Ką aplankyti GRANADOJE, Ispanijoje? (I dalis)

Granadoje su draugu viešėjom daugiau nei tris savaites. Dirbom nuotoliu, bet turėjom laisvus vakarus ir savaitgalius. Žiema, Vasaris, bet vaikštinėti, tyrinėti Andalūzijos brangakmenį tikrai buvo smagu ir įdomu.

Kelionę pradėjom nuo Malagos, o vėliau ir Kordobą, Seviliją aplankėm. Galiausiai ir Lisaboną.

O čia keletas vertų aplankyti objektų Granadoje, kurių nepraleiskit užsukdami į Granadą:

Jei norite laisvai pasivaikščioti, svarbiausia skirti dėmesio trims rajonams:
Albacin (pats senamiestis – svarbiausia aplankyti jį)
Sacromonte (bohemiškas, turi savo istorijos muziejų, Flamenco šerdis)
Realejo (link Alhambros, žydiškas kvartalas)

Get your guide siūlo dėmesio. vertą gidą, galite užsisakyti.

ALHAMBRA

Taip istorija klostėsi, kad Ispanija buvo užkariauta ir maždaug 800 metų ji pagrinde buvo paversta islamiška valstybe. Ispanai atgavo savo žemę, bet tai nebuvo greitas procesas, o paskutinės susigrąžintos vietovės ir buvo Sevilija bei Granada. Todėl Granadoje tikrai daug įvairaus, tame tarpe ir musulmoniško, arabiško, kultūrinio ir architektūrinio palikimo.

Alhambra tai didingi maurų rūmai, įsitaisę ant kalvos, nuo kurios matosi visas Granados miestas.

Iš viso ant tos kalvos yra keturi kompleksai, kuriuos verta kartu aplankyti:

Palacio Nazaries (XIV a. maurų rūmai)
Čarlzo V rūmai (Renesanso era)
The Genaralife muziejus ir sodai
Alcasaba tvirtovė

Į visas vietas galima pirkti atskirus bilietus arba kombinuotą. Galima eiti savarankiškai arba su gidu.
Bilietus patartina užsisakyti iš anksto, nes tai viena lankomiausių vietų visoje Ispanijoje. Iš anksto nusipirkite bilietus internete OFICIALIOJE SVETAINĖJE. Daug kur patysite parduodamus bilietus gerokai brangiau, bet šioje svetainėje rasite pigiausius variantus, keliaujant savarankiškai.

Bilietas žmogui (populiariausias, visiems Alhambra objektams) yra 19 .
Kai bilietą pirkau, buvo likusios dar dvi savaitės Granadoje ir bilietų mūsų likusiam laikui tiesiog nebebuvo, tad labai liūdėjau. Bet dar pavyko gauti bilietą, kuriame nėra tik Palacio Nazaries (aha, įdomiausia, seniausia dalis, bet ką darysi) ir mokėjau 10,61 € už žmogų.

Turus irgi rekomenduoju pasižiūrėti, labai patrauklus variantas:

Powered by GetYourGuide

Bilietai yra numatytai dienai, bet Palacio Nazaries yra tas objektas, kuriam lankyti reikia pasirinkti ir konkrečią valandą, lankymas griežtai ribojimas, atvykite anksčiau ir reiks prisitaikyti prie unikalaus vietos tvarkaraščio. Beje, bilietai vardiniai ir norint patekti į objektus vidun būtina turėti ir asmens dokumentą.

Lankymo seka dažniausiai rekomenduojama tokia:
– Pradėti nuo Generalife muziejaus ir sodų
– Aplankyti Čarlzo V rūmus
– Užsukti į Alcazaba
– Galui pasilikti vyšnią ant torto – Palacio Nazaries

Man tikrai patiko, nors žmonių buvo daug. Generalife sodai, kaip bebūtų netikėta, paliko didžiausią įspūdį. Visur gražūs vaizdai. Tikrai verta aplankyti. Tobula, jei oras leidžia maloniai vaikštinėti be baisios kaitros, bet ir be lietaus.

CARMEN DE LOS MARTIRES

Šiuos rūmus ir parką rasite ant tos kalvos, kur ir Alhambrą. Įėjus į parką sukite dešiniuoju keliu ir lipkite viršun. Pats muziejus viduje mokamas, bet į parką galima eiti laisvai. Mes, lankėmės, matyt, ne sezonu metu, nes augalija nebuvo žydinti, neatrodė įspūdingai, bet sodai turėtų žadėti, kai viskas klesti ir žydi. Mačiau, kad žmonės dalijosi, kad ten ir povus matė, ir voveres…Mums neteko, bet gerai pasivaiščiojom.

Lipant aukštyn galima labai gražiai ir pačią Alhambrą pamatyti. Turint laiko, nepraleiskit, rasit TripAdvisor.

ADRESAS: P.º de los Mártires, s/n, Centro, 18009 Granada

MIRADOR DE SAN NICOLAS

Tai apžvalgos vieta pačiame senamiestyje. Kopi, lipi siaurom akmenuotom gatvelėm, kol pasieki stebuklingą žmonių pilną vietą, iš kur atsiveria pasakiškas vaizdas.

Iš čia nuostabiai matosi Alhambra ir net baltuojantys Sierra Nevada kalnai.

Čia kartais vyksta ir visokie socialiniai renginiai, žmonės darosi fotosesijas, piknikus. Populiari vieta, tad žmonių bus daug. Galite bandyti ateiti ankstyvą rytą ar mažiau populiariu metu, jei norite laisviau jaustis, fotografuoti ir ramiau pabūti.

Tai Albacin rajonas, kuris vertas dėmesio, senamiestis,1984 įrašytas į UNESCO paveldą: pasivaikščiokit jame, aplankyt parduotuvėles, kavinukes ir visokie gražūs pastatai ir atsiveriantys vaizdai… Jei atvykstat į Granatą trumpam, svarbu čia ateiti ir pavaikščioti. Čia pajausite istoriją, tiek finikiečių, tiek maurų bei romėnų palikimą. Autentiškiausia Granados dalis.

Tiesa, jei turite judėjimo sunkumų, lengva nebus, tad siūlyčiau nuo Plazza Nueva sėsti į raudoną nedidelį autobusiuką, kuris siauromis gatvelėmis užveš į viršų 🙂 Vienkartinis bilietas žmogui kainuoja 1,40 €.

ADRESAS: Plaza Mirador de San Nicolás, 2, Albaicín, 18010 Granada

MIRADOR DE SAN CRISTOBAL

Jei norisi ir iš kitos vietos į Granados miesto panoramą pažiūrėti, galima nuo “Mirador de San Nicol” nueiti iki mažiau populiarios apžvalgos aikštelės pėščiomis. Kiek mažiau žmonių, truputį žemiau, bet irgi gražus vaizdas, nors ir daugiau aprėpia gyvenamųjų namų ir buitiškesnio peizažo.

Beje, pro čia važiuoja ir N9 autobusas – maršruto stotelė ir vadinasi “Mirador San Cristobal Albacin”.

GRANADOS KATEDRA

Daili smėlinė Katedra miesto centre. Šiek tiek įsprausta tarp pastatų, tad nėra itin išskirta ir mums didelio įspūdžio, jei lyginsi su kokia Florencijos katedra, nepadarė. Bet graži, nesiginčyčiau. Verta iš visų pusių apeiti, nes skirtingai atrodo.

Pradėta statyti 1523 m. ir užbaigta tik 1704 m. Tai atgautos katalikiškos ispanijos simbolis. Renesansinė, bet kadangi statyta taip ilgai, joje ir baroko elementų netrūksta.
Šioje katedroje saugomi ir ispanų monarchų kapai. Įėjimas mokamas – suaugusiam asmeniui 5 .

Darbo laiką, kainas ir daugiau informacijos galite rasti ČIA.

Prie jos savaitgaliais būna turgeliai, itin daug arbatų, prieskonių pardavinėjama.

PLAZA NUEVA

Granada turi senamiestį ir turi centrą. Modernų, pilną parduotuvių, kiek erdvesnį. Plaza Nueva – aikštė, kur stovi daug taksi ir centrinė susitikimų vieta, iš kur galima visur nueiti.

Šalia aplankykit ir PLAZA DE SANTA ANA – senovinis fontanas ir Šv. Onos bažnyčia.

Gatvė CARRERA DEL DARRO yra viena pagrindinių gatvių, kuri skiria senamiestį Albicin nuo centro ir modernios Granados dalies. Tai graži gatvė palei Darro upę, čia pamatysit gražių vaizdų, bažnyčių, suvenyrinių, kavinukių…. Tik ji siaura ir ja važiuoja tie nedideli raudoni autobusai bei motoroleriai, tad nuolat tenka spaustis kur į nišą prie sienos ir reikia būti atidiems.

PASEO DE LOS TRISTES

Gražus pasažas – nežinau, kodėl pavadintas “liūdinčiųjų”. Bet čia einate palei upę, matote gražius senovinius statinius, jaukias kavinukes, suvenyrines. Minusas tik toks, kad ten siaura, o nuolat važiuoja motociklai arba raudoni autobusiukai, tad tenka su minia prisiploti prie sienos, idant jie pravažiuotų. Tai kliudo ramiai užsigalvojus vaikštinėti.

MOKSLO PARKO MUZIEJUS

Išpuolus šaltam savaitgaliui, vieną dieną paskyrėm mokslo centrui Granadoje. Jis ne pačiame centre, tad prasivaikščiojome iki jo. Reikia truputį pasistengti, kad atrastum įėjimą, bet užėjus tikrai keletą valandų čia praleisit. Ir suaugusiems, ir su vaikais (ypač) patiks. Visą informaciją rasite mokslo parko puslapyje.

Jei eisit tik į muziejų – bilietai suaugusiam po 7€. Mes pirkom tokius. Vien muziejaus salių tikrai daug ir pavargom, net gal kažką praleidom. Kai kurios parodos pastovios, kitos kintančios. Bet buvo paroda apie gyvūnus, laukinių gyvūnų elgesį, pamatysite daug iškamšų. Paroda apie maistą, mitybos kultūrą, tvarumą, ingredientus, genediškai modifikuotus produktus… Kita apie kūną, organų darbą, sandarą, medicinos istoriją ir įrenginius, techninę pažangą. Ir banginio širdį pamatysit, ir apie kontracepcines priemones, ir… Tikrai visko daug, informatyviai. Man labai patiko.

Jis gal nėra tiek techniškai įtraukus kaip Kooperniko muziejus Varšuvoje, kuriame buvau šiemet, bet man šis patiko ne mažiau, gal tik jame paskaityti daugiau reikia – visa informacija surašyta ne tik ispanų, bet ir anglų kalba.

Be muziejaus, rasite ir BioDomo – tai langas į gyvenimą, kur skiriamas dėmesys biologinei žemės įvairovei. Tai įtraukianti erdvė, kurios veikėjai – gyvosios būtybės, tačiau visų pirma tai aplinkosauginio švietimo, rūšių išsaugojimo ir mokslinių tyrimų vieta. Siūlau pirkti kombinuotą bilietą, į kurį įeina ir BioDomo, ir muziejus – jo kaina suaugusiam 11 €. Kai lankėmės, deja, BioDomo nedirbo. Bet jį galima aplankyti atskirai, bilietas tik į BioDomo 6 €. Tiesa, toks bilietas galimas tik tam tikromis valandomis, rasite ČIA informaciją.

Beje, yra ir Planetariumas, bilietas suaugusiam 2,50 €.

ADRESAS: Av. de la Ciencia, s/n, Ronda, 18006 Granada

Ir tai tikrai ne visi objektai – skaitykite ANTRĄ DALĮ.
O ir maisto kultūra, barai ir tapas jūsų lauks – apie tai ČIA.

Granada man buvo malonus atradimas. Kaip Jums?

PS:. Pirkdami bilietus ar įsigydami turus per Get Your Guide, padedate šiam puslapiui, nes Jums tai nieko nekainuoja, o aš gaunu mažą komisinį mokestį. AČIŪ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *