Terminės vonios BUDAPEŠTE Vengrijoje – Széchenyi Spa

Jei jau lankotės Vengrijos sostinėje Budapešte, verta pagalvoti ir apie terminių šaltinių vonias, kuriomis Budapeštas garsėja. Aš išmėginau populiariausią Budapešto Szechenyi Spa ir pasidalinsiu įspūdžiais.

Terminis vanduo nuo seno garsėja kaip turintis daug sveikatai naudingų savybių – mažinantis skausmą, naudingas odai, turintis priešuždegiminių savybių. Kiek tai yra tiesa, kiek ne, nežinau, bet tai vanduo, kuriame daug mineralinių medžiagų ir tai galimai veikia ne tik taip maloniai kaip ir kita karšta vonia, bet ir turi šiek tiek daugiau privalumų.

Széchenyi Spa Budapešte

Powered by GetYourGuide

Budapešte terminių šaltinių SPA kompleksų yra tikrai ne vienas – rasite ir tokių, kur pigiau, mažiau žmonių ir patys kompeksai nedidukai, rasite ir didelių, prabangių ir labai tinkančių turistams įsiamžinti.

Aš aplankiau būtent SZENCHENYI SPA kompleksą, kuris tarp keliautojų pats populiariausias ir, jei matote nuotraukas iš Budapešto SPA, dažniausiai jos būna darytos čia.


Ar tai geriausias SPA Budapešte? Nežinau. Nebūtinai.
Bet papasakosiu apie savo patirtį ir galėsite nuspręsti patys.

budapestas terminiu vandenu vonios szechenyi spa, budapest szechenyi spa outside building

Šio SPA pirmas privalumas yra lokacija.

Kompleksas įsikūręs gražiame žaliame parke, kurį turistai vis tiek tikrai turėtų aplankyti. Šiame parke VAROSLIGET rasite ne tik zoologijos sodą, muzikos namus, nuostabiai gražią pilį Vajdahunyadvar bei kelias vietas pasėdėti, užkąsti tradicinio langos iš kioskelio….
O ir visai šalia herojų aikštė, meno muziejus – museum of fine arts, kurį verta aplankyti, jei tik turite laiko.

Pats pastatas, kur įsikūręs SPA, yra neo-baroko stiliaus, senovinis.
Šis pastatas, beje, buvo specialiai pastatytas SPA vonioms – Bupeštas jau daugybę amžių garsėjo savo terminiais šaltiniais ir jų naudojimu SPA sveikatinimo procedūrose.

ADRESAS: Állatkerti körút 9-11., Budapest 1146 HungaryNeighborhood: Zugló

Pagrindinė informacija apie terminių vonių pramogas Budapešte

Kaina

Mes ėjome dviese, Rugpjūčio penktadienio popietę ir sumokėjome 14 200 forintus – 36.11 Eur pagal tos dienos kursą. Tad žmogui gavosi apie 18 Eur. Kainas galite pasitikrinti ČIA.

Pirkti ir kainas pasitikrinti galite ir per TRIP ADVISOR. Kur ir atsiliepimai, rekomendacijos labai pravers, renkantis pramogą ir tinkamai pasiruošiant vizitui.

Bet kainos skiriasi priklausomai nuo kelių dalykų:
– kurią savaitės dieną einate – savaitgalį kainos keliais eurais didesnės
– paskutines dvi valandas prieš uždarymą – kaina šiek tiek žemesnė
yra dviejų tipų bilietai: locker tipo arba cabin tipo.

Bilietų tipas

Locker tipo bilietas – paprastas, pigesnis. Viskas kaip impuls sporto klube – gauni apyrankę, jis tampa raktu spintelei, prie kurios persirengsite ir paliksite ten savo daiktus. Moterys nuo vyrų persirenginėja atskirai, bet didesnio privatumo nėra.

Cabin tipo bilietas suteikia kaip atskirą kabiną, kurioje galima persirengti privačiai ir patogiau.
Tiesiog šiek tiek daugiau komforto ir privatumo, kalbant apie persirengimą ir pasiruošimą. Kaina skiriasi maždaug 2,5-3 Eurais, tad viskas priklauso nuo to, kiek tai Jums svarbu. Pastebėsite, kad locker tipo apyrankės mėlynos su žaliu, o pirkusiems cabin bilietą – geltonos su raudonu.

Apsilankymo laikas

Apsilankymo laikas nėra ribojimas – būsite kiek norėsite.
Viskas priklauso nuo poreikių, bet paprastam pasibūvimui mums pilnai užteko 2-3 valandų. Bet, žinoma, jei norėsis pasišnekučiuoti su savo kompanijonais, mėgstate ilgai mirkti vandenyje, norėsite pasideginti ar išsipirkti papildomas paslaugas, tuomet galite čia ir pusę dienos praleisti.

Ką turėti su savimi:


1. Baseinines šlepetes – be jų neįleis
2. Savo rankšluostį – čia jų neduoda ir, deja, nenuomoja, galima tik pirkti
3. Dušo želę/muilą ar kitas kosmetikos bei higienos priemones, kurių Jums reikia.
4. Jei norite naudotis plaukimo baseinu – būtina plaukimo kepuraitė
5. Gertuvę – gerti tikrai norėsis, ypač po pirčių ar lankantis karštą dieną, o visur rasite vandens kranelius, kuriuos nemokamai galėsite panaudoti ir prisipilti vandens.

Keliaujant tai šiek tiek erzina, kad negauni nei rankšluosčių ir turi turėti viską savo. Ir labai gaila, kad nėra galimybės rankšluosčių tarkime išsinuomoti už papildomą mokestį. Viską galima tik pirkti prieš įeinant SPA parduotuvėlėje.

szechenyi spa budapest inside lockets tickets sink, szechenyi spa budapeste spinteles bilietai dusai kriaukle

Baseine – tik su plaukimo kepuraite

Aš buvau viską pasiruošusi, bet neturėjau plaukimo kepuraitės, o paplaukioti norėjosi, todėl nusipirkau, bet tai kainavo papildomus 12 Eur.

Pliusas tik toks, kad baseine labai nedaug žmonių, nes daug kas neturi kepurėlių, tad plaukioti labai patogu ir plaukimo baseinas tikrai geras, jis lauke.

Muilą, prausiklį turėti verta, nes deja dušuose jų nėra. O prieš lendant į terminį vandenį patartina su muilu nusiprausti kremą nuo saulės ir kitas priemones, nešvarumus, kad gautumėte visą naudą iš SPA patirties.

Budapešto Szechenyi SPA darbo laikas:


Nuo pirmadienio iki šeštadienio: 7h – 20h. (Kasa dirba iki 19h)
Sekmadienį: nuo 9h iki 21h (kasa iki 20h)
Bet prieš vykstant pasitikrinkite darbo laiką, ar nepakito ČIA.

Ar reikia rezervuotis iš anksto?

Mes iš anksto nerezervavome, tad to daryti nebūtina.

Bet, jei lankotės pačiame sezono įkarštyje ir dar savaitgalį ar populiariu laiku – tuomet gal ir verta būtų užsirezervuoti bilietus iš anksto.

Netinka mažiems vaikams

Beje, neįleidžiami maži vaikai, kurie dar dėvi sauskelnes. Taipogi, rekomenduojama lankytojams nuo 14 metų, bet galima atvykti ir su šeima, pasiskaitykite ir pasikonsultuokite dėl to papildomai.

Ką rasite Széchenyi Spa Budapešte?

Tai didžiausias terminių šaltinių SPA kompleksas Budapešte ir vienas didžiausių visoje Europoje.

Žmonių būna tikrai nemažai, tad maloniau bus mažiau populiariu laiku, bet vietos irgi daug, tad bent mums didelio grūdimosi nesijautė.

Szechenyi Spa budapest hungary main pool, Szechenyi Spa terminiu voniu kompleksas budapeste vengrijoje

Szechenyi Spa atšventė šimtmetį 2013 metais ir skaičiuojama, kad per tiek laiko šį kompleksą aplankė virš 100 milijonų lankytojų.

Szechenyi Spa Budapešte sudėtis:

Čia rasite 18 vonių, plaukimo baseiną, įvairias pirtis.

Plaukimo baseinas

Išorėje yra didysis plaukimo baseinas ir tuomet pagrindinis didelis baseinas-terminė vonia, kurioje galima ramiai sėdėti ir džiaugtis karštu vandeniu, pačiame viduryje srovė neša ratu ir visiems smagu būna tai išbandyti.

Ten ir šachmatų lenta įrengta ir dėdės žaidė vandenyje, kai mes buvome. Ten būti malonu ir gražu.

Aplink yra gultai, kur galima pasideginti ar paskaityti knygą.

Yra ir baras, kuriame galite įsigyti gėrimą ar užkandį.

Pirtys

Viduje yra pirtys – bent kelių rūšių saunos, garinė pirtis ir dar kelių tarpinių rūšių. Prie visų rasite parašytą temperatūrą. Jas aplankyti tikrai verta ir malonu.

Terminio vandens vonios


Taipogi, viduje rasite terminio vandens baseinus-vonias.

Atkreipkite dėmesį, kad prie kiekvienos ant sienos yra lentelė su pavadinimu ir vandens temperatūra.

Vienos šaltesnės, kitos karštesnės. Vienos mažesnės, kitos didelės. Bet kitais aspektais jos vienodos.

Beje, yra ir visai šalto vandens vonia atsigaivinimui ir kontrastui po pirties.

Szechenyi Spa Budapešte, Szechenyi Spa budapest main pool and inside building

Daugiau čia didesnių pramogų kaip ir nėra – ir nenustebkite, kad tos vonios praktiškai neburbuliuoja ir kokioje džiakūzėje, jei nuoširdžiai, gulėti maloniau.

Mano patirtis Széchenyi Spa

Mačiau daug nuotraukų socialinėje medijoje būtent iš šio SPA. Atrodė gan prabangiai ir tikrai gražiai.


Bet labai jaučiasi, kad tai senas SPA kompleksas ir gausiai lankomas ištisus metus.

Jis tikrai ženkliai nudėvėtas ir prabangiu pavadinti negalėčiau.

Man labai priminė patirtį impuls’e. Nieko blogo, bet viskas priklauso nuo to, ko tikiesi. Mačiau merginų su telefonais, kurios atrodė kiek nusivylusios…

Personalas nėra labai malonus ir daug kur klajoji vienas, bandydamas susigaudyti, kur eiti.

Laikrodžiai, persirengimo spintelės, tualetai – viskas tikrai sena.
Moterų persirengimo zonoje tualetai tik keli, o dušai neveikė, nes sugedę.
Plaukų džiovintuvai prastoki, bet bent jau yra.

Nėra patogu nešiotis daiktus. Pravertė daugkartinis maišelis – ten įsidėjom gertuvę ir rankšluosčius. Bet jį numeti ar pakabini prie vonių, kur yra vietos. Jokių vertingų daiktų tikrai nesineškite iš spintučių, nes nėra kur saugiai laikyti, o atstumas nuo persirengimo spintelių iki vonių yra, tad nesinorės dažnai lakstyti pirmyn-atgal.


Daug kas fotografuoja su telefonais, bet nėra, kur jų normaliau pasidėti.
Tiesa, mačiau seifukus, kuriais galima naudotis, jei yra laisvų. Bet siūlyčiau viską, ko nereikia palikti spintelėje.

Norėjau specialiai pafotografuoti viską, tad jau pačiame gale nuėjau ir pasiėmiau telefoną, padariau nuotraukų ir jau ėjau rengtis.

Kaip minėjau, man patiko baseinas, nes jame labai nedaug žmonių.
Tad paplaukioti galima gana kokybiškai.
Aišku, kepurėlių reikalavimas gan juokingas, mačiau, kad praktiškai pliką vyriškį išvarė, nes be kepurėlės. Bet yra kaip yra.

Szechenyi Spa Budapešte, Szechenyi Spa Budapest

Voniose ir dušuose pastebėsite, kad yra daug rūdžių, kai kur dušai net be galvučių. Kai kurios dalys prašytųsi remonto. Viskas gana paprasta ir neištaikinga, tik gražu, kad tai senovinis pastatas. Bet tai nėra tokia jau instagraminė patirtis, kaip galėtų pasirodyti.

Papildomos paslaugos

Tiesa, yra ir papildomų mokamų paslaugų, kuriomis galima pasinaudoti.

Tarkim nusipirkti masažą. Arba užlipus aukščiau galite aplankyti alaus SPA, kur maudysitės alaus statinėje ir dar vaišinsitės alumi. Bet tai kainuos papildomai ir tai tarsi atskira privati SPA tame pačiame komplekse.

Maloni patirtis buvo pirtyse (nors, tiesa, kelios iš jų irgi uždarytos, taisomos…), viena garinė su aromaterapija, yra keletos rūšių saunos, viena pirtis primenanti infraraudonųjų spindulių, kur mažiau karšta – jei tik mėgstate, bus smagu jas aplankyti.

Terminėse voniose pamirkti irgi nebloga patirtis, atpalaiduoja. Nors bent kur būtų maloniau pabūti, jei burbuliuotų, galima būtų pasimasažuoti su srovėmis, o ne tik mirkti kaip varlynuke.

Szechenyi Spa thermal pool sign

Verdiktas apie Szechenyi Spa Budapešte

Tad tai nėra prasta patirtis. Išbandyti verta.
Bet labai didelio įdomumo, visokiausių srovių ar kažko ypatingo per daug neatradome. Ir šiek tiek liūdino, kad kai kurios vietos atrodo kiek apleistos ir nesutvarkytos pakankamai. Tad nesitikėkite per daug prabangos.


Bet svarbiausia – terminis vanduo.

Jei eiti, tai tikriausiai būtent dėl jo. Nežinau, kiek jis stebuklingas, o kiek ne, bet tai išskirtinė tokio komplekso savybė. Tad dėl kitoniškos patirties ir būtent terminio vandens ir verta aplankyti ir todėl verta savo kainos.

Tikrai nesigailiu, kad aplankėme šį SPA kompleksą, buvo įdomu pasižiūrėti, kaip viskas atrodo, o ir atsipalaiduoti po vaikščiojimo ir aktyvaus turistavimo. Tad, jei norisi būtent to – tikrai siūlau pabandyti. Sumokėtų pinigų negaila.


Bet per daug tikėtis irgi nereiktų. Ir turint omenyje, kad tai didžiausias ir populiariausias tarp turistų kompleksas, geriau nesirinkite piko laiko, nes bus daug žmonių, gal tuomet geriau jau išbandyti kokį kitą kompleksą, kur ir žmonių mažiau, ir pigiau? 🙂 Gaila, šį kartą Budapešte aplankiau tik šį, bet tikiu, kad ateityje pavyks patyrinėti ir kitus terminio vandens SPA.

Kokie Jūsų įspūdžiai?

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *