Andalūzijos regionas pilnas vietų, kurias norėtųsi aplankyti. Jei tik turima laiko, čia tikrai yra, kur dar nukeliauti, kur dar magnetuką lauktuvėms nupirkti, kur dar fantastiškų vaizdų prisižiūrėti, nuotraukų padaryti… Malagoj mes turėjom penkias naktis, tad vieną dieną norėjosi paskirti kokiai išvykai aplink. Variantų daug, jei laiko yra, tikrai galima daug dienos išvykų, vertų dėmesio, pasidaryti. Bet mes pasirinkome RONDĄ.
Vėliau Granadą, Kordobą, Seviliją aplankėm – visi miestai labai verti dėmesio ir laiko.
Nevairuojam ir automobilio nesinuomojom – nors tai tikriausiai patogiausias variantas, kokį čia rasit. Nes sustoti galima daug kur pakeliui, keliai neblogi. Nuomos kainos palyginus nedidelės, benzinas kainuoja (bent šiuo metu) tiek pat, kiek pas mus. Jei nebijot vairuoti – bus labai patogu. Ir neišeis brangiai.
Siūlau AutoEurope arba EconomyBookings pasidairyti automobilio nuomai.
O kaip suktis be automobilio? Traukiniai yra puikūs, patogūs, bet, deja, Ispanijoje gana brangūs. Ir važiuoja ne visur. Į Rondą, tarkim, traukinio patogaus (tiesioginio) nebuvo.
Ne taip, kaip Italijoje, nors tai tie patys renfe…
Malaga – Ronda be automobilio?
Autobusu :
Į Rondą turėjome variantą autobusu, tiesiogiai veža DAMAS kompanija. Vienam žmogui bilietas į vieną pusę kainuoja 14 Eur. Kelionė trunka 2 valandas. Žadamas interneto ryšys, galima keliauti su lagaminu, tik nėra wc.
Jei tik norit mažiau rūpesčių, galit į RONDĄ keliauti, nusipirkę turą, tad viskuo bus pasirūpinta:
BlaBlaCar platforma :
Mes išbandėme BlaBlaCar platformą, kuri labai paplitusi Ispanijoje. Tai žmonės, kurie keliauja savo automobiliu tuo maršrutu ir už mokestį priima pakeleivius. Gal skamba nesaugiai, bet svarbu peržvelgti atsiliepimus, įvertinimus ir bus ramiau, mokėti pinigus tik per pačią platformą. Mūsų patirtis labai teigiama. Beje, yra ir moterų, kurios veža tik moteris/merginas, tad keliaujant vienai ar kelioms merginoms galima rinktis tokį variantą, kad būtų ramiau.
Į priekį keliavome su vidutinio amžiaus vyriškiu Jesus, jis nedaug kalbėjo angliškai, bet buvo labai malonus. Su mumis dar važiavo ir kita mergina, kuri su juo visą kelią plepėjo ispaniškai.
Iki jo išvažiavimo vietos gerokai pasivaikščiojome, bet kelionė buvo maloni. Dviese už kelionę sumokėjome 15 Eur.
Atgal grįžome su mergina Maria, kuri studijuoja slaugą Rondoje, ji net mus pavežė iki centro Malagoje, nors jai jis nebuvo visai pakeliui, puikiai susikalbėjome, o kelionė kainavo dviems 12,49 Eur. Beje, Malaga-Ronda kelionė mašina truko apie 1h 30min. O maršrutas labai vaizdingas, nuolat matai vynuogynus, kalbus, uolienas ir gamtos grožybes. Žiūrėjau pro langą ir visai neprailgo.
Viską užsisakinėjau per app’są BlaBlaCar, susikūriau anketą. Bendravau per ją arba per whatsapp (Ispanai visi naudoja, labai patogu bendrauti ir verta atsisiųsti, jei neturit). Tiesa, programėle ispaniška, bet, jei kalbos nemokat, nebus labai sunku susigaudyti po kiek laiko. Pasirenki datą, kryptį, kiek jūsų keliauja ir žiūri pasiūlymus, paspaudus matai, kurioje vietoje paima, kur palieka, gali pažiūrėti patirtį, įvertinimus ir pan. Labai paprasta, o variantų Malaga-Roda-Malaga buvo daug, užsisakėm tą pačią dieną iš ryto ir po pietų išvažiavome, patogiausia užsisakyti iš vakaro, jei norite išvykti ryte. Ten nuvykus, iškart užsisakėm kelionę atgal ir tiek.
Ką pamatyti Rondoje?
Miestas labai vaikštomas, čia visur galima pėščiomis. Jei nemėgstate ar negalite daug vaikščioti, galima privažiuoti bent kuo arčiau senamiesčio, o toliau jau paeiti. Mes jokio transporto Rondoje nenaudojome. Tik savas kojas 🙂
WeGotTrips siūlo audio gidą (anglų kalba) po Rondą, kuris padės kokybiškiau apsidairyti. Reikės išmanaus telefono ir jų programėlės bei nuosavų ausinių. Bet patirtis bus turtingesnė.
Plaza de Toros de Ronda
Yra didinga buliaus skulptūra, gražus parkas ir arena, kur vykdavo (dabar kartą metuose dar vyksta) bulių kautynės. Čia, beje, yra seniausia bulių kautynių arena. Pastatyta 1785 metais ir talpina 5 000 žiūrovų.
Čia yra ir kautynių su buliais mokykla 🙂
Įėjimas vidun mokamas – visą informaciją rasite muziejaus tinklapyje – įėjimo kaina 9€, su audiogidu 11€.
Čia verta pradėti kelionę po Rondą, nes visai šalia rasite ir turizmo centrą.
Apžvalgos aikštelė
Nuo buliaus skulptūros, toliau eikite parku link apžvalgos aikštelės ir nuostabiai atsiveriančio vaizdo. Aš labai bijau aukščio, tad visur laikiausi saugaus (per saugaus) atstumo, bet vaizdai tikrai nuostabūs – kalnai, uolienos, vynuogynai… verta vien dėl jų atvažiuoti.
Puento Nuevo – naujasis tiltas
Toliau eikite link Plaza España ir prieisite Rondos vizitinę kortelę – naująjį tiltą. Po ilgų statybų jis buvo pabaigtas 1793 metais. Jis maždaug šimto metrų aukščio. Jis skiria senamiestį ir naujamiestį.
Verta jį praeiti ir nueiti, kur jo vaizdas iš toli gražiai matyti.
Viena iš tokių vietų – sekant ženklais ties Plaza de Maria Auxiliadora, iki jos einant Tenorio gatve.
Mondragon rūmai
Maurų ir Renesanso architektūros mišinys. Šiais laikais tai Rondos vietovės muziejus, demonstruojantis miesto istoriją, beje, jame lankantis pamatysit ir gražiai atsiveriančią senamiesčio panoramą.
Parcento kunigaikštienės aikštė
Toliau keliaukite į Parcento kunigaikštienės aikštę (ispaniškai – Plaza Duquesa de Parcent), kuri laikoma viena gražiausių miesto aikščių. Ją supa keletas paminklų, įskaitant miesto rotušę, tačiau ryškiausias iš jų, be abejonės, yra Šv. Mergelės Marijos bažnyčia. Šios bažnyčios statyba truko beveik 200 metų, joje susipina renesanso ir gotikos stiliai. Nedvejodami užsukite į vidų ir pasigrožėkite gotikinio stiliaus nava ir kolonomis, 2 aukštų renesanso stiliaus choru ir gražiais baroko elementais.
Almocabar vartai ir arabų siena
Toliau keliaukite pro Arminano gatvę ir Cuesta de las Imagenes gatvę iki buvusių miesto vartų Puerta de Almocabar. Dėl savo geografinės padėties ir aukštų sienų bei vartų, pastatytų islamo laikotarpiu, Ronda buvo vienas iš neįveikiamų Andalūzijos miestų.Musulmonų laikais Puerta de Almocabar buvo pagrindinis įvažiavimas į miestą ir didžiausi vartai. Jį supo du pusapvaliai gynybiniai bokštai.Kitos senovinės sienos yra rytinėje miesto dalyje su Cijara vartais. Vakarinėje dalyje galima pamatyti Albakaros sienas, pastatytas vėjo malūnams apsaugoti. Taip pat galite pamatyti dar 2 vartus: Vėjo malūnų (Puerta de los Molinos) vartai ir vėjo vartai (Puerta del Viento).
Ar verta keliauti į Rondą?
Verta, nes tikrai labai gražūs gamtos vaizdai, o ir senamiestis man labai patiko. Čia ir atvirukų nusipirkau, ir sumuštinį suvalgiau. Daug vaikščiojom, buvo gražu ir gera. Beje, per Rondą driekiasi ir Santiago de Compostelo maršrutas.
Manau, kad vykusi dienos kelionė iš Malagos ar kitų netoliese esančių vietovių Andalūzijoje.
Beje, kelyje tarp Malagos ir Rondos atrasite ir populiarų CAMINITO DEL REY – karalių keliukas – 6 km nuo Ardales miestelio. Tai įspūdingas kelias tarpekliais, apžiūrint gamtą, uolas. Kas buvo, sako, kad labai verta ir palieka didelį įspūdį. Kadangi man jau Rondos buvo per daug kaip bijančiai aukščio, nebandžiau, bet kitiems rekomenduoju – tik jau bilietus pirkit internetu ir iš anksto, nes kitaip nelabai pavyks gauti 🙂
PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per Get Your Guide, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.
Pingback: Ką aplankyti MALAGOJE, Ispanijoje? 10 lankytinų vietų ir naudingi patarimai - Kelionduonė
Pingback: 10 dalykų, kurie pravers keliaujant GRANADOJE, Andalūzijoje, Ispanijoje - Kelionduonė
Pingback: Diena KORDOBOJE, Andalūzijoje, Ispanijoje - Kelionduonė
Pingback: Kelionė į SEVILIJĄ: transportas, nakvynė ir tai, kas naudinga Ispanijoje - Kelionduonė
Pingback: Kaunas - Malaga (Ispanija): oro uostas, nakvynė ir transportas - Kelionduonė