LISABONOS zoologijos sodas: ar vertas kainos?

Su draugu abu esam dideli gyvūnų mylėtojai ir gerbėjai. Tad atvykę į Lisaboną, Portugalijos sostinę, iškart pažiūrėjom, kad čia yra išgirtas akvariumas ir taip pat zoologijos sodas.

Powered by GetYourGuide

Tai du atskiri objektai, o mes nuėjom pirmiausia į zoologijos sodą. Tai, ar rekomenduočiau nueiti? Kiek kainuoja? Apie tai šiame įraše.

Lisabonos zoologijos sodas
Jardim Zoológico

Kalbant apie zoologijos sodus, mane visada apima dvilypiai jausmai. Ar žmonės turi teisę uždaryti kitas gyvas būtybes į narvus ir juos apžiūrinėti kaip pramogos objektus? Ar eiti į zoologijos sodą, tai sumokėtais pinigais remti gyvūnų išlaikymą ir užtikrinti geras jiems sąlygas, pakankamamą dėmesį, ar tai palaikymas gyvūnų kankinimo? Aš nežinau atsakymo, tad klausimą palieku atvirą ir kiekvienas renkasi tai, kas jam atrodo teisingiausia.

Lisabonos zoologijos sodas nėra pačiame centre, bet iki jo nesunkiai nuvažiuosite viešuoju transportu. Mes važiavome autobusu, nuo stotelės išlipę paėjome gal penkias minutes, bet prie pat zoologijos sodo yra ir metro stotelė, iš kurios lengva pasiekti centrą ar iš centro nuvykti į zoologijos sodą.

ADRESAS: Praça Marechal Humberto Delgado, 1549-004 Lisboa

Bilietus pirkit internetu

Bilietai nėra pigūs.
Suaugusiems (13-64 metų amžiaus) bilietas kainuoja 29 € perkant kasoje arba 27,55 € perkant internetu. Vaikams, senjorams taikomos nuolaidos. Vaikams iki 3 m. nemokamai. ČIA galite pasitikrinti kainas ir nusipirkti bilietus. Perkant internetu taikoma 5 proc. nuolaida. Apsilankymo laikas neribojamas.

Zoologijos sodas dirba kasdien nuo 10 val. ryto.
Žiemos sezonu (nuo Rugsėjo 21 iki Kovo 20) užsidaro 18 val.
Vasaros sezonu (nuo Kovo 21 – Rugsėjo 20) užsidaro 20 val.

Zoologijos sodas įkurtas 1884 m.

1884 m. įkurtas Lisabonos zoologijos sodas buvo pirmasis gyvūnijos ir augalijos parkas Pirėnų pusiasalyje. Vėliau parkas persikėlė, o 1905 m. gegužės 28 d. buvo atidarytos naujos ir galutinės patalpos Quinta das Laranjeiras. 1913 m. kovo 12 d. zoologijos sodas paskelbtas viešosios paskirties įstaiga.

Daugybė gyvūnų siuntų iš Afrikos ir Brazilijos prisidėjo prie to, kad bėgant metams Lisabonos zoologijos sodas turėjo vieną didžiausių ir įvairiausių gyvūnų kolekcijų pasaulyje.

1952 m. Lisabonos miesto taryba apdovanojo Lisabonos zoologijos sodą miesto aukso medaliu.

Pasak oficialaus puslapio, Lisabonos zoologijos sodas nustojo būti gyvūnų parodų salonu ir ėmėsi aktyvaus vaidmens saugant ir tausojant gamtą. Pagerinus gyvūnų laikymo sąlygas, padidėjo jų gimstamumas.

Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija (EAZA) 2008 m. atidarytą veterinarijos ligoninę pripažino geriausia Europoje.

Naujajame zoologijos sode gyvena apie 2000 gyvūnų, iš viso apie 300 rūšių, įskaitant žinduolius, paukščius, roplius ir varliagyvius.

Mano patirtis Lisabonos zoologijos sode:

KAS MAN PATIKO:

  • Pats parkas tikrai didelis, pilnas augalijos. Yra daug vietų atsisėsti, pailsėti, suvalgyti atsineštą sumuštinį ar nusipirkti ledų porciją, kavos ar vandens. Erdvės pakanka, kad nesistumdytum nuolat žmonių miniose, nebent kur prie atskiro gyvūno aptvaro daugiau žmonių susigrūda, bet šiaip tikrai galima laisvai pasivaikščioti.

  • Prie kiekvieno gyvūno yra lentelė su aprašymu portugalų ir anglų kalbomis. Nurodyta gyvūno kilmė, gyvenimo trukmė, dauginimosi ir maitinimosi įpročiai. Tikrai daug lankytojų – turistai. Girdėjau ir prancūzų, ir ispanų, ir rusų kalbas aplink.

  • Vaikščiodami užtrukom geras dvi valandas. Bet dar pusvalandį stebėjom delfinų pasirodymą (taip, yra ir delfinariumas), tad iš viso beveik tris valandas skyrėm zoologijos parkui. Zoologijos sodas tikrai didelis, mažiausiai po 6 tūkstančius žingsnių jame padarėm.

  • Daug erdvės gyvūnams – bent atrodo, kad tikrai labai daug erdvės paskirta gyvūnams, aptvarai didžiuliai. Stebėtojams gal mažiau įdomu, nes gyvūnas gali būti priešingoje pusėje, dalis miega pasislėpę, bet patiems gyvūnams į gerą ir tikrai neatrodė ankštai ar skurdžiai. Vaizdą, kalbant apie sąlygas gyvūnams, iš pirmo žvilgsnio susidariau tikrai gerą.

  • Gyvūnų tikrai daug. Yra ir drambliai, žirafos, liūtai, begemotai, raganosiai, bet taip pat ir flamingai, papūgos, daug rūšių bezdžionių, kalnų elniai, skruzdėdos, surikatai, pingvinai… Visur laisvai vaikštinėja povai, tikrai pamatysit tiek patinų spalvingom uodegom, tiek patelių. Yra ir kaimo dalis, kur gaidžiai, ožiukai, triušiai bėgioja 🙂

  • Yra naminių gyvūnėlių kapinės – labai graži tradicija, lankomi sutvarkyti kapeliai.

KAS MAN NEPATIKO:

  • Tualetų zoologijos sode netrūksta, yra net atskyri vaikams, yra kambarys kūdykio reikėms patenkinti, bet, kur teko lankytis, tualetas nebuvo švarus, vanduo nenusileido, nebuvo muilo rankoms. Kaip už brangų įėjimą, bent tualetai galėtų būti tvarkingesni klientams 🙂

  • Vaikų labai daug, atrodo, kad jiems įdomu, bet daug interaktyvių, inovatyvių veiklų ir žaidimų nepastebėjau. Labiau tradicinis zoologijos sodas be įdomesnių sprendimų. Gerai ar blogai? Priklauso, ko norit.

  • Dalies gyvūnų nepamatėm, nes jie pasislėpę. Gal tiesiog daug erdvės ir gyvūnams gerai, bet žiūrovai gali nusivilti, nes ne visus pavyksta pamatyti, daug užkoborių, žalumos, kur jie gali pasislėpti nuo nepageidaujamų akių.

  • Delfinų pasirodymo metu tik pradžią ir atsisveikinimą vertė į anglų kalbą, bet visi pristatymai buvo tik portugalų kalba ir jų nevertė.

  • Zoologijos sode yra cable car, kur galima paskraidyti ir iš aukštai apžiūrėti visą zoologijos sodą, bet jis neveikė, kai lankėmės.

  • Tikrai didelė bilietų kaina.

Mano patarimai:

  1. Avėkit patogius sportbačius, nes yra daug vietos, kur reikia lipti aukštyn, vaikščioti tikrai reikia daug, atstumai nėra maži. Patogi apranga ir apavas labai svarbu.

  2. Jei įmanoma, rinkitės dieną, kai nėra nei labai karšta, nei lietinga. Nes ne tik sau patirtį apsunkinsit, bet ir daug gyvūnų bus pasislėpę.

  3. Kai lankėmės, delfinų pasirodymai vyko 11h ir 14:30h. Patariu oficialiame puslapyje pasitikrinti laikus ir suplanuoti taip, kad pavyktų pamatyti. Pasirodymas buvo smagus, truko pusvalandį. Tad gaunat ir delfinariumo patirtį, kas praturtina ekskursiją po zoologijos sodą. O yra ir kitų pasirodymų, kurių nematėm, tad pasiplanuokit iš anksto, kas Jus domina.

  4. Įsidėkit gerti ir užkandžių iš namų, nes tikrai yra daug vietų, kur galėsit ramiai prisėsti ir pavalgyti. Nusipirkti galima, bet kainos gan didelės.
    Išėjus, zoologijos sodo erdvėje, bet dar nepraėjus pro vartelius, kur tik su bilietais, yra McDonalds, jei valgysit lauke – pamatysit, kaip povės palaikys kompaniją.

Tai ar verta aplankyti Lisabonos zoologijos sodą?

Priklauso, ko tikėtiės. Erdvės daug, mums buvo malonus laiko praleidimas. Nieko labai kitoniško ar įspūdingo, bet patiko. Kainuoja daug, tad priklauso ar zoologijos sodus mėgstat ar ne, ką norit pamatyti. Nesakyčiau, kad šis išskirtinis, bet skurdus ar prastas tikrai nepasirodė. Patiko, nesigailėjom, kad ėjom. Nors, jei Lisabonoje turėčiau nedaug laiko, neįtraukčiau į MUST SEE sąrašą.

Powered by GetYourGuide

Pasidalinkit savo įspūdžiais komentaruose.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *