Stransted Oro uostas – LONDONAS: ką reikia žinoti ?

Londone buvau du kartus. Abu kartus realiai po vieną pilną dieną.
Praėjusį kartą lankiau drauge Kolčesteryje, tad vienai dienai ir į Londoną nuvažiavom. O dabar praleidus šešias savaites Ispanijoje ir Portugalijoje, netikėtai ir Londoną aplankėm, prieš grįžtant namo.

ryanair plane above london flight, londonas ryanair lektuvas stansted

Londono Stansted oro uostasLondonas

Su draugu skridome iš Lisabonos į Londoną, į Stansted oro uostą.
Iš to paties oro uosto ir grįžome namo, skridome į Vilnių.
Radome nebrangius skrydžius, tad toks variantas pasirodė priimtinas.

Kelionė su 10kg rankiniu bagažu Ryanair lėktuvu asmeniui iš Lisabonos į Londoną, kainavo 83 €
Atgal į Vilnių iš Londono toks bilietas žmogui kainavo 55 €

Kaip nuvažiuoti nuo Londono Stansted oro uosto iki Londono centro?

Yra keli variantai – ir traukiniai, ir autobusai.
Mes ieškojome pigiausio, nes kainos tikrai kandžiojasi.

Išsirinkom NATIONAL EXPRESS autobusą. Jis iki Londono važiuoja apie 50 minučių.
Juo važiavome ir į priekį, ir atgal.

Perkant bilietus iškart į priekį ir atgal, gaunasi pigiau.
Už keturis bilietus (dviems žmonėms iki Londono ir tuomet po dviejų dienų nuo Londono iki Stansted oro uosto) sumokėjome apie 54 € (£46)

Žmogui į vieną pusę bilietas kainuoja nepilnus 20 €.
Patogiausia ir pigiausia pirkti iš anksto, galima per GetYourGuide.

Perki tam tikrai dienai, bet nėra konkrečios valandos. Jie kursuoja dažnai, tikrai ilgai laukti nereikėjo. Autobusai patogūs, viskas su kelione buvo gerai. Tik pasižiūrėkite, kur apsistojote, nes skirtingi NATIONAL EXPRESS autobusai važiuoja į skirtingas Londono vietas, tad išsirinkite, kuris autobusas ir sustojimas Jums reikalingas.

Iškart perkant bilietą pirmyn-atgal, atgalinį bilietą panaudoti reiks per tris mėnesius.

Powered by GetYourGuide

Jei nepirksite bilieto iš anksto, ieškokite oro uoste, jau link išėjimo, automatų su NATIONAL EXPRESS logotipu, kuriuose galima nusipirkti bilietą.

Keliauti nuo Stansted oro uosto iki Londono galite ir EXPRESS traukiniu.
Šiek tiek brangiau, bet patogu, irgi neblogas variantas. Į vieną pusę žmogui kainuoja 26.87 € 

Powered by GetYourGuide

Kur Londone nakvoti?

Mes ieškojome biudžetinio varianto nakvynei dviems naktims. Londone kainos tikrai aukštos, tad apsigyvenome AirBnB maždaug valanda kelio metro iki populiarųjų Londono objektų. Tai Pinner rajonas, kuris ramus, stereotipiškai britiško stiliaus. Šalia buvo TESCO prekybos centras, fantastiškai skanūs Fish And Chips.

ideal fish bar in london UK pinner, pinner londone fish and chips restoranas ideal fish bar

Už dvi naktis porai mokėjom 158 € – kaip Londonui, tai pigu.

Bet Londone ir yra svarbiausia rasti vietą, kur šalia būtų metro.
Svarbiausia – susisiekimas, o visa kita tikrai įveikiama ir patogu.

Ką pakeitė BREXIT keliaujantiems į Londoną UK?

1. Būtinas pasas, neužtenka tik asmens tapatybės kortelės. Reikia praeiti papildomą apsaugos punktą.

2. Kadangi UK nebepriklauso ES, telefono ryšys ir mobilūs duomenys gerokai brangesni.
Pasižiūrėkite, kokios sąlygos taikomos Jūsų planui. Labai patariu nusipirkti papildomą kiekį duomenų, kad galėtumėte patogiai keliauti.

Tam labai pasitarnauja E-SIM paslauga, kai išmaniajame telefone įsidiegi elektroninę SIM kortelę, tinkamą tai vietai. Su AIRALO daugumai bandžiusių – puiki patirtis. Galima įsigyti gigabaitą savaitei, galima du ar daugiau. Tai vienkartinis mokestis ir galima laisvai naudoti žemėlapius, kuriems reikalingas internetas, naudoti socialines medijas ir t.t. Tikrai patariu pasižiūrėti, kokias sąlygas siūlo Jūsų telefono operatorius ir palyginti su AIRALO, pamatysite, kas labiau apsimoka.

Powered by GetYourGuide

3. Jungtinė Karalystė mums tapo trečiąja šalimi. Tad yra griežtesni ribojimai, kokius daiktus galima parvežti namo lauktuvių, siuntiniams galioja muitai ir siuntimas brangesnis.

Ką svarbu žinoti, keliaujant Londone?

Svarai ir REVOLUT banko kortelė

Kaip tikriausiai žinote, skiriasi naudojama valiuta. Juntinėje Karalystėje naudojami svarai. Be grynų pinigų, ypač viešint Londone ir neilgai, tikrai galima apsieiti. Praktiškai visur galima atsiskaityti kortele. Bet kadangi skiriasi valiutos, tenka mokėti valiutos keitimo mokestį. Kiek atsiskaitinėjau SWED banko kortele, tas mokestis tai 0,20 €, tai 0,10 € priklausomai nuo mokamos sumos…

Labai apsimoka atsiskaitinėti su kortele, kuri neturi tokio mokesčio arba turi jį nedidelį. Mes abu su draugu turėjome REVOLUT paskyras, tad pasidarėme elektronines korteles, persivedėme į REVOLUT sąskaitą pinigų ir stengėmės atsiskaitynėti būtent REVOLUT kortele, tikrai pasitaupė, o ir patogu.

Jei REVOLUT paskyros neturite, bet norite susikurti (nes keliaujant valstybėse, kur kita valiuta, tikrai labai apsimoka), būsiu dėkinga, jei pasinaudosite mano nukreipimo nuoroda: https://revolut.com/referral/?referral-code=dominyri0!APR2-24-AR-H1

revolut kortele keliaujant, revolut card on phone screen, revolut bank card online
Photo by Sophie Dupau on Unsplash

Viešasis Londono transportas

Įdomu, kad ir einant į metro ar autobusus, nebūtina pirkti (galima, bet kainuoja brangiau) atskiro transporto bilieto, galima visur žymėti banko kortelę.

Einant į metro ar iš jo išeinant, galite nuskaityti banko kortelę ir varteliai atsidarys.
Įlipus į Londono autobusą, pasižymėkite irgi su banko kortele.

Labai patogu, visur naudojom REVOLUT kortelę telefone.

Aišku, yra niuansas, kad niekada nežinai, kiek gi pinigų nuskaitys Londono transportas. Bet kažkokių kuriozų ar neatitikimų nepasitaikė. Pinigus nuskaitydavo susumavus už visą dieną. Tad tiks pasižymėjus, nuskaitymas neįvyksta, bet pamatysite sekančią dieną, kad Londono metro nuskaitė tam tikrą sumą.

Pagal viską jie apskaičiuoja palankiausią tarifą, mąsto už jus – žino, kur įlipom ir išlipot metro, tad žino, kurioms zonoms, kuriam laikui Jums nuskaičiuoti bilietą. Žino, ar persėdote per tam tikrą laiką į kitą transporto priemonę ir panašiai.

inside metro in london, londono metro

Viešint Londone ilgiau OYSTER transporto kortelė gali būti geras variantas, bet mums užteko tik bankų kortelėms toms kelioms dienoms.

Transporto kainos Londone keitėsi nuo Kovo mėnesio 2024 m. Yra premjero įšaldytos iki 2025 m.
Visus tarifus ir bilietų rūšis rasite ČIA

Tomis dienomis, kai važiavome tik metro nuo ten, kur paleido NATIONAL EXPRESS autobusas iki reikiamos vietos, kur apsigyvenome (geras pusvalandis kelio) už vieną važiavimą metro be persėdimų mums nuskaitė po £2 (2,35 €). Važiuodami atgal, sumokėjom tiek pat.

Turėjome vieną pilną dieną Londone, tad nuo Pinner, kur apsistojome, važiavome iki Londono centro (apie valanda kelio metro be persėdimų), Londone kartą pavažiavome kelias stoteles autobusu ir su metro grįžome namo. Už tokios dienos transportą Londone nuskaitė po £8.75 (10,41 €)

Britiškos rozetės – nepamirškit adapterio

Nepamirškite, kad Londone ir rozetės bus kitokios nei Europoje. Tad įsigykite adapterį, kuris leis pasikrauti telefoną, kompiuterį, ausines.

Dalijausi sąrašu – atradimais iš AMAZON(vokiško), kurie tikrai praverčia keliaujant. Universalus adapteris rozetėms vienas jų.

Hop-On Hop-Off Londone

Jei Londone neturite daug laiko, o pagrindinius objektus pamatyti norisi – Hop-On Hop-Off autobusas yra geras variantas. Kaina asmeniui po 45.53 € 

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

One Reply to “Stransted Oro uostas – LONDONAS: ką reikia žinoti ?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *