Savaitgalis VARŠUVOJE: maistas, nakvynė, išlaidos, muziejai ir kt.

Atskridome į Varšuvos Modlin oro uostą vėlai vakare ketvirtadienį. Apie tai, kaip nuo ten pasiekti Varšuvą, rašiau ŠIAME įraše.

Laiko turėjome iki sekmadienio. Nusipirkome trijų parų viešojo transporto bilietuką, jis galiojo visose transporto priemonėse (metro, autobusuose, tramvajuose). Apie tai rašiau ČIA.

Na, o dabar apie patirtis Varšuvoje, lankytas vietas ir potyrius.
Neaptariu Varšuvos senamiesčio – čia vaikščioti būtina, daug gražių vietų, bet apie jas tiek kalbėta, tiek jos jau išmindžiotos, kad norėjau pasidalinti papildomais dalykais:

1. NAKVYNĖ AIRBNB

Ieškant nakvynės man buvo svarbi kaina (ieškojom biudžetinio varianto), bet kad būtų virtuvė ir privatus vonios kambarys ir lokacija, per daug nenutolusi nuo centro.
Taipogi, atvykome po vidurnakčio, tad vėlyvas self-check’inas irgi buvo reikalingas.
2023 vasarą tris naktis su tokiais poreikiais galima buvo gauti maždaug už 200 Eu ir daugiau.

Kažkaip tikėjausi, kad Varšuvoje pamatysiu mažesnes kainas, bet tai vis tik didmiestis, sostinė – labai pigu nėra.

Mano variantas visame kontekste nebuvo brangus – mokėjau 185 Eur, 3 naktys, 2 žmonės.
Užsakinėjau ŠITUS apartamentus per AirBnb. Atsiliepimai buvo geri, vieta apie 4km nuo senamiesčio, netoli autobusų stotelė, miestą pasiekdavom per nepilną pusvalandį, priklausomai nuo kamščių.
Mažas kambarys, bet viskas, ko reikia, buvo. Likom patenkinti.

2. MAISTAS

Poreikiai, liečiantys maistą, labai individualūs.
Mes valgėme tradicines sriubas Varšuvos centre, restorane prie barbakano – už mano barščius su koldūniukais (lenkiškuose barščiuose nėra tirščių) ir draugo tradicinę sriubą duonoje su kiaušiniu, mėsa, sumokėjome 12,88 Eur. Kaip tik už sriubas, nėra pigu, bet paragauti verta. Varšuvos centro kavinių kainos tokios pat kaip Vilniaus senamiestyje.

Aplink pilna ledainių, kavinukių su desertais. Kainos irgi kaip mūsų sostinėje. Apsilankėme gal trijose. Kava kokybiška, skanu, įdomu.

Man patiko “Relaks cafe” – labai hipsteriška, nedidukė kavinė. Pasirinkimas mažas, bet ten ragautas sūrio pyragas buvo tiesiog tobulai skanus, šviežias ir gaivus.

“Paradox cafe” irgi buvo įdomi – ten daug stalo žaidimų, geimerių tematika, visai netoli žydų muziejaus. Daug alaus, jauku.

Gyvenome arti LIDL parduotuvės, tad pusryčiams, vakarienei apsipirkdavome maisto ten. Kainos panašios, gal šiek tiek pigiau, yra šiek tiek kitokių produktų, lenkiškų prekinių ženklų. Radau skanias salotas su burokėliais ir bulgūro kruopomis, keptas perlenktas picutes, virtinius su špinatais ir varške…

Beje, LIDL programėlę galima naudotis ir Lenkijoje, tik nustatymuose nustatykite iš naujo šalį.

3. POLIN Lenkijos žydų istorijos MUZIEJUS

Šį savaitgalį viešėdama Varšuvoje, aplankiau du vertus dėmesio muziejus.

Labai rekomenduoju POLIN – Lenkijos žydų istorijos muziejų. Jis padarytas nepaprastai inovatyviai, suteikiami audio gidai, kurie padeda įsijausti į istorijas, daug papasakoja apie kontekstus. Ne tik lentelės ar dokumentai, bet atkurtos net gatvės, aplinkos, daug ekranų.
Tikrai labai išsamus, įdomus ir įtraukiantis muziejus, tikra unikali patirtis ir pavyzdys, kaip istoriniai muziejai gali atrodyti.

POLIN muziejuje reikės kokių trijų valandų. Mes turėjome dvi ir laiko pritrūko. Trys-keturios valandos turėtų būti skirtos ramiam apsižiūrėjimui. Mes jau į laikiną parodą nebespėjom kokybiškai nueiti, tik prabėgom. Yra ir bufetas, jei norisi pertraukų. Pritaikyta ir vyresniems – yra sulankstomos kėdutės, kurias galima paimti, yra liftai. Nenustebkite, kad įeinant į muziejų yra patikra, kur rentgenu peršviečia turimus daiktus.

POLIN muziejuje kainos nėra didelės, turint omenyje, kad muziejus įspūdingas.
Suaugusiam žmogui, bilietas kainuoja 45 Zlotus, 10 Eur. Audio gidas (ausinės ir aparačiukas, kalbą pasirinkti galima). Visas kainas galite pasitikrinti ČIA.

4. KOPERNIKO MOKSLO CENTRAS – MUZIEJUS

Labai rekomenduoju bilietus nusipirkti iš anksto – tris kartus, viešėdama Varšuvoje, bandžiau užsukti į šį muziejų ir teko pabučiuoti duris. Bilietai išperkami iš anksto, ypač sezono metu, savaitgaliais. Čia vyksta daug vaikų klasių ekskursijų ir lankytojų netrūksta. Dabar bilietus nusipirkau iš anksto – ketvirtą kartą pavyko apsilankyti. Tiesa, bilietus gavau likus dviems valandoms iki uždarymo, tad laiko kiek pritrūko…
Siūlau čia praleisti kokias tris-keturias valandas, jei leidžia galimybės.

ČIA rasite oficialų muziejaus puslapį, kur galima pasitikrinti užimtumą, nusipirkti bilietus (tam reiks užsiregistruoti), rasite centro darbo valandas ir kitą reikalingą informaciją.

Šis muziejus labai tinka visai šeimai, patiks vaikams. Labaid daug eksperimentų, sukurtų žaidimų forma. Suaugusiems irgi bus įdomių dalykų – dirbtinis intelektas, psichologiniai testai, ekologinių problemų analizė ir pan. Bet ir pagrosite, išbandysite visokius kuriozus. Smagu.

Bilietai suaugusiam 40 Zlot (8,95 Eur) darbo dienomis arba 42 Zlot (9,4 Eu) savaitgaliais.
Nusipirkus bilietą internetu, su juo galima bus į muziejų patekti likus pusvalandžiui iki nurodyto laiko ir juo galima pasinaudoti praėjus iki valandos laikotarpio nuo nurodyto laiko ant bilieto.

Tiesa, atskirai čia yra ir planetariumas, vyksta įvairūs pasirodymai. Tam bilieto reikės atskirai – viską rasite tame pačiame puslapyje.

5. LAZIENKI KROLEWSKIE parkas

Labai gražus, Paryžių primenantis, erdvus parkas. Čia yra ir rūmai su muziejumi, ir amfiteatras, skulptūros, gražūs fontanai, augalai. Daug kas sėdi ant suoliukų, piknikauja. Vaikų žaidimų aikštelės, ledainės. Pasivaikščiokite, atsipūskite. Matėme ir gyvą povą, įlipusį į medį. Kai kas plaukiojo kateriuku.

Jei į muziejų norėsite, informaciją rasite ČIA.

6. ZLOTAI

Vykdama į Varšuvą savaitgaliui, keitykloje nusipirkau 60 Zlotų, už nepilnus 14 Eu.
Na ir praktiškai visus išleidau oro uoste grįžtant. Nes zlotų daug nereikia, jei atsiskaitinėjate kortele.
Vienintelės vietos tai vieši tualetai, smulkūs turgeliai ar pardavėjai (jei ant kokios dar mugės užtaikysit) ir muziejuose spintelės, kur kad raktas veiktų, reikia du zlotus įmesti. Na, ir arbatpinigiams.
Bet realiai užtenka labai nedaug vardan šventos ramybės, o galima ir visai nesikeisti, jei esate pratę nenaudoti grynų pinigų.

Į ką verta atkreipti dėmesį – atsiskaitant kortele, visur prisidedamas valiutos keitimo mokestis. Nenustebkit, kad nuskaičiuos keliais procentais daugiau nei manėte. Pastebėjau, kad bent jau mano SWED bankas rezervuodavo sumą be papildomo mokesčio – tarkim už Koperniko bilietus nuskaitė 18,59 Eu. Bet, kai lėšos pakeisdavo statusą iš “rezervuota”, jos padidėdavo ir būdavo pridedamas keitimo mokestis, tad galiausiai už bilietus nuskaitė 19,30 Eur. Šie mokesčiai nėra dideli, jei kalbam apie smulkius pirkinius, bet per visą savaitgalį kokių 10-15 Eur man jie papildomai sudarė.

7. IŠLAIDOS SAVAITGALIUI VARŠUVOJE

Na, tai labai individualus dalykas. Priklauso ir nuo įpročių, galimybių, norų.
Tad galiu tik referenciškai pasidalinti, kiek išleidome dviese, jauna pora, trims naktims Varšuvoje.

Skridome lėktuvu. Kelionės iki Kauno oro uosto neskaičiavau.
Butas Varšuvoje buvo su patogumais, bet nedidelis ir toliau nuo centro, ekonominis, bet geras variantas.
Naudojomės viešuoju transportu, naktį nuo stoties iki namų važiavome taksi.
Kavinėse nedaug pietavome, kartą valgėm tradicines sriubas, lankėmės dar KFC, kitką pirkom ir gaminomės, bet kelis kartus per dieną nusipirkdavom kavos su ledais ar kokiu pyragu.
Viską apvalinu:

RYANAIR skrydžiai: 114 Eur
AirBnb apartamentai: 185 Eur
Flix Bus autobusas nuo oro uosto iki Varšuvos: 22 Eur
Bolt’as taksi vėlai vakare: 10 Eur
Traukinys iki oro uosto: 10 Eur
Viešasis transportas (trijų dienų bilietai): 17 Eur
Suvenyrai: 6 Eur

POLIN Lenkijos žydų muziejus: 21 Eur
Koperniko mokslo centras: 19 Eur

Sriubos “Barbacan” restorane: 13 Eur
Kava, sūrio pyragas, šalta arbata “Relaks Cafe”: 10 Eur
Kava, arbata, medaus pyragas “Paradox cafe”: 8 Eur
KFC: 14 Eur
Dvi kavos ir tortas “Sucre Bistro”: 13 Eur
LIDL: 21 Eur
LIDL: 21 Eur
Maistas oro uoste: 14 Eur

Mums dviese gavosi apie 520 Eur, tad po 260 Eur asmeniui.
Ar galima pigiau? Galima. Kaip ir gerokai brangiau.
Varšuva, kaip ir Vilnius, lyginant su vakarų Europos didmiesčiais, nėra brangus miestas. Tai, jei norisi daug neišleisti, tikrai įmanoma.


One Reply to “Savaitgalis VARŠUVOJE: maistas, nakvynė, išlaidos, muziejai ir kt.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *