent valandos.

Powered by GetYourGuide

9. Laivu per Temzės upę (Thames Cruise)

Labai verta paplaukti kruizu Temzės upe nuo Vestminsterio prieplaukos iki Tauerio tilto.

Tai puikus būdas pamatyti daugiau Londono, šiek tiek pailsinti kojas ir tuo pačiu įveikti didelį atstumą tarp dviejų pagrindinių miesto rajonų, kuriuos verta aplankyti, net jei turite tik vieną dieną Londone.

thames cruise in lonson, temzes upe kruizas londone

Temzės upės prieplaukos yra kelios ir tiek daug skirtingų kruizų Temzės upe variantų.
Būtent ŠIS atrodo kaip geriausias variantas, išplaukiama iš Vestminsterio prieplaukos ir plukdo iki Tauerio tilto. Kelionė trunka apie 30 minučių.

Powered by GetYourGuide

10. Londono bokštas (Tower of London)

Londono bokštas pastatytas XI a., per savo šimtmečių istoriją tarnavo kaip tvirtovė, kalėjimas, taip pat kaip rūmai.

Čia saugomos Didžiosios Britanijos monarchijos karūnos brangenybės (jas galima apžiūrėti viduje, jei esate pasirengę neišvengiamai laukti eilėje). Vienintelis būdas išvengti eilių – atvykti čia iš pat ryto ir bėgti tiesiai prie brangenybių, kai tik atidaromas objektas. Turėkime omenyje, kad viduje prireiks mažiausiai 1.5 valandos.

tower of london, londono bokstas, londono tiltas, ka pamatyti londone

11. Londono Bokšto tiltas (Tower Bridge)

Bokšto tiltas yra ikoniškas statinys, verta po jį pasivaikščioti.

Taip pat galima apsilankyti viduje, kur galima apžiūrėti Viktorijos laikų mašinų patalpas arba pasivaikščioti stikliniu taku ir pasigrožėti gražiais upės ir miesto vaizdais.

Powered by GetYourGuide

12. Šardo dangoraižis Londone (The Shard)

Perėję Tauerio tiltą, eikite iki “The Shard” palei upę. Tai 15-20 minučių pasivaikščiojimas.

The Shard yra ikoniškas Londono dangoraižis, vienas aukščiausių pastatų Europoje ir patenka į aukščiausių pasaulio pastatų šimtuką.

Apsilankę jo 72 aukšte esančioje atviroje apžvalgos aikštelėje “Skydeck” galėsite pamatyti vienus geriausių 360° Londono vaizdų. Be to, 68-ajame ir 69-ajame aukštuose įrengtos vidaus apžvalgos aikštelės.

the shard london, londono dangoraizis

Šardas dirba iki vėlyvo vakaro, todėl apsilankymą čia labai lengva įtraukti į dienos pabaigą.
Vaizdai puikūs saulėlydžio metu, tačiau lygiai taip pat malonu čia apsilankyti dieną arba sutemus.
Bilietus patariama įsigyti iš anksto.

Powered by GetYourGuide

Patarimai trumpai kelionei Londone:

  • Gyvenkite netoli metro – svarbiausia Londono dydžio mieste, patogus susisiekimas su lankomais objektais.
  • Vaikščioti reikės – patogūs sportbačiai yra must have.

  • AIROLO e-sim, kad galėtumėt ramiai naršyti internete viešint Londone.

  • Nepamirškite rozetės adapterio, kad galėtumėte patogiai pasikrauti savo elektronikos įrenginius.

  • Visus bilietus, kur nueiti tikrai norite, nusipirkite iš anksto. Geriausia – variantus, kur nereikia laukti eilėse. Sutaupysite daug laiko.

  • Visų objektų aplankyti ir viduje nepavyks per vieną dieną. Tad priklauso nuo Jūsų interesų – išsirinkite vieną ar du muziejus/objektus, į kuriuos iš anksto nusipirkite bilietus.
    Aš vieną kartą Londone ėjau į Nacionalinę Galeriją, kitą į Natūralios Istorijos Muziejų.

  • Plaukimas temzės upe, valandos ar poros valandų turas Londone arba Hop on-off autobusas tikrai padės per dieną geriau pažinti Londoną. Bent kokį nors neilgą turą verta įsigyti.
Powered by GetYourGuide
hop on hop off tourist tour bus in london uk, turistinis autobusas londone

Šis maršrutas viešint Londone tikrai įveikiamas ir puikus. O, ką aplankyti viduje, kur užsukti ir skirti daugiau laiko – pasirinkimas Jūsų rankose. Priklauso nuo Jūsų interesų, galimybių ir kiek laiko Londone turite.

Pasidalinkite savo patirtimi – kokios dar vietos Londone Jums įsiminė?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *