10 dalykų, ką pamatyti SEVILIJOJE, Ispanijoje

Po Malagos, trijų savaičių Granadoje, aplankytos Kordobos – atjudėjau ir į Seviliją.

Dalinausi naudinga informacija apie Seviliją, jos tranpsportą, miesto dviračius ir kt.

O dabar apie tai, ką Andalūzijos sostinėje verta pamatyti, ko nepraleisti.

Pati buvau čia penkias naktis, turistavau neskubant, pagrindinius objektus aplankiau, bet liko ir tokių, kurie bus kitam kartui. Čia visko taip greitai neišsemsi.

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

1. Real Alcazar de Sevilla

Gražūs viduramžių islamo rūmai, kuriuose unikaliai susilieja ispanų krikščionių ir maurų architektūra.

Nusipirkti bilietus galima ČIA. Bilietai po 14,50 €, kombinuoti su Cuarto Real Alto 20 €, o pirmadieniais lankymas nemokamas, tik kontroliuojamas lankytojų skaičius, tad ČIA reiktų įsigyti nemokamą bilietą iš anksto.

Powered by GetYourGuide

Audio gidas padės įsigilinti, bet papildomai kainuoja 6 €.
Yra kombinuotas kelių objektų gidas ČIA, kurį galima įsigyti.

Bilietus konkrečiam laikui reiktų pirkti iš anksto, nes juos greitai išperka, lankytojų kiekis ribojamas ir gali nebūti vietų. Net ir Vasario mėnesį, ne sezono įkarštyje, nusipirkus bilietus iš anksto, teko bent penkiolikos minučių eilę atstovėti, idant patektume į vidų. Žmonių daug, kavinė viduje labai overpriced (už dvi arbatas, dvi ledų porcijas ir vieną sausą bandelę sumokėjom beveik 19 Eur…), bet patys rūmai tikrai įspūdingi, kaip ir sodai su povais ir papūgomis.

Tik yra ir keistų spalvotų lempučių krūmuose ar disko rutulių prikabinta, kurie kažkaip nupigina vaizdą. Bet šiaip gražu, verta pamatyti, čia kokių dviejų valandų reiks.

ADRESAS: Patio de Banderas, s/n, 41004 Seville Spain

2. Catedral de Sevilla

XVI a. milžiniška Katedra, antra pagal dydį Europoje, įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Ar dar reikia įtikinėti, kad verta pamatyti?
ČIA oficialus puslapis, kur galite pasitikrinti reikiamą informaciją ir jame galite įsigyti bilietus, didelė dalis yra kombinuoti ir skirti aplankyti kelis religinius objektus Sevilijoje, tad pasirinkite sau tinkamą variantą.

Get Your Guide taip pat siūlo įsigyti bilietus per jų platformą, kad nereiktų laukti eilėse, taip pat turi kombinuotų bilietų su kitais lankytinais objektais, gidu, kuris pavedžios ir papasakos apie istoriją, atkreips dėmesį į tai, kas ypatinga ir autentiška.

Powered by GetYourGuide

Beje, Katedrą ir Giraldą, El Salvador bažnyčią galima lankyti nemokamai nuo pirmadienio iki penktadienio (nebent išpuola valstybinė ar šventinė diena) nuo 14:00 iki 15:00 val. Lankytojų skaičius ribojamas. Bandžiau pasinaudoti, bet “netilpau”, kadangi nemokamai įleidžia tik tam tikrą kiekį lankytojų, o norinčių labai daug. Paprasčiau nusipirkti bilietą.

Šiaip bilietai kainuoja 12,00 € perkant internetu (nors prideda euro mokestį aptarnavimo, tad gaunasi tas pats), 13,00 €  perkant vietoje. Audio gidas papildomai 5 €.

Tokio apsilankymo laikas numatomas apie 75 minutes, bet be audio gido greičiausiai apsisuksite gerokai greičiau. Viduje labai daug aukso ir erdvės.

ADRESAS: Avenida de la Constitucion s/n, 41001 Seville Spain

3. Torre Giralda

Jei skaitydami apie bilietus Katedron, paklausėte, o kas ta Giralda, tai paaiškinu. Šis gražus statinys iš pradžių buvo pastatytas kaip mečetės minaretas, tačiau vėliau jis buvo pertvarkytas į varpinę. Taip, tai Katedros varpinė. Jos lankymas įskaičiuotas į Katedros bilietą. Tiesa, lifto nėra, tenka nemažai kopti siaurais stačiais laiptais, bet atsiveria Sevilijos panorama.

4. Barrio Santa Cruz

Tai buvęs žydų kvartalas, kurį rasite centre, eidami nuo Katedros. Jis pilnas parduotuvių, kavinių, suvenyrinių, bariukų. Rasite ir tarp pastatų įspraustų bažnyčių. Gražus, judrus ir daug lankytojų pritraukiantis kvartalas.

Powered by GetYourGuide

5. Plaza de España

Ispanijos aikštė kitoje centro pusėje nei Katedra. Važiavome ten dviračiais. Ir tai tikriausiai labiausiai man patikusi vieta Sevilijoje, kartu su šalia esančiu parku.

WeGotTrip siūlo audio gidą po Seviliją, važiuojant dviračiu, tad irgi smagus atradimas.

Labai didingi rūmai su spalvotais, arbabiškais raštais. Veneciją primenantis kanalas su valtelėmis, kurias galima išsinuomoti, gatvės muzikantų muzika ir arklių vežamos karietos (tiesa, dėl jų visur jausite arklių mėšlo kvapą ir gatvėse matysite nemažai krūvelių).

ADRESAS: Avenida de Isabel la Catolica, 41004 Seville Spain

6. Parque de María Luisa

Prie Ispanijos aikštės yra didelis parkas, kuris man labai patiko. Jame tiek daug paukščių – gulbės, visokių rūšių antys, papūgėlės ir ne tik. Visi jas lesina, paukščiai labai drąsūs. Tai tobula vieta pasivaikščioti, pabėgioti, prisėsti su knyga. Yra fontanai, daug žalumos.

ADRESAS: Paseo de las Delicias, s/n, 41013 Seville Spain

7. Setas de Sevilla (Metropol Parasol)

Ši milžiniška skulptūra, vietinių vadinama grybu, yra labai įspūdinga.

Powered by GetYourGuide

Ant jos galima lipti (į viršų yra ir eskalatorius), ten pasėdėti ir tapti šio organizmo ir meno kūrinio dalimi, kuri vis kinta. Tikrai įspūdingas monumentas.

ADRESAS: Plaza de la Encarnacion, 41003 Seville Spain

8. Torre del Oro

Legenda byloja, kad kažkada šis bokštas buvo padengtas auksu. Na, dabar tai gražus Sevilijos simbolis. Viduje yra Sevilijos isptorijos muziejus. Šį aukso bokštą matysite Sevilijos panoramose, magnetukuose, žvelgdami nuo tiltų, tad tikrai nepraleisite.

ADRESAS: Paseo de Cristobal Colon Near Puente de San Telmo, 41001 Seville Spain

9. Museo De Bellas Artes De Sevilla

Tai ispanų istorijos ir dailės, vadinamas fine art, muziejus. Apie jį daugiau informacijos rasite ČIA.
Taip pat TripAdvisor.

1839 m. įkurtame Sevilijos vaizduojamojo meno muziejuje sukaupta kūrinių kolekcija nuo viduramžių iki XX a. pradžios. Jame eksponuojami rinktiniai XVII a., vadinamojo Sevilijos tapybos aukso amžiaus, ispanų dailininkų darbai. Pirmadienį nedirba

ADRESAS: Plaza Museo 9, 41001 Seville Spain

10. Triana

Tai rajonas, kurį rasite perėję upę. Jei eisite per Trianos tiltą, tai jį kirtę rasite ir Trianos turgų, koplyčią ir eidami tiesiai pateksite į judrias, kavinukių ir parduotuvių pilnas gatves. Rajonas mažiau nučiustytas, bet pilnas žmonių ir jaukus, turi žavesio. Mes jame ir apsistojom – pigiau nei centre, bet susisiekimas puikus. Tik gyvenome nuošaliau ir kiek gyliau, bet lokacija nebloga, jei renkatės, kur nakvoti.

Dar keli objektai, kurių nepaminėjau:

Dar, žinoma, paragaukit tapas, pažiūrėkit flamenco. 🙂

Powered by GetYourGuide

Iš Sevilijos su FLIX autobusu kokias septynias valandas važiavome iki LISABONOS. Ten tęsėsi kelionė.
Gal ir Jūs panašiu maršrutu judėjot? Per OMIO galima susirasti reikiamus traukinius, autobusus. Pasidalinkit patirtimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *