SEVILIJA: transportas, nakvynė, kas pravers Ispanijoje

Po Ispanijos pietų regioną, Andalūziją, keliavau su draugu pus antro mėnesio, galiausiai pasiekėme Seviliją.

Viskas prasidėjo nuo Kaunas-Malaga skrydžio ir pažinties su MALAGA, aplankant ir RONDĄ, tuomet tris savaites gyvenome GRANADOJE, aplankėm KORDOBĄ, o galiausiai traukiniu pasiekėm SEVILIJĄ.

Šį kartą, prieš traukiant link Lisabonos, paskutine Ispanijos stotele tapo SEVILIJA, kurią aplankyti šioje kelionėje labai norėjau, girdėjau tiek liaupsių…

kelionduone, sevilija, ispanija

Kaip pasiekti SEVILIJĄ?

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos (bent, man rašant) į Seviliją nėra.

Artimiausias taškas būtų Malaga, į kurią skrenda Ryanair iš Kauno.

Nuo Malagos nėra tolimas kelias tiek traukiniu, autobusu ar automobiliu iki Sevilijos. Dažnai daromos ir dienos išvykos į šį miestą, nors Sevilija nėra maža ir idealu būtų jai skirti bent kelias dienas.

Mes į Seviliją važiavome RENFE traukiniuKordobos, kelionė truko kiek ilgiau nei 1 val. 30 min.
Mokėjom po 15 € asmeniui.

renfe train tickets machine in spain station, traukiniu bilietu renfe automatai ispanijoje stotyje kordoboje

Bet susisiekimas Ispanijoje labai neblogas (tik nėra pigus, ypač dauguma traukinių), tad Seviliją pasieksite ir atskridę į Madridą, ir į Barseloną. O, jei nuomositės automobilį, tuo labiau.

Sevilija – Lisabona autobusu

Po Sevilijos važiavome į Lisaboną su FLIX autobusu, kelionė truko apie 6 val. 40 min. Pavargsti, bet iškenčiama, autobusas patogus, su wc ir wifi. O ir kaina labai gera, mokėjau po 15,29 € asmeniui.

Daugumą kelionių galima surasti ir užsisakyti per patikimą OMIO platformą.

Galima pasižiūrėti (ir įsigyti) ir tiesiai per RenFe traukinių puslapį, ALSA autobusų puslapį.
Arba važiuoti kaip pakeleivis per BlaBlaCar programėlę telefone (išbandėm, viskas puikiai, pigiau).

Nakvynė Sevilijoje

Užsakiau 5 naktis dviems asmenims per AirBnb platformą. Keliavome Vasario gale, Kovo pradžioje, tad nėra sezono įkarštis, tad tai atsiliepia tiek užimtumui, tiek viešbučių kainoms.


Užsakiau likus gal dviems savaitėms iki išvykos. Mokėjau už ŠIUOS APARTAMENTUS beveik 320 € .
Butas su sava vonia, virtuve, skalbimo mašina, yra du kambariai. Ne pačiame centre, senamiestyje, bet gerame TRIANA rajone, susisiekimas geras ir nėra toli.

Vietos nakvynei savo biudžeto rėmuose galite paieškoti ir Booking.com , AGODA ,
jei norite hostelio – HOSTEL WORLD.

Beje, dalinuosi įrašu (anglų kalba), kuriame aptarta vidutinė gyvenimo kaina Sevilijoje mėnesiui.

Nuo nuomos, maisto kainų ir pan, kad susidarytumėte aiškesnį vaizdą apie pragyvenimo lygį ir ši informacija bus naudinga, jei norite Sevilijoje studijuoti, pagyventi ar tiesiog ilgiau atostogauti ar padirbti iš Sevilijos nuotoliu (beje, dirbom iš čia – su internetu ar ryšiu bėdų nebuvo).

Viešasis transportas Sevilijoje

Sevilija tai ketvirtas pagal dydį miestas Ispanijoje, bet tai itin kompaktiškas miestas su išvystyta infrastruktūra. Centre užteks ir keliavimo pėščiomis, bet, jei gyvenat toliau nuo senamiesčio ar norite aplankyti apylinkes, pasinaudoti viešuoju transportu greičiausiai teks.

AUTOBUSAI:

Populiariausias keliavimo mieste būdas ir net 44 maršrutai.

Nuo pagrindinės Sevilijos traukinių stoties (Santa Justa) centrą pasieksite su 21 ar 32 autobusais, o centre galite judėti naudojant C5.
Nuo Santa Justa taip pat galite su C2 ir C3 autobusais nuvykti į populiarų teminį parką sla Mágica.

O nuo Sevilijos oro uosto centrą pasieksite su autobusu EA.

Centrinė autobusų stotis Prado de San Sebastian yra Sevilijos centre, netoli Maria Luisa parko.

Dauguma autobusų darbą pradeda 6 val. ryte ir važinėja iki 23:30 val. Bet yra ir naktiniai autobusai, kurie važinėja nuo vidurakčio iki 3 ryto (darbo dienomis) arba iki 5:30 val. ryto (savaitgaliais).

TRAMVAJAI:

seviljos tramvaju stotele ir raudonas bilietu automatas, red ticket machine in seville spain tram stop

Sevilijos tramvajų sistema vadinama “The Metro-Centro”. Ji jungia vos penkias stoteles, bet būtent tarp Plaza Nueva ir Katedros, tad centrinėje lokacijoje. Tramvajus pradėjo važinėti 2007 metais, tad sistema dar nauja, patogi. Tramvajus važinėja nuo 6 val. ryto iki 1:30 val. nakties.

Vienkartinis bilietas autobusui ar tramvajui kainuoja po 1.40 , taipogi yra Bonobus 6 € bilietas dešimčiai kelionių.

METRO:

Sevilija turi tik vieną metro liniją su 22 sustojimais, padalintais į tris zonas. Patogu naudotis, bet labiau prireiks, važiuojant nuo stoties ar tolimesnių rajonų, nes centre patogiau keliauti autobusais.

Mes su metro važiavome nuo San Bernardo traukinių stoties iki vietos, kur apsistojome. Nesusigaudėme su zonomis ir nusipirkome pirmai zonai (būtų užtekę nulinės) po 1,90 € (nulinei zonai 1,60 €). Bet kortelė pildoma ir kiti bilietukai kainuos po 1,35 €

metro sevilla paper tickets cards, sevilijos metro bilietai


Beje, yra dienos bilietas už 4.50 €
Bilietus nusipirkti galima automatuose prie įėjimo į metro.

Metro darbo laikas (Vasaris 2024 – bet visada pasitikrinkite papildomai, kai keliaujate):

  • Pirmadieniais – ketvirtadieniais 6:30 val – 23 val.
  • Penktadieniais 6:30 val. – 2 val. ryto
  • Šeštadieniais 7:30 val. – 2 val. ryto
  • Sekmadieniais ir šventinėmis dienomis 7:30 val. – 23 val.

Mėnesinis viešojo transporto bilietas kainuoja 35.30 €, tad aktualu viešintiems čia ilgiau.

Su Sevilijos oro uostu susiekimas irgi geras, yra autobusas už 4 € žmogui, atstumas iki centro apie 11 km. Daugiau informacijos ČIA anglų kalba.

Dviračiai SEVICI Sevilijoje

Kiek klausiau pažįstamų, kurie gyveno ar keliavo Sevilijoje, visi įvardino važinėjimą miesto dviračiais.
Patogūs dviračių takai, lengvai gaunami (ir paliekami) Sevilijos dviračiai ir puikus būdas pasportuoti ir keliauti vienu metu.

Miesto dviračiai SEVICI yra puikus ir patogus dalykas tiek miesto gyventojams, tiek turistams. Yra 263 stotelės Sevilijoje, kur galima pasiimti ir palikti dviratį. Sistema beveik identiška Vilniaus oranžiniams dviračiams, tad jei jais naudojotės, bus paprasta ir čia. Tik programėlė tokia pati su trūkumais ir bug’ais

Reikia atsisiųsti SEVICI programėlę telefone, užsiregistruoti. Tuomet pasirinkti norimą planą – yra dienos planas už 2,59 €, savaitės 13,33 € ir kiti. Pirmas pusvalandis nemokamas. Jei nepertraukiamai važinėji ilgiau, už kiekvieną valandą imamas papildomas mokestis.

sevici city bikes in sevile spain, sevilijos miesto dviraciai sevici,

Gal tris kartus pirkom dienos planą – labai patiko. Tiesa, kadangi Lietuvoje paskyras turėjom, o sistema kaip ir bendra, rodė, kad toks vartotojas yra, bet ir neleido su slaptažodžiu prisiregistruoti. Prastai suprogramuota. Bet užsiregistravome naujai su kitais elektroniais paštais ir tuomet viskas pavyko. Tik irgi – už abu apmokėjau savo SWED diabeletine kortele, nes draugo Revolut nepatvirtino. Tikrai nėra tobula sistema. Bet pigu, patogu ir dviračiai patys man patiko kaip neįgudusiai dviratininkei.

Nuo TRIANA rajono, kur gyvenome, labai geri dviračių takai iki centro. Kur jau Katedra ir siauros gatvės, daug žmonių, tramvajaus bėgiai – ten geriau eiti pėščiomis, bet iki Ispanijos aikštės ar tarp objektų, kiek toliau nuo senamiesčio šerdies tikrai labai patogu važiuoti dviračiu. Tad viešojo transporto mums tik ir prireikė keliaujant su lagaminais įsikraustant ir išsikraustant, o daugiau užteko kojų ir dviračių, o juk gyvenom ne centre.

Powered by GetYourGuide

Dviračių nuoma Sevilijoje, Ispanijoje

Jei norite dviračio ilgesniam laikui, kad nereiktų nuolat ieškoti, iš kur pasiimti, kur palikti (ne kartą tris punktus vakare aplink namus apvažius tekdavo ieškot tolimesnio, nes nebuvo kur SEVICI palikti – toks minusas) – galite dviratį tarkim porai parų išsinuomoti ar norimam laikotarpiui per BOOKING BIKE.

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

Maisto parduotuvės Sevilijoje

Jei tik netoli yra LIDL – galima nebrangiai apsipirkti. LIDL programėlė veikia Ispanijoje, tik nustatymuose pasikeiskite šalį.

Powered by GetYourGuide

Kitos parduotuvės tai Mercadona, Careffour, Dia, Aldi, Jamon. Daugelis nedirba sekmadieniais. Daug ir privačių kinų, arabų parduotuvėlių, kur galit vandens, ledų ar kokio skanėsto, butelį vyno nusipirkti.

Kainos, mano galva, labai panašios kaip apsiperkant Vilniuje. Vieni produktai pigiau, kiti brangiau, bet bendras vaizdas gana panašus, aš detaliau nagrinėjau maisto kainas Granadoje, nes gyvenom ten vos ne mėnesį. Sevilijoje viskas panašu.

colliage of seville photos in spain

Kiek laiko skirti Sevilijai?

Mes čia buvome penkias naktis, bet dirbome nuotoliu, tad neturistavome ištisą dieną. Į miestą išeidavome vakarop, draugas bėgiojo rytais, aš kartais per pietus dar pasivaikščiodavau. Tiek laiko mums užteko pamatyti pagrindinius objektus ir apsižiūrėti neskubant.

Turistajant ir norint pamatyti Sevilijos lankomiausius objektusužtektų dviejų dienų ar norint lankyti daugiau muziejų ir neskubėti – trijų. Jei išeina ilgiau – puiku, bet per dvi dienas irgi nemažai pamatytumėt. Nėra Sevilija tokia jau didelė. O, jei pasidarysit namų darbus ir apsižiūrėsit prieš tai, tai tikrai viską spėsit.

Bagažo saugyklos Sevilijoje

Mums neprireikė, bet vaikšinėjant po Sevilijos centrą aptikau dvi skirtingų firmų lagaminų saugyklas, kur galit palikti lagaminus ir lengviau turistauti:

luggage storage in seville spain, bagazo lagaminu saugyklos sevilijoje

BE LOCKAL – radau gal už penkių minučių kelio nuo katedros, centre. Puslapyje pateikta nemažai informacijos, kainos dienai nuo 6 €.

GIRALDA LOCKERS – puslapyje galite irgi pasiskaityti daugiau, centrinė lokacija.

Yra labai geras puslapis RADICAL STORAGE, kur siūlau irgi pasižiūrėti, palyginti kainas bagažo saugojimo. Yra daug variantų, kurių kainos apie 5 Eurai parai.

Dar galite ČIA rasti daugiau adresų ir vietų, kur galima palikti bagažą, jei tik reikia.

Ar Jums patiko Sevilija? Pasidalinkit patirtimi ir Jūs 🙂

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per pateiktas nuorodas, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *