Skrydis į Varšuva: nuo Modlin oro uosto iki centro

Detalūs įrašai apie SAVAITGALĮ VARŠUVOJE bei VARŠUVOS VIEŠĄJĮ TRANSPORTĄ.

Skrydis Kaunas – Varšuva

Visada į Varšuvą keliaudavau LuxExpress autobusu, bet šį kartą keliauju su ten nebuvusiu draugu ir radau sąlyginimai nebrangius skrydžius, tad nusprendžiau šį kartą į Varšuvą skristi lėktuvu.

Deja, iš Vilniaus skrydžių tiesioginių nėra, bet yra iš Kauno oro uosto.
Skraidina pigių skrydžių bendrovė Ryanair.


Pats skrydis trunka vos valandą. Kaina į vieną pusę dažnai nuo 15 iki 50 Eurų, tad galima tikrai nebrangiai nukeliauti į Lenkijos sostinę.


Už skrydžius pirmyn-atgal, vietas šalia dviems žmonėms, vieną papildomą lagaminą (aš pasiimsiu rankinį bagažą, lagaminą, draugas keliaus tik su kuprine) sumokėjau 113Eur.

Viską suapvalinus, žmogui kelionė į vieną pusę atsiėjo nepilnai 30Eur.
Tikrai nėra brangu.

Modlin oro uostas Varšuvoje: kaip nusigauti į Varšuvos centrą?

Varšuvoje yra du oro uostai Chopin oro uostas netoli centro, patogesnėje lokacijoje. Bet į jį pigios oro linijos kaip Ryanair neskraido.

Mes atskrisime į Modlin oro uostą.

Jis nuo Varšuvos centro nutolęs maždaug 40 km.
Tad atskridus reiks dar šiek tiek pavažiuoti, kol galima bus vaikštinėti po Varšuvos senamiestį.

Kaip geriausia pasiekti Varšuvos centrą?

TRAUKINIU

Koleje Mazowieckie (Masovian Railway):
Traukinių stotis nėra visai prie pat Modlin oro uosto, bet prie jo kursuoja autobusai (kas 20-30 min), jų tvarkaraštis suderintas su traukinių išvykimo laiku, kurie nuo oro uosto nuveža iki traukinių stoties.

Tuomet jau galite keliauti traukiniu iki pasirinktos stotelės Varšuvoje. Daugiau informacijos ČIA.
Stoteles ir geležinkelio planą galite pamatyti ČIA.
Kelionė trunka nepilną valandą, o kainuoja apie 5-6 Eur žmogui į vieną pusę.

Pastebėjimas – nevažinėja naktį. Paskutinis traukinys, kai mes skrendame, yra 23h, o pirmas apie 4:30h.

Kadangi mes atskrendame 22:30h nerimauju, kad į paskutinį galim ir nepakliūti… Bet, jei keliaujate nedidelėje kompanijoje ir normaliu laiku, tai pigiausias variantas.

Šiuo variantu pasinaudojome grįždami. Nuvykome iki Varšuvos centrinės stoties ir prie langelio nusipirkome bilietus į MODLIN. Pačiame oro uoste ir didesnėse stotyse bilietus galima pirkti ir automate, bet centrinėje stotyje jie kažkur pasislėpę. Į bilietą įskaičiuotas ir minėtas autobusas. ČIA rasite daugiau informacijos.

Ieškant traukinių, naudokite platformas OMIO, TRAINLINE , RAIL EUROPE .

AUTOBUSU

Iš Modlin oro uosto į Varšuvą veža FLIX BUS kompanijos salotiniai autobusai. Ne kartą teko su jais keliauti – patogūs, patikimi, nebrangūs.


Stoja dviejose stotyse: Metro Mlociny ir Warsawa West. Jei lokacijos patogios – geras variantas.
Kainos žmogui į vieną pusę svyruoja nuo 8-15 Eur.

Kadangi mes vėlokai atskridom, tad rinkausi šį variantą – už du bilietus (į vieną pusę) sumokėjau 22 Eur.
Atvykstant tokiu laiku, kai su traukiniu keliauti nepatogu, variantas geras, kad ir brangesnis.
Gerai, kad nusipirkome bilietėlius iš anksto, nes vėliam vakarui visas autobusas buvo išpirktas, kai važiavome.

Yra dar kita lenkiška kompanija CONTBUS, kuri keliauja nuo Liublino ir veža į ir iš Modlino oro uostą ir iki Varšuvos. Bet jų puslapis lenkų kalba, sunkiau suprasti, kas ir kaip. Modlino oro uoste jie turi kioskelį – ten galima bilietus nusipirkti ir sužinoti daugiau.

728x90

BOLT, UBER ir TAXI

Visada yra variantas keliauti taxi. Jis brangesnis, bet komfortiškas. Jei keliaujate pavyzdžiui keturiese – gal net apsimokės. Lenkijoje patogu keliauti su BOLT programėle arba su UBER, kaip ir pas mus. Joje pamatysite kainas. Lietuviai dalinosi patirtimis, kad daug kas Modlino oro uoste siūlo vieni kitiems kartu kviestis taxi iki Varšuvos, tad taip važiuojant drauge, gaunasi pigiau.

Mes BOLT’o paslaugomis pasinaudojome, nuvažiavę iki Warsaw West stoties su FLIX autobusu. Nuo ten su bolt’u nuvažiavome apsigyventi apie vidurnaktį, sumokėjome 10 Eu už penkiolikos minučių kelionę automobiliu. Labai brangu nėra, kainos kaip Lietuvoje. Labai patogu, saugu, paprasta. Jei naudojatės šia paslauga Tėvynėje, tai bus lengva ir Lenkijoje, nieko programėlėje nereikia keisti.

Jei ieškote nuomotis automobilį – siūlau naudoti platformas RENTAL CARS , ECONOMY BOOKINS , DISCOVER CARS (leidžia palyginti įvairių kompanijų variantus).

Modlino oro uostas Varšuvoje

Pats oro uostas nedidelis, čia netruks labai ilgai praeiti visas patikras.

Realiai pasilikus iki skrydžio pus antros valandos, spėsit ir praeiti apsaugas, kavos atsigerti, parduotuvę apžiūrėti ir tualete apsilankyti neskubant.

Kavinukės čia kelios – yra dešrainių, kavos, pyrago. Gerų suvenyrų ar kažko ypatingesnio čia nelabai atrasit, ilgam laukimui nelabai pritaikyta. Atstumai nedideli, labai primena Kauno oro uostą.

Powered by GetYourGuide

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

2 Replies to “Skrydis į Varšuva: nuo Modlin oro uosto iki centro”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *