Diena KORDOBOJE, Andalūzijoje, Ispanijoje

Kelionė po Andalūzijos regioną tęsiasi. Prasidėjo MALAGOJE (iš jos dar RONDĄ lankėm), o tuomet tris savaite prabuvom GRANADOJE, iš kur su autobusu atvažiavome į KORDOBĄ.
Po kurios dar į SEVILIJĄ ir LISABONĄ nujudėjome 🙂 puiki kelionė, rekomenduoju.

Jei tik vairuojate – siūlau AutoEurope , EconomyBookings pasidairyti automobilio nuomai, labai populiarus ir patogus variantas po Andalūziją keliauti nuomotu automobiliu.

O jei ieškote autobuso, traukinio – labai rekomenduoju OMIO platformą, nes ir kainas galima palyginti, ir lengvai įsigyti ir turėti bilietus su visa informacija mobiliojoje programėlėje.

Iš Granados į Kordobą ALSA autobusu

Važiavome vietiniu autobusu ALSA, bilietą pirkau internetu jų oficialiame puslapyje.
Kelionė autobusu iš Granados į Kordobą truko maždaug 2h 30min.

Išvažiavo punktualiai iš Granados autobusų stoties ir atvežė į Kordobos autobusų stotį (nuo jos per 20 min pėščiomis pasiekėmė senamiestį).
Bilietas žmogui kainavo apie 19 €.

Powered by GetYourGuide

Bet Kordobą labai patogu pasiekti ir iš Sevilijos arba Malagos.
Kordoba nusipelnė dėmesio ir jos nepraleiskit, keliaudami po Andalūzijos regioną Ispanijoje. Ji nėra didelė ir labai tinka kaip day-trip iš mano minėtų Ispanijos miestų. Bet, jei turite laiko, čia praleisti porą naktų nėra bloga mintis.

Iš Kordobos į Seviliją traukiniu su OMIO

Iš Kordobos kitą dieną patraukėme link Sevilijos. Čia nusprendžiau keliauti traukiniu.

Traukinio bilietus galima nusipirkti RENFE automate Kordobos stotyje arba internetu.
Galima per renfe puslapį, arba per OMIO. Aš pirkau per omio.

Skirtingi laikai siūlė skirtingas kainas, bet radau pigiausią variantą tinkamu laiku, kuris siūlė bilietus žmogui po 15 € Kelionė truko 1 val. 32 min. Sevilijoje yra trys sustojimai, tad reiktų pasižiūrėti, kuris Jums patogiausioje lokacijoje.

Jei norėsit pirkti per OMIO, galit pasinaudoti nuoroda registruojantis: https://www.omio.com/refer-a-friend?ic=dominn9m4l3e – taip gausite ir Jūs 10 € kreditą kelionėms su OMIO ir aš, už tai, kad Jus nukreipiau 🙂 Abiems gerai. Ir Jūs galėsit kitus kviest ir gaut nuolaidų kelionėms.

Nakvynė Kordoboje

Mes Kordoboje nakvojome vieną naktį. Rinkausi svečių namus, kurie neblogai įvertinti booking.com platformoje ir patiko centrinė lokacija. Kaina nakčiai dviems žmonėms buvo nepilnai 40 €. Privatus kambarys su dušu, tualetu, bet be virtuvės. Vienai nakčiai viskas tiko, nors vietos mažokai, bet puiki lokacija. Nakvojom ČIA.

Kiek laiko reikia Kordobai pažinti? Idealiai, norint aplankyti visus pagrindinius objektus, kelis muziejus, reiktų dviejų nakvynių. Tada galima būtų neskubant patyrinėti miestą ir viską aplankyti, geriau pažinti Kordobą. Nes ji to verta. BET tai nėra didmiestis ir susidaryti bendrą vaizdą, aplankyti pagrindines lokacijas, pasivaikščioti senamiesčiu galima per dieną, tad tai puiki dienos-kelionės iš kito Andalūzijos miesto kryptis.

Dar galite nakvynės pasidairyti AGODA platformoje, o jei ieškote hostelio – HOSTEL WORLD.

KĄ PAMATYTI IR VEIKTI KORDOBOJE?

Powered by GetYourGuide

Prieš atvažiuodama neturėjau laiko ir jėgų susidėlioti aiškaus plano, tad pagrindinius objektus, darbo laikus ir visą papildomą informaciją pasirankiojau autobuse jau važiuojant iš Granados į Kordobą. Bet per vieną vakarą ir vieną rytą, kiek čia teko praleisti, nemažai žingsnių padariau ir jaučiuosi Kordobą pamačiusi.

Pagrindinis dalykas – vaikščioti senamiesčiu, siauromis akmenuotomis gatvelėmis, apžiūrėti gražius pastatus, kiemus, parkelius. Čia tikrai labai malonu buvo pasivaikščioti tiek vėlai vakare, tiek ryte.

Kordoba ir Sevilija laikomos “Ispanijos orkaite”, nes vasarą čia būna karščiausia, bet mes lankėmės Vasario mėnesį ir pataikėm ant lietingo oro, kai kedai slydo ant akmenimis grįstų gatvelių… bet buvo gražu, malonu ir man patiko, nesušalom. Nors tobuliausia čia, sako, pavasarį, kai viskas žydi ir dar nėra baisiai karšta.

Keli objektai, kurių nepraleisčiau Kordoboje:

Mezquita-Catedral de Córdoba

Jei Kordoba kuo ir garsi, tai savo istorija ir net keturiais UNESCO paveldo objektais (aha, daugiau nei Roma ar Paryžius). Vienas lankomiausių ir unikaliausių – ši mečetė ir katedra viename. Tai Maurų stilistikos maldos namai, kuriuose ir rytietiški, islamiški motyvai, ir įprasti katalikų katedrai ornamentai. Ir arabiškos arkos, išraitymai, ir spalvingi vitražai, krikščioniškas altorius… Tikrai daro didžiulį įspūdį.

Ji buvo pastatyta kaip mečetė 700-aisiais, kai Kordoba, kaip ir daugelis pietų Ispanijos miestų, buvo Islamo valdžioje. Vėliau, krikščionims ispanams atsikovojus valdžią, buvo statyta kaip Katedra. Taip ir gavosi, kad tapo itin autentišku vietos istoriją, du tikėjimus jungianti architektūrinė sintezė.

Viską galite rasti šios Katedros oficialiame puslapyje – bilietus galima nusipirkti internetu, Get Your Guide puslapyje, nes ne visada pavyks patekti, kai tik norėsis (ypač sezono metu). Bet yra ir keli automatai kieme ir bilietų kasa, tad galima pirkti ir vietoje. Kaip ir įsigyti audio-gidus.

Bilieto kaina žmogui 13
Jei norite užkilti į bokštą – dar 3 €
Beje, vyksta ir naktinės ekskursijos-pasirodymai, kurie, sako, būna tikrai įspūdingi ir gražūs, bilietai į juos po 20 €
Kainas galite pasižiūrėti ČIA, kaip ir darbo laiką, taikomas nuolaidas, užimtumą.

BET yra ir būdas aplankyti šią Katedrą nemokamai 🙂

Nuo pirmadienio iki šeštadienio ryte tarp 8:30-9:30 val. lankymas nemokamas. Na, matysit, kad daugiau valytojų, tvarko sodą personalas ir panašiai, bet apsižiūrėti tai netrukdo. Ne visi tai žino, tad žmonių (bent Vasario piemadienio rytą) nebuvo labai daug, eilėse stovėti nereikėjo.

ADRESAS: C. Cardenal Herrero, 1, Centro, 14003 Córdoba, Spain

Calleja de las Flores

Tai siaura gėlių gatvelė – gražiai dekoruota. Visos Kordobos simbolis tai tie gėlių vazonėliai, kabinami ant sienos. Ypač ryškiai mėlyni ant baltos dažnai pasitaiko. Tad tai gatvelė, kuri tiks gražiai nuotraukai. Ypač, paėjus giliau, atsisukite atgal ir matosi katedros bokštas. Nuotrauka būtina 🙂

Puente Romano

Romėnų tiltas – jį pamatysite paėjus už Katedros. Kordobos simbolis. Praėjome sutemus, buvo gražiai apšviestas ir lempos po juo, ties arkomis, atrodė it žvakės. Dieną irgi gražus, platus, menantis gilią istoriją. Menama, kad pastatytas (na, buvo medinis) dar I amžiuje, vėliau jau perdarytas į mūrinį maurų VIII amžiuje, vis tobulintas ir tvirtintas.

Kai dieną praėjome tiltą, nusileidome į paūpį ir tiesiog gražiai pasivaikščiojome. Ten vaikų aikštelė, žmonės bėgioja, vedžioja šunis. Kordoba turi ir žalumos, ir erdvės.

Torre de la Calahorra

Praėjus tiltą,palikus Katedrą ir senamiestį už nugaros, jo gale rasite Calahorra bokštą. Jis ginybinis bokštas pastatytas XIII amžiuje.


Dabar jame Andalūzijos muziejus, kuriame įamžintas laikotarpis, kai trijų skirtingų tikėjimų žmonės – islamo, judaizmo, krikščionybės atstovai – koegzistavo taikiai kartu. Visą muziejaus informaciją rasite ČIA.

ADRESAS: Puente Romano, s/n, Sur, 14009 Córdoba, Spain

Powered by GetYourGuide

Juderia

Tai žydų kvartalas, pro kurį pasivaikščiokite.

Kordoboje gyveno didelė žydų bendruomenė, kuri čia išpažino savo tikėjimą, ramiai gyveno. Jų gerokai apmažėjo valdžią perėmus islamui. XII amžiuje daug žydų gyvenvietės buvo sunaikinta, žmonės persikėlė. Bet kultūrinis pėdsakas, architektūrinis palikimas vis dar Kordoboje.

Aplankykite viduramžiais statytą ir puikiai išlaikytą sinagogą.
Va ČIA dar rasite gerų pasiūlymų (kad ir ispaniškai), ką žydų kvartale detaliau apžiūrėti.

Alcazar de los Reyes Cristianos

Įėjimas į šią tvirtovę, jos sodus mokamas. Bet žiemos sezonu ketvirtadieniais nuo 18 valandos nemokamas lankymas, vasaros metu nuo 12 valandos, bet vietų skaičius ribotas. ČIA galite pasitikslinti dėl darbo laiko, bilietų. ČIA yra nemažai naudingos informacijos, istorijos.

Bilietai į tvirtovę kainuoja 4,91 € suaugusiems.

ADRESAS: CORDOBA Alcázar de los Reyes Cristianos, Córdoba

Medina Azahara

Medina Azahara: nuo 2018 m. įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Medina Azahara tai didingi, legendomis apipinti miesto rūmai, kurie buvo pastatyti Abd-al Rahmanui III Siera Morenos kalnų papėdėje už aštuonių kilometrų nuo miesto. Abd al Rahmanas III, 929 m. po Kr. pasiskelbęs kalifu, įkūrė Mediną, siekdamas populiarinti neseniai sukurto nepriklausomo Vakarų kalifato, kaip vienos stipriausių ir galingiausių karalysčių Viduramžių Europoje, naują įvaizdį.

ČIA rasite daugiau naudingos informacijos.

O Get Your Guide siūlo įdomių turų geromis kainomis:

Powered by GetYourGuide

ADRESAS: Ctra. Palma del Río, km 5.5, 14005 Córdoba

Pusryčiai LOS PATIOS

Gardžiai ir sočiai papusryčiavome šalia Katedros kavinėje LOS PATIOS. Turi atskirą pusryčių meniu. Pigu nėra, bet abu prisivalgėm labai ir sumokėjom 21,5 €, o ir tradicinius Andalūzijos pusryčius (skrebutį su alyvuogių aliejumi ir trintais pomidorais ragavom, čia dar buvo su kumpiu šalia, dar virtų kiaušinių užsisakėm ir po kruasaną su sviestu ir džemu, kavos.

Maloni aplinka, maistas buvo skanus, bet juk valgėm paprastus pusryčius, tad tiek tos rekomendacijos, atsiliepimų mačiau ir prastų, o ir nėra pigu, bet kava su kruasanu – puiki dienos pradžia Kordobos centre. O ir restorano kiemas su gėlėmis ant sienų ir tradiciniu dizainu.

ADRESAS: C. Cardenal Herrero, 14, Centro, 14003 Córdoba

Kordoba – verta dėmesio?

Taip, jei tik mėgstat senamiesčius. Miestas gražus, Mečetė-Katedra verta dėmesio, nes labai unikalus ir fantastiškas, ilgą istoriją menantis architektūrinis paminklas.

Bent jau day-trip iš didesnio Andalūzijos miesto į Kordobą padaryti verta. Aš ateityje norėsiu sugrįžti.

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per Get Your Guide, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *